Флорибунди /полианти / Патио рози

Публикувай отговор
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от Златка Трънова »

mucunka написа: Авг 28, '18, 16:42
Златка Трънова написа: Авг 27, '18, 20:36 Направо ви завиждам за вашите The Fairy.(благородно, разбира се :dovolen: )Бях чела добри отзиви за тази роза и имах очаквания,които не се оправдаха. Моята е двегодишна от холандска поръчка и цвят виждам само през май. След това листата и пожълтяват и окапват а цветовете побеляват, прегарят и накрая остават само голи клони. Жалка картинка е през цялото лято. На пълно слънце е. Решила съм да я местя тази есен някъде в края на двора .
Имам розово, бяло, жълто и червено Файрита. Цъфтят нон стоп, топки от цветове.. Но забелязах, че обичат следобедната сянка. Контролирам всяка есен с яко рязане, след цъфтеж - пак.
И аз я режа доста, но слънцето явно и идва в повече. Ще гледам да и намеря по-подходящо място с със следобедна сянка ,както казваш, mucunka.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от greeneyed »

The Fairy е топка цвят, цялата роза е отрупана , визията на храста е забележителна,цъфти продължително, не я давам аз за разни засукани фльорци, дето я ще се маносат /Crocus, LEHamilton/, я ще ми цъфтят , когато са на кеф / Double delight/ . ;) 8-) Злате, опитай се да я вкараш в ред, струва си. :daaa:

Сега " очите" :potekoha:

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от МГХ »

очите през август Изображение

Изображение
при тях няма вълни, а непрекъснат цъфтеж

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от Margaritenia »

Ето ги и моите розички The Fairy, на южен склон са, пълен пек от сутрин до вечер, не ги режа, не ги поливам, торя ги, не боледуват и почти през целия сезон са отрупани с цвят, но при мен отварят по-късно от останалите рози.

Тези са на по-хубавата почва, имам още 7 бр., посадени до кладенеца, за да скрият ревизионния отвор на поливната...в почвата имаше много чакъл и строителни боклуци и въпреки това и те избухват по подобен начин.

На 2 години са:

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от greeneyed »

Eyes for you

Изображение

Rhapsody in blue

Изображение Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от greeneyed »

brilliant pink iceberg

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от Гео, граф »

За двата Айсберга знам само, че са флорибунди (прочетох го де, не че знам). Как да ги сгъстя, защото са доста рехави като храсти. От 2-3 години са при мен (подарък са ми от Бел), от резници са и са на сянка. Вероятно част от причините са описаните условия, но може пък да има начин да се сгъстят :hmmm: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от МГХ »

Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от greeneyed »

Гео, граф написа: Юни 13, '19, 14:25 Как да ги сгъстя, защото са доста рехави като храсти. От 2-3 години са при мен (подарък са ми от Бел), от резници са и са на сянка. Вероятно част от причините са описаните условия, но може пък да има начин да се сгъстят :hmmm: ?
За да се сгъсти, трябва да изкара нови шишове, няколко на брой. За да изкара нови шишове, трябва растението да е достатъчно възрастно, да има силно развита коренова система. Ти , Гео, от това растение за 2-3 години при това на сянка, къде поливано, къде - не , къде торено, по-скоро- не ,много искаш! 8-) :liubov:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Флорибунди /полианти / Патио рози

Мнение от Гео, граф »

greeneyed написа: Юни 14, '19, 10:48 За да се сгъсти, трябва да изкара нови шишове, няколко на брой. За да изкара нови шишове, трябва растението да е достатъчно възрастно, да има силно развита коренова система. Ти , Гео, от това растение за 2-3 години при това на сянка, къде поливано, къде - не , къде торено, по-скоро- не ,много искаш! 8-) :liubov:
Имат си нови шишове, Грийни, при това по няколко, даже си цъфтят. Да, на сянка са, но ги поливам доколкото мога, освен това съм торила с ЯраМила и с конска тор. Просто храстчетата и на двата са рехави, а ми се иска да ги сгъстя, само че това не ми е лигуструм :lol: :lol: . Ще ги снимам за по-добра информация :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”