Размяна/Продажба на поръчкови рози

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от Lizi »

Не, няма.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от liubami »

Аз не разбирам защо някой търси синя роза, е...ти кича!
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от Breda »

liubami написа: Май 24, '19, 21:59 Аз не разбирам защо някой търси синя роза, е...ти кича!
Боклукът за един е съкровище за друг - Тази универсална истина важи за всички важни и не чак толкова важни неща в живота..и за розите също :D
TediRozata
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 27, '19, 21:33

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от TediRozata »

Здравейте, аз също съм почитателка на розите и отскоро изучавам различните сортове.. И тъй много съм щастлива защото си изнамерих чуднички хубавци, като Еден, Шекспир, Eglantine, Чипъндейл ии други.... И съм горда начинаеща! Обаче това което търся от години е една роза която не знам как се нарича... Тя е едра червена тъмно пурпурна и променя цветовете си към малиново и по тъмно червено с виолетови отенъци докато прецъфтява..... Тя е уникална и много я искам.... Едра и невероятна... Моля ви ако някой има нещо подобно да ме насочи или да каже какъв сорт може да е... Пред Халите в София има такава... Срамота е, но вече няколко години не мога да я размножа от резници.. Не се дава това чудо..а опитвах какво ли не.... Прилича на розата Dark Desire.., но нея не мога да я намеря в Бг. Също подкрепям въртенето на търговийката и бих се включила.. Също искам да разбера повече за този легендарен "Холандец" :D
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от stefan_doc »

TediRozata написа: Май 27, '19, 22:01 Обаче това което търся от години е една роза която не знам как се нарича... Тя е едра червена тъмно пурпурна и променя цветовете си към малиново и по тъмно червено с виолетови отенъци докато прецъфтява..... Тя е уникална и много я искам.... Едра и невероятна... Моля ви ако някой има нещо подобно да ме насочи или да каже какъв сорт може да е... Пред Халите в София има такава... Срамота е, но вече няколко години не мога да я размножа от резници.. Не се дава това чудо..а опитвах какво ли не.... Прилича на розата Dark Desire.., но нея не мога да я намеря в Бг. Също подкрепям въртенето на търговийката и бих се включила.. Също искам да разбера повече за този легендарен "Холандец" :D
Розата пред южния вход на Халите мисля, че е Симпатия.
TediRozata
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 27, '19, 21:33

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от TediRozata »

Благодаря за включването! Да, има такава Симпатия пред южния вход на Халите, но моята фаворитка е зад нея малко по-към Пиротска, почти под върбата, там сега има кафе... Висока, стара роза, ЧХ.. Незабравима...
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от liubami »

Натали-Я написа: Май 27, '19, 22:41
liubami написа: Май 24, '19, 21:59 Аз не разбирам защо някой търси синя роза, е...ти кича!
Странна забележка. Всички трябва да се равняват на вашият вкус? "Има две мнения на този свят. Моето и неправилното"?

Както изразяваме възхищение и похвали тук във форума, също е възможно и обратното, или греша?
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от Lizi »

TediRozata написа: Май 28, '19, 08:57 Благодаря за включването! Да, има такава Симпатия пред южния вход на Халите, но моята фаворитка е зад нея малко по-към Пиротска, почти под върбата, там сега има кафе... Висока, стара роза, ЧХ.. Незабравима...
Аз имам такова ЧХ наследено от свекървата.Мисля че и в Пловдив има насадени пред джамията в центъра .
TediRozata
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 27, '19, 21:33

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от TediRozata »

Хей, Lizi, правила ли си опити да я размножиш?
Аватар
mileidiv72
Кафевар/ка/
Мнения: 756
Регистриран на: Яну 5, '13, 16:09
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от mileidiv72 »

Продавам в контейнер на собствен корен Darcey Bussell 8лв., налични два броя, и William Christine 10лв.-един брой ,роза Масад.
Deep Impression 7лв. - един брой.
При интерес пишете на лични.
Градината с присадените рози
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”