Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

п.п. аз чета форума на метереолозите https://www.stringmeteo.com/forum/viewt ... &start=420

малко не им се разбира какво казват, но общо взето накрая става ясно дали и какво. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
aneli99
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Сеп 22, '10, 10:25
Местоположение: Русе

Re: Резитба на рози

Мнение от aneli99 »

Благодаря момичета :tzvetentze: Калико и аз следя няколко сайта за прогнозата и със сигурност няма такъв който винаги да познава.Ще ги режа и ако не сменят прогнозата до другата седмица ще им направя по една "палатка" като на щамбите,че това ще им е трето лято и се надявам най-после да ги видя пораснали и отрупани с цвят ,а и са малко само 6 броя.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Колкото и да сменят прогнозата ,от -21 ,едва ли ще стане + 10.Така че ,температурата я брой поне -15.А при такава температура нищо не налага спешно рязане.
Моите не са се развили,не съм рязала нищо сега. Не казвам ,че съм някакъв критерии,така ми се вижда логично.
P.P.A, иди ги рАзбЕри!https://www.blitz.bg/obshtestvo/sinopti ... 78913.html
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Lizi »

При мен пък не е имало зима и всички листа си стоят. Миналата седмица рязах основно ЧХ и рязах с шумата.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Либре, твоите що тъй още не са тръгнали?
то по.-хубаво така, че наистина ще позастудее малко, ама в София вече режат хората бе
на моите повечето пъпките са или леко разпукнати, или пред разпукване
вчера разах малко клончета от ореха, и той има сокове, текат вече.

аз напълних двора с розови клони отрязани, сега чакам някой слуга да ги изхвърли, ама нещо не се виждат слуги наоколо, та не знам...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: Резитба на рози

Мнение от mama_li »

Според мен, прогнозите на accuweather са по-бизки до реалността. -5, -6 през първата седмица на март, са най-ниските.
gismeteo даваха едни -20 до -24 около Коледа, Нова година. Ами, бяха далеч от истината. За същия период около -10, - 12.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

ама през деня ще е около +10, нали? не са цял ден минуси
и при нас ще е към -5, но до обяд вече ще е отпуснало
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
kkk
Кафе с мляко
Мнения: 289
Регистриран на: Мар 18, '13, 21:32
Местоположение: с.Равадиново
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от kkk »

Днес ходих до вилата и много се учудих ......освен че розите бяха тръгнали доста(и то която на където си иска).....,ами и бяха въшлясали....а райграса голям и гъст-готов за косене......успях да изрежа повечето,но другата седмица почвам усилено с двора(катерачите са по 4 м....ще им правя метални конструкции)......а това въобще не беше по план ......и то февруари..............и пак както винаги ще местя рози.....и май ще купя някоя друга :ufff:
aneli99
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Сеп 22, '10, 10:25
Местоположение: Русе

Re: Резитба на рози

Мнение от aneli99 »

Моля някой може ли да ми каже как се реже Чипандейл.В Розебук пише че е чаен хибрид, но на мен не ми прилича на такъв, има 5 клона високи около 1,8 метра и други тънки клончета.Незнам как да я режа.
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Moята ще я сваля на 30-40.Минали години съм я оставяла по-високо и това не и помага да е компактен храст.Тя прави по-голям прираст,може би точно като ЧХ и за да има някакъв вид трябва да е по-ниско подстригана.Иначе са дълги клони с букети на върха и става леко поразхвърляна.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”