Размяна/Продажба на поръчкови рози

Публикувай отговор
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от tanini77 »

Някой да продава Pomponela?
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
alex345
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Сеп 3, '18, 15:47

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от alex345 »

Здравейте! Аз съм новак в градинарството. Досега не съм имала поле за изява, но сега имам чисто нов двор и градина. Смятам да започна тази есен да озеленявам и "зацветявям". Много обичам рози, като и останалите растения, разбира се.
Почвата е леко глинеста. Отгоре сме насипали с хумус. За сега няма поливна система. Двора е слънчев. Предпочитам по- непретенциозни видове като цяло. Ще съм много благодарна на всеки, който може да помогне със съвет или има нещо за есенно засаждане. Търся и рози катерачи и обиквовенни. Не съм наясно с имената им, затова ще Ви бъда благодарна, ако ми кажете има ли нещо подходящо за мен от това, което е останало. Есенното засаждане на рози кога е добре да се направи? Сега не е ли много рано?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от libra »

По-принцип , е малко рано ,макар че БГ производителите вече са заредили пазара.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1876 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от pepelqshka71 »

daxc написа: Авг 2, '18, 21:40 Месец май засадих такава роза на сенчесто място и за сега не се развива. Ако до есента не започне да расте, ще ти я подаря.
daxc, дали мога да се надявам на ROSA banksiae Lutea Plena от теб. Държа да я платя ако решиш да се разделиш с нея. Има я в поръчката от Пландорекс и да знам дали да я поръчам от там.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от Asarina »

alex345 написа: Сеп 11, '18, 17:02 Здравейте! Аз съм новак в градинарството. Досега не съм имала поле за изява, но сега имам чисто нов двор и градина. Смятам да започна тази есен да озеленявам и "зацветявям". Много обичам рози, като и останалите растения, разбира се.
Почвата е леко глинеста. Отгоре сме насипали с хумус. За сега няма поливна система. Двора е слънчев. Предпочитам по- непретенциозни видове като цяло. Ще съм много благодарна на всеки, който може да помогне със съвет или има нещо за есенно засаждане. Търся и рози катерачи и обиквовенни. Не съм наясно с имената им, затова ще Ви бъда благодарна, ако ми кажете има ли нещо подходящо за мен от това, което е останало. Есенното засаждане на рози кога е добре да се направи? Сега не е ли много рано?
Добре дошла! Наистина е рано за садене на рози. Като начало погледни какво предлага по-нагоре в темата rosi-m и какво и е останало - всичките рози които продава са хубави. :dovolen:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от daxc »

pepelqshka71 написа: Сеп 11, '18, 20:47
daxc написа: Авг 2, '18, 21:40 Месец май засадих такава роза на сенчесто място и за сега не се развива. Ако до есента не започне да расте, ще ти я подаря.
daxc, дали мога да се надявам на ROSA banksiae Lutea Plena от теб. Държа да я платя ако решиш да се разделиш с нея. Има я в поръчката от Пландорекс и да знам дали да я поръчам от там.
Розата пожълтя и в последствие изсъхна.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1876 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от pepelqshka71 »

Ок. Ще я поръчам в пландорекс.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
alex345
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Сеп 3, '18, 15:47

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от alex345 »

Много благодаря! :tzvetentze:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от Lizi »

pepelqshka71 написа: Сеп 11, '18, 20:47
daxc, дали мога да се надявам на ROSA banksiae Lutea Plena от теб. Държа да я платя ако решиш да се разделиш с нея. Има я в поръчката от Пландорекс и да знам дали да я поръчам от там.
Аз имам една в повече и мисля да я махам . Мога да ти я пратя на есен.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”