Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Milena Orchid написа: Фев 19, '19, 10:24 Калико, четвъртото бутонче - след удебелен, наклонен, подчертан текст. :sdaaa:
аз ли не виждам оня бутон за цитат или вече го няма? ама не бутона след всяко мнение, той си е там. Говоря за таговете за цитат като се отвори бланката за писане?
аааааа, видях го, мерси Милена :daaa:



а следващия дето пише "показване на код" той за какво е?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от mileni »

За Пашмина и Лавендер циркус съм забелязала, че както и да ги режа си растат, както знаят. А именно :Пашмина пуска два по дебели клона,че и по-високи. Другите си растат на една височина. Лавендер циркус расте тясна и висока. Много цъфти и много се петносва. Нея я свалям повече от половината и тя пак си нараства. Много си ги харесвам и двете рози :dovolen:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от viktoriaivanova »

През уикенда орязах всички рози.
Днес в Синоптик.бг чета - в събота и неделя във Враца сутрешните температури ще бъдат минус 9.
Ще им има ли нещо , като измръзване?
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от сюзан »

[quote]Сюзан, много ти е хубава Пашмината, отлично окръглено храстче. Видях 2-3 тънички като кибритени клечки клончета в долната част и извътре, можеш да ги махнеш че те само листаци ще извадят. Ако е моя, нищо повече не пипам по нея./quote]
Да си жива, Калико, точно така ще направя. Много ти благодаря! :tzeluvka:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

viktoriaivanova написа: Фев 19, '19, 12:55 През уикенда орязах всички рози.
Днес в Синоптик.бг чета - в събота и неделя във Враца сутрешните температури ще бъдат минус 9.
Ще им има ли нещо , като измръзване?
само Отче наш, друго не може да се направи. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Breda »

calico написа: Фев 19, '19, 10:13
Бреда, много хубава щамба :potekoha: мисля че можеш да свалиш от дължината на клоните още по 1-2 пъпки, да не ти прорастнат много и да провиснат от цвета. Яки клони, перфектни. С восък ли дойде?
Един я вижда ниска,друг с восък :lol: Не е с восък,хубави зелени свежи клони.
Това ми е първа щамба,ако не се брои една от ония мъничките от метро,дето се прекърши от присадката от един вятър.Гертруд Джакил като е катерач,щамбата какви клони прави? Не са ли по-дълги и провиснали така или иначе? Има ли разлика в щамба с катерач или ЧХ,в рязане и изглед :hmmm:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Резитба на рози

Мнение от ann »

mimivd написа: Фев 4, '19, 14:14 Наближи времето за рязане, а аз още не съм си купила ножица. Сега е време да си купя що-годе добра ножица. Колебая се между Gardena иFiscars. Дали с разминаващи остриета е най-удобно да се режат рози?
Мими, късно се включвам и сигурно вече си имаш ножица, но горещо препоръчвам тази на Gardena - една синя, 20-тина лева струва. Вероятно точно нея си изхвърлила.
Имам и на Фискарс (красива, но само дъвче клонките), имам и една немска, не помня как се казваше, уж от една известна варненска озеленителска фирма само нея ползвали...Ами няма друга като тази на Gardena. Вече 6 години режа с нея, работи безотказно, страшно ми е удобна и не я заменям за нищо на света (освен за същата такава , но някак не ми дава повод да си взема нова, реже си перфектно).
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от Havga »

Бреда, късметлия си! Моите две щамби далеч не са толкова хубави. Току що ги взех. Особено Еден. Има две присадки, тънко, криво стебло, не особено високо. Само корените са големи. Но ще садя..., и са отрядани ниско.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Breda »

Съжалявам,че си разочарована :cry:
Честно казано съм изненадана.С щамбата взех и Жълтата Цветелинка,разкошна и тя.Преди 2 сезона ми пратиха почти двуметров Еден,голяма ,здрава,развита.Имам от там и Пинк Тендер,подозирам,че е Еглантин на Остин и тя страхотна дойде.Нямам разочарования от там,вероятно можеш да направиш рекламация :hmmm:

оф,не,Едена беше от Братаница,сори,не си спомням коя пак беше от там,но впечатленията ми са отлични
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от Havga »

Взех ги, каквото такова. Меракът е много голям! Най съм изненадана от кривите стебла, вероятно присадката е такава. Имам една от съмнителен сайт, но няма такова право, здраво и високо стъбло, което за година надебеля двойно. Просто отбелязвам :) не е тука мястото затова спирам.
Последно промяна от Havga на Фев 19, '19, 19:39, променено общо 1 път.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”