Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Публикувай отговор
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от молина »

Jef l'Artiste - още на една година, но направи много хубав храст, цветът е изключително красив - едър, надиплен, с преливащи багри и невероятен аромат!

Изображение

Изображение
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от Златка Трънова »

Голяма красавица е розата ти , молина!И се радвам, че скоро ще я имам и аз!
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от молина »

Да, розата си заслужава. Ароматът й е разкошен, както и цветът.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от молина »

Натали-Я, ще споделя с удоволствие мнението си за тази роза, с уговорката, че при мен е само на една година, както съм писала по-горе и съответно това са първите ми впечатления от нея. Незнам, дали догодина ще съм толкова доволна от цъфтеж, растеж и т.н. Похвалих храста от гледна точка на това, че Джеф много бързо нарасна във височина и ширина в сравнение с останалите ми рози - в момента е около 1м.-1,2м. във височина и ширина. Единствено той, Лейди Шалот и Джуд Обскур ми направиха такива храсти на първата година, останалите ми рози са на половина на този размер. За съжаление нямам хубава снимка на храста сега, ще ти го покажа отпреди месец и половина:
Изображение
тук е доста по-малък от това, което е сега - и да, пуска шишове, които в момента леко се накланят встрани и се наложи да им сложа колче.
Доволна съм от старта на розата, защото при мен е бедна, глинеста и камениста, тежка почва - на планински склон ми е вилата и това се отразява и на растенията, които гледам. Още не съм много наясно с торенето и розите не са виждали много подхранване освен от време на време малко течен тор за рози във водата за поливане. Затова съм много доволна как бързо нарасна.
Тук е сниман докато цъфти обилно, за този сезон беше вече два пъти така, но и през другото време имаше единични цветове:
Изображение
По време на обилния цъфтеж клоните доста увисват под тежките цветове. Тук има около 6-8 цвята, като 1-2 вече са отсипали.
Но нещото, което най-много ми харесва в тази роза, е цветът й - направо е уникален! :sheart: Ти си го описала прекрасно като багра! Незнам защо не усещаш аромат на твоята роза, при мен тя е една от най-ароматните, наред с Джуд Обскур и Чандос Бюти. Самият храст като вид и структура може би ще мога да коментирам повече догодина като нарасне още, но щом ти не си доволна е възможно и да не прави хармоничен храст :hmmm: Все пак и разкошен цвят, и аромат, че пък и симетричен храст да искаме от една роза може да му се вижда малко множко на Джеф... знам ли....
Както се вижда на снимките, розата е засадена близо до зид, на около 50-60см от него. Преди обяд е засенчена от лешник, и основно я огрява слънцето по обед и след това до залез. Мисля, че Масадките обичат повече слънце - до нея е Агнес Шилигер и тя също се чувства добре там, за разлика от Остинките, които следобед просто посърват. Джеф и на слънце е красив и свеж:
Изображение
При мен този първи сезон не е хващала листни въшки, нито мана, за разлика от повечето ми рози, така че е и здрава! :liubov2:
Това е, дано съм ти била полезна!
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от молина »

Да, Натали-Я, опитай да я сложиш другаде. Аз имам подобни проблеми с Минерва - две къси слаби клончета, които сега са и почти без листа, а й е втори сезон. Направих всичко, което ме беше посъветвала и ми се стори в началото, че има подобрение, но после спря да цъфти, започна да хвърля листа... пръсках я, подхранвах пак и ще видим. При всички случаи на есен ще я местя. Може самото място да не й харесва. А пък дали проблема не е в самото растение, незнам. От холандеца е, но още като дойде си беше по- хилава. Дано тръгне и не я уморя с местенето, че мъжът ми ще си умре и той от мъка - слабост му е красивият й и ароматен цвят.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от greeneyed »

Monique Lestournelle се съвзема от миналогодишната зима. :nod:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
vessi2
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Юни 14, '14, 23:13

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от vessi2 »

Nini написа: Май 14, '16, 13:25 Nadine Xella Richi

Изображение
прекрасна роза,цялата ти градина е невероятна наслада за очите
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от Breda »

Първи цветове на Rosomane Janon

Изображение Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от zeleno »

'Rita des Trois Lucs ®'
на практика - втора нормална година растеж
миналата пролет я прехвърлих в кофа от сирене , а насред лято извадих поредната плочка от тротоара и я бучнах там , в чист пясък почти / под него може и да има някаква пръст тип "строеж"

Изображение


Изображение


Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от zeleno »

Fleur de Sardaigne /Belle de Sardaigne
дълги меки клони , от всяко листо вади цвят , разкошотия
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”