За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Гео, граф »

Клоки, розата ти е фа-моз-на :potekoha: :potekoha: :potekoha: !!! Позиционирала си я перфектно, очите ми останаха :sheart: !

Колко ли по-красива е на живо :slove:
clock написа: Юли 17, '18, 23:38
Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
mama_li

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от mama_li »

Пак аз.
Тъкмо си мислех, че написаното е изчезнало, но пък не мога да го променям. Намерих снимката. Става ясно колко на сянка е при мен. Надявам се догодина вече да имам цвят и над оградата. Сега много ми харесаха цветчетата на зеления фон на лозата!

Изображение
gospodinov

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от gospodinov »

Гео, граф написа: Юли 18, '18, 10:03 Клоки, розата ти е фа-моз-на :potekoha: :potekoha: :potekoha: !!! Позиционирала си я перфектно, очите ми останаха :sheart: !

Колко ли по-красива е на живо :slove:
clock написа: Юли 17, '18, 23:38
Изображение
Потвърждавам, много красиво.
Само ме гложди мисълта, как се премахва прецъфтелия цвят :hmmm:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

Мами_Ли, интересна ще е тази борба - между розата и дивата лоза. Две супер мощни растения вплетени едно в друго. Розата няма да се предаде, убедена съм. Досега е събирала сили и е гонела светлината, която не е никак малко. Щом божурите са натежали от цвят! Ще видиш следващата пролет, още преди да се е разлистила и окопитила дивата лоза розата как ще дръпне.
Много оригинално си го замислила и ще стане чудно красиво, точно нежно розовите цветчета на зеленият фон.Току виж няма борба, а се прегърнат приятелски една друга. Този кът ще стане истинско художествено пано! Догодина ще те подсетя да го покажеш! :liubov:

Гео, как фамозна?! :lol: Беше :lol: Сега туй чудовищенце ми прилича на онова драконче дето расте с минути :lol: Даже и не си помислям какво ще е примерно след 5- 6 години :shock:

Дарче, кратко време цъфтя. Като гледам датите на снимките започнала съм да снимам първите цветове на 3 май, а последните и снимки с цвят са от 11 май. Но пролетта не беше нормална. На 26 март имахме 30см сняг, април беше по- горещ от сегашният юли. Как направи пъпки и цъфна само за месец време ми остава необяснимо. Но дори и в по - хладен и свеж април и май цъфтежът и няма да надхвърли две седмици. Това за месец цъфтеж е много силно преувеличено.

Господинов, благодаря! Розата се самопочиства, не съм и махала прецъфтелите цветове. Интересно, сега като се бях вирнала на стълбата изобщо не забелязах букетчета с шипки :hmmm:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от zeleno »

жалко , че е толкова за кратко с цвят
красива е , нежна е , тая надежда , че едно от резничетата се е хванало :stiskam:

аз имам една роза подходяща за тази тема
American Pillar
не е пет метра при мен , защото я режа усърдно
но цъфти точно когато първата вълна на останалите рози е попреминала , запълва с цвят в точния момент
ако я прескочи брашнестата мана си изглежда перфектно повече от месец

Mermaid също е от тази категория , за сезон прави клонаци по над три метра
и наистина цъфти непрекъснато , но никога не е отрупана с цвят
просто винаги има такъв- през целия сезон , без да прекалява
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от zeleno »

Изображение

ето ограда от щерка на 'Мермайд
'Happenstance' is a sport of the gigantic (more than 30-ft!!) 'Mermaid' ...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от ljuboznatelna »

И при мен така се получи, че ще се борят една жълта лутея и стара лоза. На лутеята й трябваха три години за да се стабилизира и да спре да боледува и хрорясва. Обаче лозата настъпва много агресивно, въпреки , че дърпам и късам често. Просто расте по-бързо и се увива. Искаше ми се да оставя само лутеята там, но е толкова гъсто населено и лозата е тръгнала и по земята, че не знам как ще се преборя.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от мечтица »

Belvédère- рамблер,разпозната като такава от съфорумни другарчета,
розата при мен е 3-та година.
Поръчвана като храстова роза,но объркана при изпращане. :ieeee:
Първата година гледана като храстова роза,след като видях че пуска дълги шишове,я преместих на място за катерене. :dovolen:
Това лято направи страхотен прираст и сега вече около 5-6 м,може и повече
Снимката правена месец назад,в момента запълни горе цялата скара. :slove:
Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

Познахте ли я :lol:
Изображение

Вече сме сресани на път :lol:
Изображение

Е, стърчат ни тук таме някои рошки, ама това да ни е кусура :lol:
Изображение

Превзе перголата предназначена за Мадам Грегори Стаечелин :shock: Горката Мадам, борбата за място ще е неравностойна.
Изображение

Ако поне малко предполагах, че тази роза ще се развихри толкова неудържимо, щях да и намеря по - подходящо място. Гледах картинките в нета, ама си виках: "Къде ти?! При мен я успее да се качи на покрива, я не!" Няма мърдане - напролет ще се прави и нейната пергола. Щото, да ви кажа на ушенце, ММ е влюбен в тази роза. А мен вече сериозно ме плаши.
Deleted User 1445

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Deleted User 1445 »

Леле, Клокче, какви плитки е развихрила сресаната хубавица :o Пролетта ще е цяло чудо :potekoha:
Не мога да повярвам, че имаме една и съща роза, моята е с две клончета, а тази при теб, май гони максималния размер. Нещо специално да си я черпила или просто си харесва мястото и стопанката :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”