За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от zeleno »

Изображение

ето ограда от щерка на 'Мермайд
'Happenstance' is a sport of the gigantic (more than 30-ft!!) 'Mermaid' ...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от ljuboznatelna »

И при мен така се получи, че ще се борят една жълта лутея и стара лоза. На лутеята й трябваха три години за да се стабилизира и да спре да боледува и хрорясва. Обаче лозата настъпва много агресивно, въпреки , че дърпам и късам често. Просто расте по-бързо и се увива. Искаше ми се да оставя само лутеята там, но е толкова гъсто населено и лозата е тръгнала и по земята, че не знам как ще се преборя.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от мечтица »

Belvédère- рамблер,разпозната като такава от съфорумни другарчета,
розата при мен е 3-та година.
Поръчвана като храстова роза,но объркана при изпращане. :ieeee:
Първата година гледана като храстова роза,след като видях че пуска дълги шишове,я преместих на място за катерене. :dovolen:
Това лято направи страхотен прираст и сега вече около 5-6 м,може и повече
Снимката правена месец назад,в момента запълни горе цялата скара. :slove:
Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

Познахте ли я :lol:
Изображение

Вече сме сресани на път :lol:
Изображение

Е, стърчат ни тук таме някои рошки, ама това да ни е кусура :lol:
Изображение

Превзе перголата предназначена за Мадам Грегори Стаечелин :shock: Горката Мадам, борбата за място ще е неравностойна.
Изображение

Ако поне малко предполагах, че тази роза ще се развихри толкова неудържимо, щях да и намеря по - подходящо място. Гледах картинките в нета, ама си виках: "Къде ти?! При мен я успее да се качи на покрива, я не!" Няма мърдане - напролет ще се прави и нейната пергола. Щото, да ви кажа на ушенце, ММ е влюбен в тази роза. А мен вече сериозно ме плаши.
Deleted User 1445

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Deleted User 1445 »

Леле, Клокче, какви плитки е развихрила сресаната хубавица :o Пролетта ще е цяло чудо :potekoha:
Не мога да повярвам, че имаме една и съща роза, моята е с две клончета, а тази при теб, май гони максималния размер. Нещо специално да си я черпила или просто си харесва мястото и стопанката :tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от dar »

Клокче, много красива! Тя тъй прибрана, като че ли и лак за коса има ;)
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

:lol: Дарче, ще и дам аз един лак. Сега си ме представи качена на стълбата, сресвам я с греблото и си помагам с вилата, че рошките са много оплетени. За още по- голям екшън съм се промушила през ребрата дето са издадени напред :lol: И ако щеш вярвай, но там, на покрива, има метнати 5- 6 парчета от греди, за тежест, да затискат клонака. Защото тамън стигне билото и се извие някой ураганен вятър и я свлече обратно надолу. Ама и тия гредички не помагат :eeeh:

Нини, спомняш ли си, че на пакета, който получих с розичката беше твоето име? :lol: Та тя си е и наполовина твоя :tzeluvka:
Не съм я черпила с нищо. Единствено миналата пролет и сложих една шепа яра мила, отгоре, около корена. След това вече нищо, щото смея ли! Само вода, слънце, непрестанно говорене от моя страна и от време на време класическа музика :lol: :lol: :lol:
Deleted User 1445

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Deleted User 1445 »

Клокче, ще я водя на опера, край, решено е, ще ми се мъдри тя с две клончета :svekurva: Всъщност розичката има задача да тапицира една доста грозничка, но достатъчно голяма туя и е засадена в корените и. Вижда зор, но разчитам на характеристиките и, а вида на твоята ми дава кураж :stiskam:
Бях забравила за разменените пакети :tzeluvka:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от daxc »

Да повдигна малко позабравена тема.

До колона на пергола засадих Paul transon , с идеята да се увие около нея.
Днес подрязвайки розите и достигайки до тази роза осъзнах , че тя спокойно може да се нареди сред розите гиганти. От минала година до днес розата достигна гигантски за моите предстви размери - повече от 8 метра.


Сега съм пред дилема - да оставя розата, която предполагам, че до края на годината ще покрие цялата пергола ( подобно на Лутеа ) или да подрязвам , без да знам как защото клоните са меки с множество преплетени разклонения, всяко от които достига по няколко метра.

Някой от вас има ли опит с отглеждането на Paul transon?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от greeneyed »

Това е типичен рамблер- дълги гъвкави клони, тези вторичните, които също са станали дълги, можеш да ги оставиш.Всичко се хоризонтира, така цъфти по цялата дължина на клона. :dovolen: Тези рози се режат след като прецъфтят, защото цъфтят на миналогодишна дървесина.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”