Рози от БГ производители-часът на истината

Публикувай отговор
незабравка

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от незабравка »

stefan_doc написа:Странно нещо са търговците...- ако аз бях български производител, бих публикувал истинските имена на розите в някой форум (защо не този) и после ще разчитам на пълното съответствие на поръчаното с полученото.
Хич даже не е странно,пазят се много,че глобите за нелегално развъждане на лицензирани сортове са огромни.По скоро въпросът е ,защо не се купуват лицензи,вярно това оскъпява крайната цена,но щом унагарецът може да си купи лицензи и да произвежда рози на цена 3 евро,защо и тука да не може.Но колко такива по-скъпи ,па макар и по-нови и добри рози ще продадат на година на истинските познавачи и ценители.Не много в сравнение с масовката.
Не им се занимава,имат достатъчно пазар за неизвестните рози-градинските центрове,които работят с озеленители,на които им трябват бели,червени,жълти рози-много важно,кой сорт са ,- инвеститорът на кооперация ,които има задължителен план за озеленяване е съгласен на малко тревица,розова градинка на по-тънка цена и редичка от туи.Толкоз. :D .Да не говорим,че хотели за по милиони левове почнаха сами да се озеленяват-отиват до Павликени и накамаряват един камион от най-дръгливите и евтини източни туи и карат поддръжката и нощните пазачи да ги засадят.Чиста работа.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от libra »

С една дума-като има кленти,ще има производство на определена стока.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от ivanina »

незабравка написа:
stefan_doc написа:Странно нещо са търговците...- ако аз бях български производител, бих публикувал истинските имена на розите в някой форум (защо не този) и после ще разчитам на пълното съответствие на поръчаното с полученото.
Хич даже не е странно,пазят се много,че глобите за нелегално развъждане на лицензирани сортове са огромни.По скоро въпросът е ,защо не се купуват лицензи,вярно това оскъпява крайната цена,но щом унагарецът може да си купи лицензи и да произвежда рози на цена 3 евро,защо и тука да не може.
И дали на всякъде по света това е начина на действие на ПРОХОЖДАЩИЯ капитализъм?- свързан ЗДРАВО (ръка за ръка) с измамата с бандитизма над хората ?...знам ли ?- може и да е така!...25 години се лъжем и трупаме незаконно КЯРИЯ , а ние все чакаме лиценза му! Боже , Боже - слез от небесата и си събери вересиите -"нас блаженно вярващите!" :angel2:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от ljuboznatelna »

Не се вълнувай толкова, относно лицензите тук истината е проста - малка и бедна държава сме, няма пазар.
незабравка

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от незабравка »

ljuboznatelna написа:Не се вълнувай толкова, относно лицензите тук истината е проста - малка и бедна държава сме, няма пазар.
Да ,Люб с две думи го каза точно.Иванина,чак пък да наричаме тези хора бандити-малко силно е ,не забравяйте,че те може да си произвеждат нелегално по-старички сортове,обаче парите си ги трупат с 12 часов труд на полето,което не като да стоиш пред компютъра в офиса .Има съвестни и несъвестни производители и търговци,като при всички други професии.Тука болежката е,че никой не инвестира в закупуване на лиценз за по-нови сортове,а се предлага все едно и също.Както казва Любознателна-няма достатъчен пазар.Да речем ,че все пак някой вземе ,че произведе нещо различно и го пусне на десетина лева парчето .Ще дойдат примерно 10-тина клиенти в разсадника-двама -трима от тях ще са във възторг,че могат да си купят мечтани рози,по-обилноцъфтящи ,по-устойчиви на болести.А останалите осем ще цъкат с език и мърморят-
'Брех,че скъпи тези рози,чи то кво им е специалното,да не са златни.!В съседния разсадник ги има същите такива,червени и жълти на по три лева.'
И родният розовъд накрая ще тегли една майна и ще се върне към масовката с номера вместо имена на сортовете и като дойде озеленителят ще натовари един микробус, а не да се пинка с две-три розички.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от Tanet »

Боже, ми те тук и 3 лв за роза им се вижда скъпо, станах неволен свидетел на разговор между производител и клиент.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от ivanina »

незабравка написа:
ljuboznatelna написа:Не се вълнувай толкова, относно лицензите тук истината е проста - малка и бедна държава сме, няма пазар.
Да ,Люб с две думи го каза точно.Иванина,чак пък да наричаме тези хора бандити-малко силно е ,не забравяйте,че те може да си произвеждат нелегално по-старички сортове,обаче парите си ги трупат с 12 часов труд на полето,което не като да стоиш пред компютъра в офиса .
...щото и аз така , парите си ги изкарвам точно с 10 ,12 часов работен ден, също не пред компютъра...(прекрасно зная ЦЕНАТА им) и не искам някакви си бг. ТАРИКАТИ да ми ги измъкват от ръцете ,срещу стоката си с НЕЯСНА характеристика (зелени ,червени ,пембени -РОЗИ). Щом Брит Розако може да продава рози с лиценз - трябва да го МОГАТ и останалите други производители! За мене човек , който ме лъже в покупката ми , като крие информация за стоката (каквато и да била) като почнеш от сиренето(без мляко) , саламите(без месо) ,лютеницата (без домати) и още, още...и стигнеш до Флоровите чаено хибридни рози с № 1.3...оказали се от време на време КАТЕРАЧИ - не може да бъде наречен с друга по-точна дума от тачи "играч или бандит" и ако държи да има клиентското ми УВАЖЕНИЕ е длъжен да УВАЖАВА ПАРИТЕ ми чрез коректността си :!:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
РОУЗ

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от РОУЗ »

Ами то това си е класика у нас - редовният бизнес в един момент става неконкурентоспособен на нередовния.
Точно защото пазарът ни е малък.
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от stefan_doc »

stefan_doc написа:Странно нещо са търговците...- ако аз бях български производител, бих публикувал истинските имена на розите в някой форум (защо не този) и после ще разчитам на пълното съответствие на поръчаното с полученото.
Голяма дискусия за лицензи се заформи след този мой пост.
Аз само изках да подскажа, че и без лицензи, само с номера, за които в някой друг, не фирмения, сайт, форум и т. н. е посочено на кои патентни рози отговарят, премерна като в този пост:
Asarina написа: 021-Mount Shasta http://www.rosebook.ru/roses/grandiflora/mount-shasta/" onclick="window.open(this.href);return false;
045-Tineke http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid/tineke/" onclick="window.open(this.href);return false;
:dovolen: :daaa:
розите на български производители може да се продават, но ДА ОТГОВАРЯТ на очакваното, плюс качество на посадъчния материал.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от Tanet »

Хората, които ги интересува конкретен сорт роза в БГ са малко и не са определящи за пазара тук. Тези тук дето продават лицензирани рози ги произвеждат за навън или ги внасят от там ама и цената е друга и затуй ние маняците на рози не ги купуваме масово от тях ами си ги внасяме щото ни е по-евтино.Иначе както сме дискутирали лош матРиал идва и от чужбинските рози , че и заразен и засушен, а от БГ производители съм си купувала качествени. Никой никого не лъже според мен , просто ти продават червена роза за 3лв,а ти като искаш червена роза "Ингрид Бергман" на Полсен си я купуваш за 3 евро плюс транспортни и разни други разходи, което не ти гарантира,че няма да получиш суха клечка като Белведеретата,които получихме и не само те.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”