Да обсъдим розите на Барни

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от zeleno »

катерач е
но не е до ограда , за да е закрепен свястно :ufff:
и всичките ми катерачи са така
та затова ще ги снишавам :mrgreen:
цъфтежна е , цвета е траен , с аромат няма да те утрепе , но аз и прощавам
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от renimoss »

Да покажа няколко непопулярни почвопокривни на Барни от миналата година. Информацията за тях е много малко.
Единствената ми забележка е, че ги предлагат и като колекция, т.е. предполага се, че са доста сходни като размер и структура, но не е съвсем така. :evil:
За сега не проявяват особено желание да полягат, както ми се иска, но ще видим по-натам. Не съм ги проверявала за аромат. Иначе не са боледували от нищо.
1) Smile - очертава се цъфтежна, цветовете са дребни, като на Fairy горе-долу, листата също са дребни.
Изображение

Изображение

2) Sea foam - също с дребни цветове и листа, сходна структура със Smile.

Изображение

Изображение

3) Monte Grappa - много красиво червено, но цветовете са по-едри, колкото Burgundi Ice, листа също са по-едри. Интересно е, че на прецъфтяване по обратната страна на листчетата се появяват по-светли ивици (цветът в средата), каквито в по-ранните стадии няма.

Изображение

4) Berenice - прилича на 3) с по-едри цветове, дъждът леко ги омачка, останалите са устойчиви.

Изображение

Изображение

Петата роза от колекцията е Andromeda, но още не е цъфнала в моя Сибир. Тя също е с по-дребни листа като 1) и 2).
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от renimoss »

Ей ги на след 10 дни отново в същия ред на представяне :dovolen:
Здрави, жизнени, вече се проявяват като чудесни рози
1) Smile - все повече ми харесва. Нацъфтяла и с пъпки, има лек аромат на мускусен хибрид. Като я напече слънцето цветовете клюмат, но след обилна поливка след 1 час пак се е нахилила. Започва да се проявява като почвопокривна - стъблата се огъват много грациозно под тежестта на цветовете.

Изображение

Усмивкааа :D
Изображение

2) Sea foam - почти същото поведение като Smile, вкл. аромат, пъпки, стъбла ...

Изображение

Изображение

3) Monte grappa - прецъфтява, за сега не е заредила нови пъпки. Червеното му е много дълбоко. По-устойчива на суша от предишните две.

Изображение

4) Berenice - бледо розовата, заредила е нови пъки, още не е изкарала обещаните дълги стелещи стъбла, не съм я снимала без цвят.

5) Andromeda - чак сега отваря първите единични цветове, изкарала е нови шишове с пъпки на върха. Дали цъфти по-късно от другите или е поради младата възраст ще разберем.

Изображение

Изображение
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 130 пъти

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от artist »

Позволявам си да копирам снимките на Kikiricaaa :tzvetentze: тук, където им е мястото :angel2: за да не се изгубят в другата тема :angel2: :tzvetentze:
Прекрасна пеперудка :liubov2:

SOLE E LUNA® /Barsolu/
Kikiricaaa написа:
Соле е луна
Изображение

Изображение

Изображение

Le Farfalle - Пеперудената серия :liubov:
OCCHI DI FATA® /Enrico Barni Италия, 2004
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от renimoss »

Артист, тази Occhi di fata твоя ли е? Много е крсива!
Моля, сподели как се развива при теб. Аз я имам втора година, както и Ali Dorate (жълта) от същата серия, обаче при мен много боледуват. Много ЧП и пъпките гният неотворени. Аз го отдавам на неправилни грижи (мокрят им листата и цветовете почти всеки ден). Колко е голяма при теб, здрава ли е и как повтаря/потретва?
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 130 пъти

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от artist »

Мм, не :oops: ... аз не уточних... тези снимки са от руски албуми в този сайт https://fotki.yandex.ru

Аз нямам от тях, нито една :angel2: , затова разлеждам из форумите... вече си харесах :angel2: ,
особено тази Ali Dorate :liubov2: , но като казваш при теб, че боледуват и не се развиват добре :hmmm:

....понеже ги разглеждам и реших да споделя това което открих :potekoha:
Моля ви, качете снимки на вашите :tzvetentze: ...специално за тази серия Le Farfalle, искам да знам повече :angel2:

аз ще ровя още :D от тях, ще кача снимки и тук :angel2: , но пак казвам... ще са на рускините

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от renimoss »

Аз не съм мерило за качество на роза, особено за лошо качество :!: защото нямам възможност да се грижа за любимките си редовно, а те получават неподходящи грижи. Дано скоро се променят нещата :stiskam:
В руския форум четох добри отзиви за Очите на феята, обаче даже при тях ставала по-голяма от посочените в енциклопедията размери - към 1,40 м. Мисля, че Деси я има, тя може да даде по-точна информация. Пъпките й са изключително красиви. Тези снимки са мои от миналата година. Тази не успях да хвана добър цъфтеж за да снимам.

Изображение

Изображение

При мен расте изправена и прибрана, цетовете са по върховете на големи китки. Пуска дебели клони от основата. Според мен ще е добре в краката й да се сможи нещо, че иначе са само листаци или пък да се реже стъпаловидно като стане по-голяма.
polia
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Авг 12, '12, 20:59
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от polia »

Аз има и двете - ALI DORATE на 3 години - най-голяма е от пеперудената серия, храстът е по-едър е по-едър от LIOLA .
OCCHI DI FATA е на същата възраст първата година беше по-малка от LIOLA, но вече я догони - почти идентичен храст с нея като големина. И двете цъфтят много обилно на големи клъстери - почти като LIOLA, не са боледували от черни петна, нито са въшлясвали.
Двете много ми харесват.
От същата серия имам и TRAMONTO ESTIVO - мисля даже да я махам много черни петна има , а са в една редичка.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от zeleno »

виждала съм наживо Али Дорате при Деси
превъзходна роза , Лиола в жълто
моята Лиола беше станала още първият сезон към 150 см , оголва краката , но мен това не ме дразни при нито една роза
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 130 пъти

Re: Да обсъдим розите на Барни

Мнение от artist »

Много Ви благодаря, renimoss :gush:, polia :tzvetentze: :tzvetentze: , Зеленко :tzeluvka: ;)
твоята OCCHI DI FATA е супер :liubov2: , като порасне ще е по- хубава и от тези, които качих :nod: :daaa: :stiskam: :tzvetentze:

Polia :tzvetentze: , качи няколко снимки, моля те, ако имаш :stiskam:
п.п. ... снимки на Али Дорате :angel2:


Ето още няколко :ufff: :angelche: :D
(пак от там :nod: )

Le Farfalle - Пеперудената серия

LIOLA'® /Enrico Barni Италия, 2003

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Noir Desir (Barmode), Barni 2008
Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”