Набелязваме рози за нови поръчки

Публикувай отговор
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

calico написа: Тя има предвид розата като елемент от изграждането на градината, а ти - розата от колекционерска гледна точка. Тия двете гледища са несъвместими, колкото и да се опитваме да ги съвместяваме, та затова са ни и различията.
Как хубаво го обобщи :nod:
gospodinov написа: Да може би си права calico, моя поглед, повече е като колекция а не като елемент в цветовото разпределение на градината.
Тук ме замисли, че понякога не ми харесват градини с рози разглеждайки в нета. Явно цветовото разпределение е също много важно в цялостната композиция. Розата, като цвете е прекалено отличаващо се, голямо и донякъде доминиращо в градината. Забелязала съм, че дори съчетано с други растения все първо розата се набива. Прекаленото зацветяване и пъстрота ми съдвава усещане за шарения и всичко ми се изгубва, като въздействие. Розите стават прекалено натрапчиви, като цялостна визия.
Вероятно и затова дори в огромните роза паркове има голяма повтаряемост на видовете или цветовете, за да се избегне пренасищането във всякакви гами и да има някаква плавност.

RHS Garden, Rosemoor, Devon
Изображение

ярки рози, но ненатрапчиви като кът, въпреки че снимката е доста подсилена

Изображение

Катерачи в два цвята

Изображение
gospodinov

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от gospodinov »

bell написа:
calico написа:
............................................
Тук ме замисли, че понякога не ми харесват градини с рози разглеждайки в нета. Явно цветовото разпределение е също много важно в цялостната композиция. Розата, като цвете е прекалено отличаващо се, голямо и донякъде доминиращо в градината.................
Нещо такова ли имаш в предвид?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
:potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

В подкрепа на Бел веднага ще онагледя.
Ей тази леха при мен никак не ми харесва, шаренията е пълна, при това няма никаква симетрия в обемите, поне това да имаше.
иска си основно изриване и наново садене, но аз май нямам вече желание за това ,не знам що така

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от gospodinov »

Аз с риск за живота :angelche: пък ще кажа, че лехата calico е много хубава, недей да я разваляш. Точно разликата във височините и цветовото съчетание и предават чар.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Шаренийско ми идва, Господинов.Не беше такъв замисъла, но след непрекъснато местене, вадене, разнасяне и садене на какво ли не за 4 години, сега е така. Това е малка леха, около 6-7 метра на 1 метър. Между двата ореха е и има слънце около 3 часа на ден. Вътре има и лилиуми, и маргарити, и разни тревисти, и какво ли не. на живо никак не е добре.
От известно време се замислям за десетина еднакви рози тук, и май клоня към Балерина. Трябва ми височина около метър в пастелни тонове, ама да не са малки рози, и нацвъкани както е сега, искам закрити "крака". Някакви полианти или малки мускове, ама еднакви да са.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

gospodinov написа: Нещо такова ли имаш в предвид?
Точно :nod: колкото и да обичам розите има места, където ми е доста голяма лудницата, прекалено, пренаситено, пре.. пре..
Калико, то какво да ти кажа и при мен има едни места където е пълна лудница, но и аз все не стигам до тях. Кога ли ще ме стегне лопатата не е ясно :lol:
Жалко, че не мога да качвам снимки през компютъра да онагледя - то е Бътеркъп жълта в краката на чаената червена яркаТравиата, някъде наднича бял муск, оранж чаена, две прихванати розови клечи... ми мазало отвсякъде цветово, разрмери, ни рози се видят, ни хубаво седи.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Бел, качваш от тук, вземаш първия линк и става http://www.img-share.eu/main/index

ако вземеш линка дето пише "за форуми" направо както е тук го местиш и става малка снимка, която като се кликне на нея се уголемява
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

Мерси, Калико ей ти сега цветови ужас за благодарност :angelche:
Тук съм снимала и избягала бързо, дори не се вижда цялостната картина, защото още не са отворили напълно. Тази леха е поне метър и повече широка. Бътеркъп жълтата се вее в низините /тя вече излетя от това място/, до нея е ярката и по-голяма Болшой, после розова на Мейланд, Просперити белия муск се пери където намери пролука. Галиката напира с над мутър кълбо в лила и изкарва шишове от основата където й падне. Червената Травиата още не е отворила. Махни, ами не знам къде се взе и един оранж мак за разкош :liubov2:

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

:lol: и мак, а?
виж сега, ина мен ми идва шарено, обаче ти имаш доста голяма тревна площ и тя някак балансира и успокоява нещата.
Това ти го казвам просто за да имаш предвид, че може да си остане и така :daaa: Освен това аз ти водя, щото моята леха е на най-централното място, не някъде отстрани. аз шарения извън двора си имам, но там си е мястото й

забелязала съм, че с изключение на остинките ,всички останали рози много трудно се редят, и по цвят и по обем. С Остин розите този проблем не съществува- избираш ги горе долу с еднакъв габарит и останалото е пей сърце.
Но ние сме и малко колекционери и затова ще си търпим всякакви съчетания. Затова казах, че малко са несъвместими хармоничната градина с рози и колекциите от рози- или едното или другото.
аз съм доста ограничена от сенките, иначе кой знае каква писана черга щях да сътворя, пак е ред да благодаря на орехите и сливите.
ще видя за себе си дали ще намеря сили да сложа само скучни Балерини в цялата леха... :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от gospodinov »

На мен точно шаренко ми харесва :angelche:, чак ви се чудя как се възмущавате на хубавите снимки. :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”