Резитба на рози

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Рязах и аз вчера,бяха се поразвили и ги подхванах.Не бях много във форма и не знам кога ще ги довърша.Започнах с по-силна резитба,така ме влече тази година.Вероятно,защото пък предишни съм ги оставяла по-високи и сега няма на къде.
wenche

Re: Резитба на рози

Мнение от wenche »

calico написа: Ленуз, покажи моля те твоя Чипъндейл. Сега ме замислихте за тая роза. Някой каза, че е чаен хибрид. Пък аз там чаени хибриди не слагам. И си спомням, че търсих малка храстова розова и затова я взех. Сега видях, че ХМФ я дават храст, не ЧХ. :hmmm: :hmmm: , вероятно там съм гледала като съм я купувала. А сега де? Тъкмо се наканих моята да я нулирам като чух ЧХ, и сега пак се чудя :hmmm: :hmmm:
Calico, ето го моят Chippendale към днешна дата.

Изображение

Изображение

Изживява се като вечнозелен, махнах малко листа по средата, та да му се видят клоните. 4-годишен е вече. Свален есента от над 2 м на метър и половина. Сега и аз съм в чуденка, как да режа.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Wenche ,имаш тънки клони,които да проредиш,освен това да я намалиш във височина.Представи си новия й прираст-мисля,че ще дойде високо,особено на тънките клони.
Моята се оказа с един прът и игленик отгоре.За сега съм намалила тънките на 15-20 см, но на 2-3 рязане може други случки да й се случат.Чуденката ми е ,защото е с един клон.Ако имаше хубава корона от поне 3 клона,щеше да е на 40-50 см.и с новия прираст щеше да заприлича на нещо.
Подхванах Очите ,доста ще изрежа ,не знам на какво ще прилича този сезон.В краен случай,ще пускам стари снимки.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от сюзан »

Моля за помощ!Това е моята Пашмина. Трябва ли да я скъсявам още? И тези тънки клончета отдясно трябва ли да ги изрежа изцяло или само да ги скъся?
Изображение
https://imgbb.com/
Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от kim »

Не ги режи, скъси ги.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от greeneyed »

Не виждам бутнали пъпки нито на Венче розата, нито на Сюзън. Ако вие си ги виждате, Вени реже на 4-6 пъпки, Сюзън на 2-3.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от сюзан »

И дебелите ли на 2-3 пъпки? Не е ли много ниско? Или имаш пред вид само тънките клончета?
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от darina1960 »

Най-после успях да кача снимки, за да покажа как орязях НВ Дарби. Имам два броя. На втората снимка се виждат, че са два корена. Питанката е за първия.
По-големия храст. На това място е от 4 години. Закупена от Павликенските полета преди много години. Цвят розов. :lol: Форума сигурно не е съществувал тогава. Мястото, където я засадих не беше подходящо. Стана огромна!!! Преместих я през 2013 год. с голям зор. Няма вадене! Огромни коренища! Четири години набира скорост. Ето я сега. Оставих я на около 0.70 м. Още ли трябва да прореждам в средата. Не съм питала до сега за нея, защото не съм я рязала по някакви правила. Тя чак сега тръгва да расте. Преди си беше катерач - без да знам това. Просто клъцвах от тук от там... :hmmm:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Даре, махни всички тънки странични клонки из вътрешността, дето са по големите клони, и пак я покажи да видим пресичащите се.
явно ще върви на хубав храст, трябва да отвориш чашата. Тия вейки извътре няма нито слънце да видят, нито въздух ще пуснат, нито цвят от тях ти ще видиш, не ти трябват.
п.п. ако имаш клончета от 4-ти порядък, премахни и тях
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от darina1960 »

Благодаря, Ани! :daaa:
Очаквах да се включиш. :tzvetentze: В неделя ще продължа. Днес направо ми досвидя. Чела съм някога твой пост за рязянето на остинки: на метър - равно. Карам по спомени. ;)
Какво значи четвърти порядък... :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”