За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Lizi »

Даже предостатъчно бяха . :tzeluvka: Двете ги оставих при мен ,а трите ги дадох на приятелка да ми ги вкорени. Защото аз от жълтата не успях нищо да вкореня . Оказа се ,обаче при мен и двата резника се вкорениха , а при нея само един .
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Lizi »

Повторила съм без да искам.Извинете ме .
Последно промяна от Lizi на Май 16, '15, 22:43, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от calico »

Лизи, ми то има ли нещо дето не ти се е вкоренявало на теб? няма такова, твоите зелени пръсти са емблематични за форума :liubov:

аз съм сигурна, че и молив да набодеш, ще се вкорени :tzvetentze:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Lizi »

Благодаря ти . Опитвам се и понякога се получава . :D
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от ljuboznatelna »

Искам от молива на Лизи! :lol:
Моята жълта лутея цъфна, но ми е далеч и не ми е на пътя, освен това е зад едни храсти, които ще махам като се разрасне, пропускам да я видя. Затова и изпуснах времето за фото. Но пък няколко пъти вече се любувам на тази на Олея (градински център), позиционирали са я на мрежата, разкош! Сигурно голямо стригане пада за да е там вече трета година цъфтяща.
Пропуснах си лутеята (по гореизброените причини) докато пръсках другите за въшки, тамън два пъти вече, но по нея после въшки не видях.
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от helan »

Изображение Опа тема за моята гордост над 5 м на 10 години и само дъждът а полива Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от calico »

Хелън, това Сиси климбинг ли е? Цъфти ли повторно? цвета ми лилавее, затова питам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Julieta7777 »

ljuboznatelna написа: Но пък няколко пъти вече се любувам на тази на Олея (градински център), позиционирали са я на мрежата, разкош! Сигурно голямо стригане пада за да е там вече трета година цъфтяща.
Нещо се случи с моята жълта красавица от Олея...(Роза Лейди Банкс). Вече 2-ра година си растеше яко, но без цвят и тази зима - мека и безснежна, просто по стеблата се появиха черни петна.... отива си....
А толкова я обичам! Заразих се точно от тази на оградата на разсадника край Пловдив преди две години, минавайки случайно от там :dovolen:

Онзи ден поръчах нова от там - дано този път видя прекрасния жълт водопад и при мен!!!!! :daaa: :daaa: :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от ljuboznatelna »

Пробвай да пръскаш. Не съм специалист, но разни фунгициди - скор например? Аз спасих миналата година доматите, черни ама черни бяха, и стебла и плод, всичко. Някакъв коктейл ми препоръчаха в агроаптеката - скор, ридомил голд и още нещо, и ги спасих, че и лютеница правих. Казаха ми да пръскам три пъти през четири дни, после след две седмици.(малко ми е била отровна лютеницата :lol: )
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Zory »

Julieta7777 написа:
ljuboznatelna написа: Но пък няколко пъти вече се любувам на тази на Олея (градински център), позиционирали са я на мрежата, разкош! Сигурно голямо стригане пада за да е там вече трета година цъфтяща.
Нещо се случи с моята жълта красавица от Олея...(Роза Лейди Банкс). Вече 2-ра година си растеше яко, но без цвят и тази зима - мека и безснежна, просто по стеблата се появиха черни петна.... отива си....
А толкова я обичам! Заразих се точно от тази на оградата на разсадника край Пловдив преди две години, минавайки случайно от там :dovolen:

Онзи ден поръчах нова от там - дано този път видя прекрасния жълт водопад и при мен!!!!! :daaa: :daaa: :daaa:
Края на миналото лято от същия разсадник си купих и аз жълта лутея - Лейди Банкс, добре се развива и нараства, и не е боледувала, няма въшки, .. но за жалост не цъфти :hmmm: Първа пролет е в моята градина, това нормално ли е :hmmm: да не цъфти до този момент Нещо да ми препоръчате да я подбутна
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”