Рози от БГ производители-часът на истината

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от libra »

Във форума има натрупан достатъчно опит,за да коментираме розите на БГ производителите в специална тема.
Аз съм купувала рози от Флоров,Ирисдей и също от някои разсадници,розите от които са кой знае от къде си.Резултатът е 5 от 30 ,да кажем.Последните покупки бяха от Бритрозако,също голяма смъртност.Даже си намирам мнение в поръчката от есента,че розите са съмнителни и ако не се прихванат,повече няма да купувам.Всички знаете,че единствено розите от Бг,са запечатани с восък.Какво означава това,мога само да гадая.Но това не ме интересува.Интересува ме единствено срещу моите пари ,да получа стока,която става.
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от elina »

Тук ще се включа за да пиша колко съм разочарована от розите на Бритрозако,като четях другите бяха много доволни и доста розички си взех от тях ,обаче съм много ,много разочарована :snif: ,при мен те са много по зле от флоровските и ирис -дейските .Втора година и изобщо никак не се развиват ,на по едно тънко клонче едва кретащи ,а за цъфтеж да не говорим .Миналата година цъфнаха с по 2-3 цвята и това беше ,тази година имат точно по 1 пъпка.Не помня по колко лв беше корена ,/не си струват парите/,много ме е яд още повече ,че нямам голяма градина и си казах -ще ги дам ,исках хубави рози.. Имам флоровски и особено от ирис дей рози, които са много по хубави .Още първата година си цъфтяха и се развиваха много добре ,а от втората си станаха прекрасни рози .За мой късмет всички си ми излезнаха точно такива за каквито си ги взех,само една флоровска имах ,която трябваше да е розова божурена а излезна розова парцалива, по грозна роза не бях виждала и я махнах .
А тази година след като си поръчах от на холандеца розите ,видях всъщност какво е хубава роза. Иде ми да изкореня всички от бритроза и на ново да си ги взема от него .Розите на този човек са повече от прекрасни , колкото повече ги гледам ,толкова повече ми се иска да махна всички други и на ново да си засадя наистина хубави рози :nod: От Димов рози нямам ,не мога да коментирам ,да ме прощават нашите производители ,но от бг.рози вече не смятам да взимам :nod:
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от tzarina »

Аз пък от 2 години насам съм разочарована от розите на ФлоровИзображение
Преди 5-6 години, когато за първи път започнах да оформям градината си купувах само техни. Бях доволна, цъфтяха и още цъфтят прекрасно.
Но в последните две години повечето техни рози, купувани от флорите и от поръчки тук във форума, съм адски разочарована. Растат като диви шипки :evil:
Другите от фидусплант, ирисдей, остинките са ми ок. Дори и такива корени, купувани за по левче от баумакс.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от libra »

Изображение Снимки на флоровки и Бритроза от есента: Изображение Изображение
mama_li

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от mama_li »

Имам рози от миналата пролет. Тогава си купих 5 от бритрозако. Бяха на самоотглеждане през лятото, но милите са цъфтели, с изключение на една. Отговаряха на сорта, за който ги взех. Тази година са направили храстчета и имат много повече пъпки. Двете са остинки, греъм томас и херитаж. Фейрито се скъса да цъфти до сняг. Двойната наслада и сега има доста пъпки. Определено съм доволна от пролетно купените им рози.
Есента беше голямото пазаруване и садене на рози. Имам и от бритрозако, и от ирис, и от Флоров. До преди седмица всички бяха на почти едно ниво заедно с тези от петрович, орие и агел. Има няколко загуби, но май са от ирисдей. Всички са направили поне по 1-2 пъпки е ще видим какви ще излязат.
dal

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от dal »

жозефин, имаш носталгия на остин наместо зефирине -очевидна замяна в полза на жозефин ако говорим за стойностни рози -но ти може и да не си искала точно това , права си да си люта....

камий писаро и орандж и лемон -сълзи и драми :
http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.4640papageno -те го продават
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.4594.2 papagena / оранж и лемон е другота търговско име -никога не са я имали ,под това име продават камий писаро на делбард
камий писаро http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.24382.3 цъфтеж като на кино
адам ракел / клод моне http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.32396 делбард
делбард са фирма , дето почти на никого не дава да и продават розите- те и Гийо, за Остин да не говорим каква политика имат
в българия са попаднали покрай разни ишлемета от преди години ,както и да е -има тук там , от по старите сортове като тези два
ми пише папагена , преди като беха по 2-3-4 лева що народ се обзаведохме с делбард , какво сега?

