Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

следи форзицията значи, или малко преди това, според времето.
то слани за попарване и май месец има тук, те не са важни.
но едно -15 до -20*С при развити вече рози си е опасно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Lappland »

calico написа: Яну 17, '19, 22:28 следи форзицията значи, или малко преди това, според времето.
то слани за попарване и май месец има тук, те не са важни.
но едно -15 до -20*С при развити вече рози си е опасно

Няма какво да следя, няма форзиция наблизо
Затова по брезите

Такива екстремни температури нямаме април
Сега тази седмица сме така, -10,-15
После все около нулата

Тогава имахме +15
И рязко стана -5 за няколко дни
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Резитба на рози

Мнение от mysisu »

Уф, да вляза и аз най-после тук, че имах някакъв проблем. Благодаря на учителите, много полезни четива. Като имам добре развили се през първия си сезон, достигнали дадената в розебук височина, редно ли е да ги режа, че иначе дали няма да станат прекалено високи (ако ги оставя така)? И да споделя, че са на слънце и малкото такова тази зима ги е подкукоросало май и имат бутончета вече. Но и миналата година въпреки студа и снега през март не бяха занулени, както се изразявате. Припомням, че са ми първите рози, садени през януари 2018 гол корен. Аз мисля да ги орежа малко, флорибунди са. Пък и Юбилея на Принца е изкривена и се надявам с резитба да се изправи. Лошо ли би било да подрежа тези първолачета?
radka.georgieva48
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Дек 10, '18, 13:09

Re: Резитба на рози

Мнение от radka.georgieva48 »

Здравейте,от доста време чета и се образовам на тема отглеждане на рози.Някои неща започнаха да се изясняват.Не зная ,по точно не откривам тема за торене на розите.Ще съм ви благодарна ако ме насочите към такава. :hmmm:
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Резитба на рози

Мнение от mysisu »

Привет и от още една начинаеща (една година "опит" не се брои). И аз така - чета, чета, после питам, питам. Има теми "Розите - технология за засаждане и грижи" и "Как да накараме розите да цъфтят повече". Но четене ще пада :stiskam:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от mimivd »

Леле, като чета как сте наточили ножиците и мен ме сърбят ръцете за рязане, но ме е страх.
Calico, имаш прекрасни рози с чудесно оформени и симетрични структури.... не бързай да ги режеш. Времето е непредвидимо.Аз само така... като загриженост, но ти си знаеш най-добре.
И аз се замислям само от увивните да резна по някой резник, колкото за метода бурито... и все пак с едно наум.
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Резитба на рози

Мнение от Лакомник »

Аз пък имам въпрос за Рапсодията.
Трети сезон ще е при мен.Миналото лято изкара един шиш около 60см.иначе е една трътка(много точно определение впрочем).
Та се чудя напролет дали да не я поорежа.
До сега не съм я пипала.Иначе цъфтя еднократно.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Режа мадам Алфред Карие. От 10 часа досега само нея, и съм наполовината. Свалих клони за 5-6 големи рози все едно.
Сега почивам, правя едно кафе и продължавам. Някой трябва да ми държи една стълба, а няма кой, и ако не пиша скоро значи съм паднала.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от Havga »

Ех, как не съм по-наблизо!
В София си е бррррррр. Всичко е в лед още. А нямам търпение да идва март и да се почва :).
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от Havga »

Между дрегото, имам питане. Сдобих се наесен с Queen of Sweden. Съфорумката, която ми е продаде каза че е била около 2м. Пристигна изрязана на около 60 см. с един дебел клон колкото два палеца и два по-тънки. Да пипам ли нещо или да яставя така? Не искам и при мен да става 2м.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”