Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Публикувай отговор
sasha

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от sasha »

Само се вписвам, благодаря на всички!
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от maya_mdv »

Темата е много хубава и полезна, особено за такива начинаещи кат' мен :mrgreen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от calico »

и аз да се запиша.
че вече имам няколко чаени хибрида

ето моята селекция чаени хибриди които бих искала да имам ако имам място
подбирани са да са с такава форма на цвета Изображение, да са ароматни и да не се оголват отдолу

Blue River
Botero
Michel Drucker
My Girl
Prince Jardinier
Sebastian Kneipp
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от dal »

интересен избор , калико , и някак неочакван и безпричинен , за повечето от тях -някак , като каприз
и нито една от тях не е типичният чаен хибрид , не и измежду култовите чаени хибриди , доказани търсени и мечтани и отличени за много цъфтеж и устойчивост ....може би първата и последната са сред популярните

Duftfestival' rose или Ботеро -http://www.helpmefind.com/gardening/pl.php?n=47647 -тук съм съгласна , да

Blue River http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.762-има пет шест по добри сорта със същата розоволилава фаца

Michel Drucker http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 242&tab=36-шарена и ? и нищо друго

My Girl - http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.44533 ако тази визираш , че има още три с такова име

Prince Jardinier http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.40552.2 да , много нежна но и нетрайна

Sebastian Kneipp http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.26793.1 да , тя е фаворит

ти как ги подбра , люббопитно ми е :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от calico »

подбрра ги функцията "Разширено търсене" на руската енциклопедия.
задавах формата на цвета, аромата, средна устойчивост на болести и форма на храста.
това отся сайта ;) по всички тези изисквания, от цялата им база тези отговарят едновременно на всички условия
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от dal »

данните в енциклопедията не са нито точни , нито кой знае колко коректни като параметри
те могат да са ориентир , а в доста случаи и това не могат
розите не си струват без първата и последната , може би
моля погледни Michel Drucker , интересен цвят преливащ , но виж формата? виж колко е различна от другите с острите ръбести листета , а другите са ти като разтворени помпони?
ако ми позволиш да ти избера наместо тези други 7 ще ти ги подаря :D :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от calico »

да, тъй е.
не знам защо тая роза Michel Drucker е в отсявката, като изрично не исках рози с висок център.

просто не искам рози които се оголват отдолу, а в руската има възможност да избереш формата на храста, аромата също.

ми не знам Дал, за мен чаените хибриди са общо взето едни набучени в земята клони с по една роза на върха, конусовидна форма и... е, повечето са такива. Опитах да махна такива рози и да видя какво ще остане.
не остава много ;) - хем да са ароматни хем да не са в висок център, хем да не се оголват ами да имат хубав храст и при това да са чаени хибриди.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от gyulcem »

За информация на Калико Блу ривър при мен е висока към 1,20 см с изправена форма. Себастиан Кнеип е май доста висока повече като храстовидна за една година ми направи 1,50 метрови клони.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от milena02 »

Оставам с впечатление, че запалените розари гледате на чаените хибриди малко като на бедни роднини, т.е. приоритет в градините ви имат други рози, а чайните - ако остане място. Тъй като съм в процес на навлизане в "розовата" тема, ми е интересно защо е така. Не цъфтят толкова обилно като флорибундите ли или пък са трудно предвидими като височина и обем, или нещо друго?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Hybrid Teas- Чаени Хибридни Рози

Мнение от calico »

Казваш Гюлче, че се оголва отдолу?

то не че може да се вярва на тия картинки за формата на храста, но гледам че чаени хибриди с такава Изображение форма на храста е само един - You Are My Sunshine (Frywangо) Gareth Fryer Великобритания, 2007
и втората е най-стария ЧХ La France, ама него не го броя, макар че е хубава роза.
това е интересно, щото гъвкави клони на чаен хибрид поне за мен е като оксиморон. то тая роза може и да се превива рано напролет, и сигурно може да стане кълбовидна.


има и една в цялата им база с такава пък форма на храста, като почвопокривните Изображение
това е Paris-Match (Richotale) C. Richardier France, 2004


разширих още малко извадката, като включих и рози със друга форма на цвета, освен гюлчестата, също и плоска розетка. добавиха се ето тези
Bernadette Lafont
Blue Parfum
Caroline Victoria
Chippendale
Great News
Lila Wunder
Marylou
Pierre Arditi
Steffi Graf
**********

а розите пък, които са само с висок центърИзображение и в същото време нямат оная клечковидна форма на храста, ами са с по-гъст храст, и пак да са ароматни, са тези:
Anna Pavlova
Barbra Streisand
Barone Edmond de Rothschild
Blackberry Nip
Blue Ribbon
Cranford
Domaine Dittiere
Erotika
Especially for You
Frederic Mistral®
Good Life
Halle
Hanne
King's Macc
Louis Pajotin, Climbing
Mamita
Margaret
Misty Blue
Monique
Moon Shadow
Paradise Found ™
Pierre Cardin
Russkaya krasavitsa
Shi-un
Smoky
Smooth Velvet
Tahitian Sunset ™
The Cheshire Regiment
Twice in a Blue Moon

от тях сигурно половината са едното нищо, но все пак ще останат няколко класни рози ако се проверят.

Ровичкам се в тия работи, щото чаените хибриди са доста цъфтежни рози, и ако може малко да се подобри чрез подходящ избор визията на храста, никак няма да е зле човек да си направи една лехичка от тях. Лесни са за поддръжка, могат да се режат всяка година почти до долу и пак да цъфтят, да се поддържат ниски, едър краси цвят, дори и за букети ако щеш, не е страшно ако се разболеят да ги рестартираш, и т.н. - всичките им предимства, ако може без ония оголени клони отдолу и пет пръчки с цвят :angelche: - това е Милена общо взето всичко което имам против чаените хибриди- трудно е да се нарече храста им красив с оглед на композиции в градината. щото са селектирани предимно за рязан цвят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”