Рози от БГ производители-часът на истината

Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от milena02 »

Ани, говорим за съвсем различни неща. Освен че е "червена", една роза има още минимум 15 характеристики, които човек гледа, като избира. Ако се зачетеш в темите за рози, ще видиш, че когато някой от нас търси червен катерач, например, го питаме какво иска: рамблер ли иска, клаймбинг ли, колко метра на височина максимум или минимум, за сянка ли, за слънце ли, простоцветен ли, с навъртян гюл ли, с класическа форма на цвета ли, колко червен - светло, алено, тъмно, керемидено, дребноцветен, едроцветен, на букети ли да цъфти, мускусен хибрид ли или с изходен сорт флорибунда, еднократно ли да цъфти или да повтаря, с гъвкави клони ли или да стои изправен, за сух климат ли, за влажен ли... Това е важно, за да може човекът да засади правилното растение на правилното място и да получи желания естетически ефект. Когато купуваме роза от чужбина, тези всичките характеристики са описани от производителя или търговеца. Или ако не са, има енциклопедии, в които можеш да провериш качествата на конкретния сорт. Да ти пише на етикета "червена роза" е все едно да ти пише на кутията "боя", както дадох пример по-горе.
anny
Виенско кафе
Мнения: 347
Регистриран на: Апр 9, '13, 20:48
Местоположение: София

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от anny »

Естествено. Говоря за червена и пембена роза, защото както казах и се повтарям не можем от розите за 3 лв. (или поне аз не го правя) да очакваме нещо повече от това да се хване и да цъфти, след което намесихме вече и че не отговаряли на етикета и аз казвам, че на етикета поне на фидус до колкото помня освен цвят и евентуално вид най-базово (ЧХ, катерач) друго не пишеше. Не виждам повече смисъл от дискусията, всеки купува и очаква, каквото пожелае.
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от stefan_doc »

Мен най ме е яд, че така се заблуждават начинаещите и някой бързо се отказват.
Надписите и снимките по българските рози в магазините, пък и консултантите на Флората също.
А измамата се вижда едва след година, и освен трите лева има още тор, копаене, садене, окопаване и най-вече ОЧАКВАНЕ!
РОУЗ

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от РОУЗ »

Може да е наивно, но аз очаквах след като на етикета пише червен ЧХ, да е ЧХ, а не мощна Симпатия с двуметрови бодливи шишове, която пак така наивно бях засадила до пътеката.
Щяха да са коректни, ако пишеха само "роза". Не вярвам в законите да е разрешено да те лъжат за 3 лева, а забранено за 10 лева.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от zeleno »

РОУЗ написа: Не вярвам в законите да е разрешено да те лъжат за 3 лева, а забранено за 10 лева.
:daaa: :lol:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от ivanina »

РОУЗ написа: Може да е наивно, но аз очаквах след като на етикета пише червен ЧХ, да е ЧХ, а не мощна Симпатия с двуметрови бодливи шишове, която пак така наивно бях засадила до пътеката.
Щяха да са коректни, ако пишеха само "роза". Не вярвам в законите да е разрешено да те лъжат за 3 лева, а забранено за 10 лева.
...Блажени са ВЕРУЩИТЕ- казал дядо ТИ поп...ТЯХНО ще е царството НЕБЕСНО ... :daaa: ...НАДЯВАЙ се!!! :D :stongue:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от ljuboznatelna »

Там и Симпатия да пишеше, като отиде манго да я вземе от кюпа, хич не му пука коя точно е взел. Нещо, на което ММ е бил свидетел при димови, при това розите са му цъфнали. Проблема не е точно в лиценза.
незабравка

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от незабравка »

Е ,това за несъответствието между картинка и цъфнала в действителност не е проблем на лиценза и това,колко струва розата,а въпрос е на прецизност и качество на работа.Да объркаш от сто рози две е допустимо,ама всяка втора да е сгрешена е вече наистина измама,волна или неволна.И 5 стотинки да струва розата,трябва да се приема рекламация и да се прави замяна. Например миналата година унгарците ми сгрешиха един сорт-вместо Ботеро ми пратиха една розова роза ,която и до ден днешен е неизвестна.От нея съм продала една -единствена и то на Калико.Другите съм ги спряла от продажба и смятам тзи есен да ги засадя в нашата градинка на центъра на квартала,където ми е магазинчето.Тази пролет за да ми се реваншират унгарците ми пратиха 10 броя Жак Превер ,понеже нямали Ботеро.И тя е хубава роза,но не така гъста ,като Ботерото.Тази есен отново ще поръчам Ботеро на гол корен,ще ги сложа в контейнери и когато цъфнат ,да съм сигурна,че е тя,та ще отделя една за Калико,дано ми прости за забавянето. :dovolen:От розите на Кордес нямам нито едно несъоъветствие.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от calico »

Незабравче, сбърканото Ботеро се оказа страхотна розова флорибунда, и сега е нацъфтяла като луда

не искам вече Ботеро :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileidiv72
Кафевар/ка/
Мнения: 756
Регистриран на: Яну 5, '13, 16:09
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от mileidiv72 »

незабравка написа:Е ,това за несъответствието между картинка и цъфнала в действителност не е проблем на лиценза и това,колко струва розата,а въпрос е на прецизност и качество на работа.Да объркаш от сто рози две е допустимо,ама всяка втора да е сгрешена е вече наистина измама,волна или неволна.И 5 стотинки да струва розата,трябва да се приема рекламация и да се прави замяна. Например миналата година унгарците ми сгрешиха един сорт-вместо Ботеро ми пратиха една розова роза ,която и до ден днешен е неизвестна.От нея съм продала една -единствена и то на Калико.Другите съм ги спряла от продажба и смятам тзи есен да ги засадя в нашата градинка на центъра на квартала,където ми е магазинчето.Тази пролет за да ми се реваншират унгарците ми пратиха 10 броя Жак Превер ,понеже нямали Ботеро.И тя е хубава роза,но не така гъста ,като Ботерото.Тази есен отново ще поръчам Ботеро на гол корен,ще ги сложа в контейнери и когато цъфнат ,да съм сигурна,че е тя,та ще отделя една за Калико,дано ми прости за забавянето. :dovolen:От розите на Кордес нямам нито едно несъоъветствие.
И моята Ботеро излезе розова,после си я купих от Холандеца.
Градината с присадените рози
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”