Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 864 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от greeneyed »

За да не вадят нови шишове и от година на година да стават все по-разкошни, може би искат по-мека и кратка зима. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от молина »

лалесъм написа: Paul Bocuse - другия отличник като красота, цъфтеж, задържане на цвета и здравина, нещо в руската енциклопедия са му объркали формата на храста пък и той не му е от силните страни, но е напълно компенсиран от другите качества на розата
Бихте ли споделили още подробности за Пол Бокус- колко става висок при вас и какво точно не ви харесва във формата на храста? Добре ли цъфти и горе долу колко държи цвета?
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
лалесъм

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от лалесъм »

При мен Пол Бокус достига до около 150 см. Почти постоянно има цвят, защото дълго държи цвета и са малки паузите между цъфтежите. Формата на храста му е тим Метла, а аз обичам тип Фонтан или тип Чаша. Според мен ще е добре или да е в редица подобни по форма храсти, или да е на втора линия, но тогава може да му се закриват по-долните цветове, защото той цъфти по цялата си дължина :nod:
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от молина »

лалесъм написа:При мен Пол Бокус достига до около 150 см. Почти постоянно има цвят, защото дълго държи цвета и са малки паузите между цъфтежите. Формата на храста му е тим Метла, а аз обичам тип Фонтан или тип Чаша. Според мен ще е добре или да е в редица подобни по форма храсти, или да е на втора линия, но тогава може да му се закриват по-долните цветове, защото той цъфти по цялата си дължина :nod:
Ох, цъфти почти постоянно, държи дълго цвят и на всичкото отгоре и прави малки паузи между цъфтежите! А като се има в пред вид колко разкошни надиплени изглеждат цветовете му :potekoha: спокойно може да му се прости, че храстът е като метла, щом не са един-два клона нагоре и толкоз е добре, нека си е метла! Усещам, че май ще се търси напролет за поръчка! :angelche:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
gospodinov

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от gospodinov »

Днес бях приятно изненадан от Guillot

Изображение

Изображение

Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от gevkati »

Поздравления! Желая ти все такива приятни изненади през 2018!
gospodinov

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от gospodinov »

gevkati написа:Поздравления! Желая ти все такива приятни изненади през 2018!
Благодаря. :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от Мария Николова »

Друго си е каталог на хартиен носител, нали! :daaa: Като няма интернет и ток, можеш със свещ, или фенерче пак да го разглеждаш. ;)
Поздравления!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от ivanina »

Много бях запленена от розите на Гийо- Массад, в резултат на което поръчах и засадих седем броя в градината си.
Това, с което ме впечатлиха за тия 2-3 години от засаждането им е бавният, муден растеж на храстчетата.
Вярно, че може да е причина и моята намеса- преместването им след първата година на по- слънчево, просторно място заради видимото им едногодишно кретане но и това не промени нещата.
Това лято, на трета година все още не привлякоха обектива ми с особен храст или цъфтеж, и така и не ги снимах. :hmmmmmm:
От това което пише за тях научавам, че массадките са рози за по- горещо лято - каквото е моето, но виждам че нещо не им понася при мен.
Същите отзиви, пишат и рускините в rosebook които ги отглеждат в друга географска ширина и според мен е допустимо да им е трудно на розите на север.
Иска ми се да вярвам, че това лято ще потръгнат и ще мога да им се зарадвам, като на останалите други край тях! :stiskam: :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
gospodinov

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от gospodinov »

Мария Николова написа:Друго си е каталог на хартиен носител, нали! :daaa: Като няма интернет и ток, можеш със свещ, или фенерче пак да го разглеждаш. ;)
Поздравления!
Така е Мария, много по-вълнуващо е :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”