Розите-съчетание по цветове

Lois

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Lois »

Значи, хубаво имаме тема "препоръчайте ми рози за..." ама на мен ми трябва обратната -
"купих роза и сега не знам какво да я правя".

Та, помогнете ми пак - направо не схващам как съм си избрала роза само с 3 снимки в хелпми, ама на - дойде.
Maria Theresia by Peter Lambert - колко голямо става това нещо? Ниско, високо, разпиляно?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 876 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от greeneyed »

Тази ли? Ако е тя, ЧХ е, не е разпиляна.

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.26216
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Lois

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Lois »

бе то там не излиза друга мария терезия, но аз все повече си мисля, че не може да съм купила такава трънка.
в нета излизат съвсем други снимки
Изображение

Изображение

Изображение

ето я в сайта на холаднеца http://www.tuincentrumlottum.nl/product ... 395E90884E" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 876 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от greeneyed »

Тази и аз я получих от последната поръчка (есенна) от холандеца. Но тя е от друг развъдчик -Hans Jurden Evers и въведена в Германия от Тантау.

https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.37037.0

И е флорибунда, няма да иска много място.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Lois

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от Lois »

оффф разбрах си грешката. Търся като мария терезия, а то било мариятерезия слято.
тенкю, Грийни
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от starrider »

Здравейте,
тази пролет засадих край пътеката (дълга 8м) две редички от рози Abundance (Red, Pearl и Cream) от холандската поръчка. Прави ми впечатление, че червения Abundance се различава от другите два сорта по форма на храста и височина. Излиза, че няма да има ефект на равен бордюр. Тази есен искам да засадя зад тях един ред с високи рози, които би си отивали като форма на храста и се съчетали цветово с бордюра пред тях. Много моля знаещите да ми помогнат! Благодаря!
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от мимка »

Здравейте :tzvetentze:
Като един абсолютно начинаещ във висшия пилотаж по съчетаване на цветове, форми и рози въобще идвам да попитам (макар че саденето вече е започнато): на това място:
Изображение
как ги виждате тези рози:
Изображение
(Снимките са от нета, само на най-долните червени рози са реални)
На оградата (от двете страни на сливата) има две рози, купени за катерачи, но втора година се мотаят. Те ще бъдат извадени, едната - подарена, другата преместена. От дясно, тази есен, вече са посадени The Genеrous Gardener, Rosarium и Caramella пред тях. Вдясно от тях има голямо иглолистно и махония, както и други по-малки рози, а най-вдясно е Кент.
Налични са и клематиса, Амбър Куин (до нея има и едно мини) и Носталгия. Тази седмица предстои да бъдат засадени Елф, Пашмина и Жалита (на последните две им размених местата на снимките). Червените рози най-отпред са си налични, няма да бъдат пипани.
Та, да садя ли спокойно или да продължавам с терзанията розарски 8-)
Благодаря предварително :tzvetentze: , пък по-нататък ще продължавам с въпросите по другите места в градината :angel2:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от renimoss »

На мен не ми харесва комбинацията Nostalgie - Jalitah - Amber Queen. Nostalgie има нужда от компания, която да я подчертае, напр. бяло или малиново, ако изобщо има нужда от компания (3 носталгии на триъгълник са зрелище сами по себе си). Така както си ги наредила ми идва твърде раноцветно, не шарено, защото цветовете не са силни, но не ми се връзват. Обаче, важното е на теб как би ти харесало.
Потърси инфо из форума за Пашмината, мисля, че може да стане по-висока от Носталгията при нашите условия, някой беше показал снимки.
Дано и баш-розарите се включат и ти дадат още съвети. Успех :tzvetentze:
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от мимка »

Благодаря за коментара Рени :tzvetentze:
Честно казано и на мен нещо ми куца там , но пък все прекрасни, отгоре ще ги виждам всички, но от площадката може да ми се загуби Носталгия :hmmm: Вариант е да дръпна Пашмина и Жалита надясно, като пак им обърна местата :hmmm:
Иначе - вляво на площадката остана по-тясно място, където вече посаден катерещ Айсберг, до него сложих нещо, купувано за Blossomtime, но пък като цъфна тъмно лилаво ми заприлича на Burgundy Ice, което си е ок отвсякъде и ще стои там, а пред тях смятам по-нататък да сложа Eyes for you (там ситуацията е на резник още, та имам мнооого време), макар че като гледам и тя става доста голяма.
А вече вдясно на терасата, където бяха Westerland и Iceberg (който си остана храстовиден) мисля да сложа Флорентина, а пред нея (на изток) Дарби. Там пък чуденката ми е, че едната роза се възстановява и ако е Айсберга е ок за мен.
А пък назад има още планирани :tzvetoman:
И нямам жълта роза.

Ако ви кажа, че колата по-бързо си купих, отколкото да наредя градината, и въобще, второ висше поне трябваше да запиша за таз градина :D

Хубав ден :tzvetentze:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите-съчетание по цветове

Мнение от libra »

Колко е размерът на това местенце? Място за 3 реда рози не виждам,а и има слива,лози,клематис ?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”