Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от mileni »

Моите ги накъсих есента, някои, не всички. Ноември, може и края на октомври да е било. Не тръгнаха, въпреки топлото време.
Няма измръзване. Само онзи пробивач е шетал, из някои
Миналата зима Marseilе en fleurs цяла зима стоя с листа, пусна нови преди да махна старите. После студа февруари - март попари листата. Март по принуда я местих... това е роза огън, цъфтя сякаш нищо не е било.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
svetlata5
Кана кафе
Мнения: 526
Регистриран на: Сеп 18, '14, 23:31
Местоположение: с.Николово, общ.Русе
Обратна връзка:

Re: Резитба на рози

Мнение от svetlata5 »

И аз съм от русенско. Положението е същото като при Иванина: 2-3 напълно измръзнали, повечето тук-таме, а на някои не им се е отразил нашият климат и липсата на пръскане с бордолезов разтвор есента.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Ми така е Светле. То не само че някои се държат различно при едни и същи условия, ами и една и съща роза се държи различно при едни и същи условия. Някои ги има по две, ми не се държат еднакво. И те характер си имат...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от desi_slava »

И при мен голямо рязане пада . Последните няколко години всичко занулявам. :hmmmmmm: Торя само веднъж рано пролетта, не режа нищо есента, за да не стимулирам растеж някакъв ,ама нъц...Измръзнало,черно, сухо .....абе ужас.Ама каквото - такова :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

е, Деси, ми ти си в Севлиевската климатична аномалия, при това с липса на вода, какво искаш. :tzeluvka: Гледай пак че имаш рози

на мен ей това ми остана от Хайд Хола :cry: :cry: , нагоре е около метър и едни по-дълъг клон. има да чакам докато стане онова двуметрово кълбо :snif: Изрязала съм към пет основни и много дебели клони по метър и половина. Един оставих, че има пъпки по него, ще видим дали ще развие клони оттам.

Изображение

а това тук е площ около 1 квадратен метър- има засадени две Корони на принцеса Маргарита(на преден план) и 1 бр.- Хайд Хол. Е те така не се прави :ufff: :ufff: :ufff: . От Маргаритите също са рязани двуметрови клони с дебелината на китката ми

Изображение


това остана от Гирляндите на Любовта- тънки вейчици от основата и един стар дебел клон с малко зелено на върха

Изображение

Изобщо там на оградната мрежа скоро стена от рози няма да имам. :svekurva:

това пък остана от Леонардо, направо мижава работа

Изображение


Елфа пък е почти умрял- един разклонен дебел стар клон с малко клончета по него. Оставих го само за да направи малко зелено там на оградата и да скрие натуриите от съседите :ufff:


Изображение

и от белия Еден само това остана, трябва да орежа и двата стари клона, ама след цъфтежа, и на тази ограда работата е зле.

Изображение

това пък са остатъците от Греъм томас, Варм Уелкъм, Пени Лейн и Валтц- тук е трагично, и накрая Амадеус


Изображение


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Хорниш Плот почти не съм я рязала, само отгоре накъсих около метър, нея ще я режа из основи след цъфтежа
Изображение

Изображение

розите в предния двор на перголата и другите няма да ви ги показвам, щото ще ви стресирам, а и аз не мога да гледам - Дарби е там.
тъй че тая година няма розови водопади и обеми.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от tsvetina »

Калико, измръзнали ли бяха, или пробивач? При мен в Русенско най-държеливи на студената и ветровита зима се оказаха английските рози. Те по принцип имат най- малко почерняло пролетта. Ще снимам и аз да покажа как съм орязала някои, доде е време за корекции....
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Резитба на рози

Мнение от dar »

Калико, нали все ни казваш, че ще цъфтят, нищо че рязането на някои от нас не е от най-правилното. Тъкмо ще ти се подновят розените водопади и ще съберат сили занапред. Знаем, че си любител на по високи от теб рози, но пак ще бъде градината ти прекрасна!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

не са измръзнали, Цветина, не и тази година. Пробивач ужасно много, заради него рязах много млади клони, до здраво. Не ги бях пръскала две години против тази гад и това е резултата - тотално проядени.
а иначе освен това, розите са стари и плачеха за подмладяване, просто много непродуктивна и мъртва дървесина.

Ще цъфтят, Дар, не в големи обеми, но ще цъфтят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от tsvetina »

Пробивачът е лоша гадинка, заради него орязах Маргарет Мерил до присадката.
Ето малко орязани рози и от мен, на някой още не съм приключила с окончателната фризура. Като видя добре презимувала роза и все ми свиди да режа :angelche: :lol:

Това е Перениал блу, има два вдървени клона, цъфтяха миналата година, от тях избиха яки странични клони и затова не посмях да орежа цъфтелите вече...
Изображение

Тук са darcey bussell, princess alexandra of kent и Chandos beauty
Изображение

Еден, розата е за ограда или стена, където да се разположи като ветрило, но аз държах да я засадя на централно място и сега се чудя как да я накарам да цъфти и по дължина, не само отгоре..../отчитам като грешка саденето и там/
Изображение



Изображение


Крокус, доста висок го оставих, дали още малко да намаля височината....
Изображение
Бъдете милостиви, уча се още :angelche: .....Благодаря на всички, които качват клипове за това, как се режат различните рози :tzvetentze:
Последно промяна от tsvetina на Мар 14, '19, 11:19, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Цветина, всичко си отрязала идеално според мен. :daaa: Крокуса ти е разлистен, не го накъсявай повече, тъкмо ще ти стане внушителен храст, а и той цъфти по цялата дължина.
На Перениал Блу догодина ще ти се наложи да махнеш двата стари клона, но тя не е на повече от 4 години вероятно, тъй че ще цъфти и на вдървенените тази година.
Едена си е много добре, мощен. То розите до пергола не ти трябва да цъфтят отдолу, там ефекта е отгоре.
ако толкова искаш Еден до стена, намери място на още един, но този не го пипай. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”