Резитба на рози

Публикувай отговор
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1078
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Оля »

Благодаря ти Либра, така ще направя :tzvetentze:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от venetka70 »

Браво на вас!!
А аз още нито една роза не съм изрязала, а какво ни чака не ми се мисли. :ufff: :ufff:
Обачееее, пък какви ножици си имааам, не е истина!!!!!!!!!!
Сега остава да ги науча да режат сами и ще настане едно щастииииеее :D :D
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Гео, граф »

venetka70 написа: Фев 21, '19, 16:02 ... Сега остава да ги науча да режат сами и ще настане едно щастииииеее :D :D
Аз тук само надничам да се понауча нещо, обаче тоя път не мога да се удържа. Вени, ако успееш да научиш ножицата сама да реже, моля те да споделиш! И кажи също дали сама ги отнася до контейнера за боклук, това ми е жизнено важно, защото изглеждам като наркоман в ръцете - набодена на най-невероятни места :sdoh:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от greeneyed »

Като гледам мойта полианта The Fairy какви завъртолени стъбла на всички посоки и тънки и по-дебели, ще я поорежа, да пусне нови искам. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от venetka70 »

Гео, граф написа: Фев 21, '19, 16:08
venetka70 написа: Фев 21, '19, 16:02 ... Сега остава да ги науча да режат сами и ще настане едно щастииииеее :D :D
Аз тук само надничам да се понауча нещо, обаче тоя път не мога да се удържа. Вени, ако успееш да научиш ножицата сама да реже, моля те да споделиш! И кажи също дали сама ги отнася до контейнера за боклук, това ми е жизнено важно, защото изглеждам като наркоман в ръцете - набодена на най-невероятни места :sdoh:
Гео, знам един метод... Е, не режат сами, а в ръцете на ММ, а аз кудкудякам отстрани, че реже дето не трябва, ама пак върши работа.
А после викам Nini и отново порицавам ММ чрез нейните думи, че не реже както трябва розите.
И всяка година си мисля, че му иде с нещо да ме удари по главата, ама нали е възпитан и кротичък и успява да ме изтърпи. А пъъък и розите бяха негова идея първоначално, та имам сериозен коз в ръцете си...
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Резитба на рози

Мнение от jenni »

Аз май прекалих :hmmmmmm: с резитбата :hmmmmmm:
Еден


Изображение

Изображение
И червеният

Изображение
Трето лято ще са при мен ,до сега не бях ги фъкала толкова :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Жени, добре е, отлично даже. На арката няма място за по-волна резитба. Те пак ще я напълнят във всички посоки
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Резитба на рози

Мнение от jenni »

calico написа: Фев 21, '19, 16:57 Жени, добре е, отлично даже. На арката няма място за по-волна резитба. Те пак ще я напълнят във всички посоки
:gush:
Ох ,дано Калико ,че като ги гледам какви са дръгливи :lol: ............се чудя :hmmm: цвят ще видя ли :hmmmmmm:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Резитба на рози

Мнение от Виола »

Оля, моите полианти ги режа наполовина, защото доста израстват през сезона.Много старите клонаци можеш да ги изрежеш ниско, новите тръгват много мощни и цъфтят по-добре.
Жени, много добре си го подредила Еден. Ще цъфти и още как!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Еличка »

Това е розов Леонардо. При мен е от пролетта на 2017, но беше на много лошо място и есента (2017) го преместих, беше по- нисък от аюгата. Целият прираст, който виждате е от изминалото лято. Мъничък е, но явно има муза на художник в него. Първият и последният цвят в ужасната ми все още "градина" бяха от него. Та, сега изрязах разни клечки, подкъсих му върховете (може би е около 90см висок). Да махам ли още нещо?

Изображение

Изображение

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”