Рози от БГ производители-часът на истината

Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от kim »

ivanina написа:
незабравка написа:Е ,това за несъответствието между картинка и цъфнала в действителност не е проблем на лиценза и това,колко струва розата,а въпрос е на прецизност и качество на работа.
...Да , действително несъответствието не е проблем с ЛИЦЕНЗА ,нищо работа си е направо - обаче е проблем с ПОРТФЕЙЛА ми,че хвърлям пари за една и съща роза по 5,6 пъти и сега се чудя на кого да ги ПОДАРЯВАМ :hmmm:
Абе направо си е проблем с плащаштия лиценза. Не може да платиш една камара пари и да разчиташ на този и онзи да ти ги нареди по лиценз. Ако ще влагаш в лиценз, ще трябва да вложиш и в персонал.
Не да назначиш някой и да му кажеш- пълни тук тези червени рози.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от milena02 »

libra написа:Сега ще напиша хвалебствия за Бритрозако и Оакплантс.Само те се развиват в правилна посока.Бритрозако са обновили каталога...
Ами ето как в крайна сметка дискусиите в тази тема ще имат щастлив край. Търговците четат градинарски форуми и като виждат, че мъкнем чували с коренища всяка пролет и есен от другия край на света, защото те не са адекватни на търсенето, въпрос на време е да се вземат в ръце. Ей сега народът се реди на опашка пред Бритрозако и правилно постъпва - подбрани сортове, на добри цени, от какъв зор да ги поръчваме от майната си?! От асортимента на Бритрозако тази есен човек с една трета от заплатата си може да направи чудесна градина, спестявайки си времето, парите, усилията и търпението, които повечето от нас тук хвърлихме, докато сорт по сорт си сглобявахме градината като пъзел, пазарувайки от десетки чужбински разсадници и плащайки по завишени стандарти плюс доставки и транспорт. Аз съм похарчила към 5 000 лв. за рози, хора.
Аватар
Жени
Кана кафе
Мнения: 622
Регистриран на: Май 30, '12, 15:19

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от Жени »

То хубаво, ама аз като гледам в сайта на Бритрозако, то половината рози не са налични, да не кажа повече? :hmmm:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от milena02 »

Поръчваш сега, доставят ноември. Розите още са в земята, вадят се късна есен.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от libra »

Аз съм похарчила към 5 000 лв. за рози, хора.. Шшшштт,Миленке!С едно просто умножение ще се разбере как е нарастнал вътрешният дълг! :tzeluvka:
zlatina74
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Юли 7, '14, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от zlatina74 »

Аз поръчвах днес .Може да се поръча само от пре ордер .Исках Розариума и още една дето не е налична -еее не става.Не ме пуска нататък докато не ги изтрих .
Добре ,4е са търпеливи и ми обясниха ,4е трябва да си махна от кошницата за да мога да продължа с плащането и т.н.
Аватар
Жени
Кана кафе
Мнения: 622
Регистриран на: Май 30, '12, 15:19

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от Жени »

milena02 написа:
libra написа:Сега ще напиша хвалебствия за Бритрозако и Оакплантс.Само те се развиват в правилна посока.Бритрозако са обновили каталога... Аз съм похарчила към 5 000 лв. за рози, хора.
Много бе Миленка, колко рози си накупувала? Защо ли питам, то и аз натам вървя, само че не ги смятам много и то умишлено :angelche:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от milena02 »

Жени, част от тези пари са инвестирани в български търговци, чиито рози или не са се хванали, или са цъфнали Бог знае как. Когато прогледнах градинарски, ги бракувах - част изхвърлих, част попълниха градините на по-непретенциозни съседи, а една малка част в момента изпълнява функцията на ограда на зеленчуковата градина. Останалите около 200 рози са събирани корен по корен от всевъзможни разсадници, поръчки и държави. Когато "Розариум Ютерсен" се появи за пръв път на пазара, той нали се сещаш, че не струваше 10 лева, а примерно 15 евро? Или "Еден", или "Елф", или "Динки" и още куп други. За "Мери Ан" - дето е 7 лв. сега, съм дала 18 евро. Някои сортове сме ги вземали директно от сайтовете на Мейланд или Кордес, щото ги нямаше по търговците. За седем години градинарство въпросната шокираща сума си се събира одма.
dal

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от dal »

то може и да е за темата "колко рози имате" , ама преди време си правих грубата сметка че до тук съм навряла в градината само от поръчки сума няколко пъти по 5000 лв и изобщо не е преувеличение нито хвалба ; спомням си че съм плащала поръчки от типа на 650 лв , тези между 250 и около тази сума са поне десетина , а най мощното изръсване е в многото по малки суми и поръчици с тотали около стоте лева-- такива са десетки !
Дори в поръчки за семена / което е евтин способ за много и качествени растения/ сумите ми никога не са под 60-80 лв , не знам какво правя
Много рози имам , много съм платила и подарила , много луковици вземам , всяка година поне по 400-500 броя , много са и многогодишните и храстите , има и огромни фири от разни растения дошли гнили сухи или увредени , което е повтаряно във времето. Ми едни глупави хризантеми разсада беха по 2.50- евро ли лири ли стръка , ако си спомняте. Няма да напомням за поръчки като хайлот плант с бялата ква беше луковица дето 6 паунда за една суха курешка и то нищо се не разви от нея , иглолистните като сложиш , магнолиите , а па на този плондер в тайлор клематис и на есвелд какви пари сме наврели- свят ми се завива. Фаворит ми е холандеца обаче , но па той е любимец 13 и заслужава.

С което само исках да успокоя горе , че 5000 лв си е едно добро начало .... :nod:
ама па какви дворове имате вече , я се вижте?! :tzvetentze: без пари не става работата
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози от БГ производители-часът на истината

Мнение от calico »

Света е пълен с прекрасни рози, на които са им изтекли патентните срокове на закрила. Какво им пречеше досега на нашите производители да ги отглеждат и продават? Човек може да направи зашеметяваща градина и без да има и една роза от последните 20 години, и за почти никакви пари, ако имахме производители дето разбират от пазар.

Добре, че нещата вече се поправят.

А иначе луди като мен, да купуват 10 см клечки от Америка по за 50 лв едната, винаги ще се намерят :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”