на всеки който поръчва казват какво има под тези сортове
знам че са заменяли сгрешени и погинали растения
знам че са ни ровили из складовете да вадят точно есен , преди да натоварят камионите с поръчаното в палети рози за нас , по бройка, по три
подарявали са ми рози , имала съм сгрешени етикети , имала съм с кофти присадка -голяма работа
не защитавам никого , просто не обичам да звуча неблагодарно , познавам хората и знам че са свестни и съпричастни и не крадат по полетата
от тях знам , че персоналът който сортира и етикира не блести с вашата бяла кожа и с вашите интелект култура и познания , но пък има едно предимство пред нас- бодлите по ръцете не го бъркат и умеят да ашладисат милиони калеми....
като излеза и като видя що нещо съм взела и цъфти , как да си изкривя душата и устата ..... ?
а то е пазар , който е недоволен е в правото си да нахока по телефон емейл или лично търговеца и да му удари тирантите за в бъдеще

не прилагам двоен стандарт , като хокам моркувите ,пък тези ги щадя-просто няма мегдан за сравнение
какво харчи един моркуф? краде подложки краде калеми не държи хладилни складове , продава онлайн за по евтино и ходи на флори и на агри

и още нещо , контейнерите имат плюс че е цъфнало и тръгнало и гледаш какво купуваш
минусите им са , че в контейнер влиза боклука непродаден до февруари , обичайно.
и всеки си преценява
Миролюбово си е алтернатива , плащаш 30 лева и си готов , ама става за два три кисели сортове
за озеленяване на празен двор нещо ми се струва че ще писне джоба , освен ако тука не са се събрали милионери под прикритие... :D
Холандецът за това е популярен ,кво сега ? и бай сръбски петърчо
Та , хубава е темата да я има :
Тъкмо , от Бритрозако чат пат четат тук , ще прочетат вашите критики , на останалите бг търговци няма как от тук да им разчорлите имиджа , щото сте им през оная работа и не посещават форуми -тя василева и тодорова ви го казаха , че нямат време за форуми щот вършеят на световните пазари :mrgreen:
Та , като видят такова априлско възстание тъкмо ще вземат мерки
Или пък няма да вземат
Аватар
muhito
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Сеп 10, '11, 15:18

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от muhito »

44 рози от Флоров през есента. Оцеляха 20 бр. Много ми е любопитна какви ще са цветовете им. Меко казано ми е неприятно.
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от tsany »

При мен от две на Бритроза - една загина, от шест на Флоров - три загинаха-две от тях правят цвят и засега си отговарят. Прави ми впечатление че пролетно купуваните рози миналата година на Флоров не отговаряха на цвета, докато есенните засега да, явно на пролет се опакова това което има и върви без значение какво е. На ирис дей имам три, едната се мъчи още, ама градушката е виновна, че тъкмо изби и тя отчупи върха и сега дано отново покара. На Димов засега съм най-доволна, купуваните контейнери от поръчката и от пазара на него са много добре и отговарят засега на цвета си. А и растенията се позасилиха ама то с тоя дъжд вече цял месец тук и градушката която накъса всичко не могат да цъфнат всичките ми розички. Имам една на ЗП "Силвия Димитрова" но е доста слабичка и засега трябва да наблегне на листа, и една на Фидус плант-Пинк Бел да се надяваме че ще стане нещо розовеещо поне че за нея съм и приготвила от сега лопатата и после е ясно. :svekurva:
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от tsany »

В брошурата на Вилаз са пуснали рози контейнери промоция 4лв.Обаждам се аз там защото миналата година имаха и бяха на Ирис дей да питам същите ли са или нови, и там консултантът им за градина е един дядо дето не знае какво продава въобще. Казва ми а има и нови много са хубави елате. Отивам аз и кво да видя сложили брошура на Флоров с негови рози ама без номерата им само картинки, излизам в градината и виждам контейнерите на Ирис дей от миналата година къде умряли, къде едвам кретат. Викам му къде са розите от брошурата той казва ето ги. Ама казвам как това са рози на Ирис дей а брушурата на Флоров, а той-ама това е една и съща фирма това са розите и спори с мен, като за аргумент ми изтъква вие ли разбирате повече от мен дето ги продавам а вие купувате :lol: :lol: :lol: . Е добре казвам дайте ми тая роза коя е, а той казва е нямаме я ама има ли значение ввзимайте една. Направо паднах. Може да продава болчета и пирони чудесно ама за градината тоя човек въобще не е в час. И после чакайте да цъфнат същите рози.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от desitata »

От купуваните през годините/4 назад/за моята градина /Фидус,Флоров/оцелели само 4 от поне 15.На Фидус-т.червената Блек нещо си дрън-дрън,"синята"Блу скай-хубава само на пъпка,бяла катерлива на Флоров от която Десийото ме оттърва/ама имам вкоренена клонка от нея без буркани и глезотии/на сухо// и Хокус-Покус на втори опит оцеля и е 30 см.в момента.А и пета роза /от Флоров/-червеникаво-бялата ивичеста-единственото попадение-цъфти обилно,абе флорибунда.
На село садих 4 Флоровки и имам 5 рози от тях-меднооранжева бяха два корена в плика-живи са и отговарят на картинката,една червена,червена ивичеста незнайна и естествено гащенорозова.Те това е далаверя-от 4 пакета-5 рози да отгледаш.Не бих повторила честно казано от тези.
На Бритрозако имам няколко/не помня кои са техни/слабовати бяха но настигнаха другите и отговарят на сортовете ,цъфтят добре :nod: .Доволна съм от тях.
На фирма АВТОБУС не съм купувала :stiskam: опазих се,от Оакаплантс са ми скъпи та пропуснах и тях.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”