Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

браво Клокче :daaa: то си е за хвалба
ама да знаеш че в рязането има някаква магия- на човек му ще ще още, и още.... :lol: :lol:
днес пак клъцнах тук там нещо вече рязано, някой трябва да ми забрани да правя това.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от clock »

Калико, днес докато рязах си мислих точно за теб и за това как казваш, че минаваш един път, после тук- там пак кръцваш по малко, след някой и друг ден още едно дооформяне и уж е последно, но знае ли се :dovolen: И мислейки си точно това реших, че от многото мога да взема още мъничко ако се наложи, а ако съм взела много няма да имам мегдан да пипам. В мислите си ми, да знаеш :D :D
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Резитба на рози

Мнение от Димана »

Изображение

Изображение
Опити за укротяване на Дон Жуан. Дано стане. :stiskam:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от shoshy »

Как режете българската роза дамасцена от общата форумна поръчка? Моята в момента е около 1,2 м висока и се чудя как да я фризирам ;) .
GIOIA(Джоя)

Re: Резитба на рози

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Shoshy,нямам роза дамасцена,но по спомен е еднократно цъфтяща и се реже след цъфтежа.
Ако орежеш сега,няма да цъфти.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Lizi »

Аз мисля че не се режат.Само за подмладяване .
bell

Re: Резитба на рози

Мнение от bell »

Моята дамасцена е по-стара и я режа по тези съвети.

Можеш да изчетеш подбробно нещата тук, но в най-общ план -
"Почистване и резитба

• Резитба за почистване от изсъхнала и поразена от агрилус дървесина – извършва се всяка година, през зимните месеци или рано на пролет преди началото на сокодвижението. Изрязват се сухи и болни от агрилус разклонения, като веднага след това се изгарят.

• Резитба на стари разклонения – при сгъстяване на растенията в реда в процеса на израстване настъпва биологическо отмиране на приосновните клони. Същите трябва да се изрязват до основата или по-високо – над някой силен вегетативен летораст, когато има такъв, който да ги подмени. Резитбата се извършва през зимно-пролетните месеци."

http://www.savetivzemedelieto.bg/topic/ ... %B7%D0%B0/" onclick="window.open(this.href);return false;

Щом е около метър висока е все още млада и не бих рязала нищо освен сухо, почерняло и видно старо, като прочистваща резитба. :daaa: В статията е добре описано, че чак след 8-10 години е необходимо да се направи сериозна ниска резитба на 5-10 см с цел подпладяване на растенията и тогава може да не цъфти хубаво, защото ще вади нови клони, а тя цъфти на миналогодишни.
bell

Re: Резитба на рози

Мнение от bell »

Димана написа:
Изображение
Опити за укротяване на Дон Жуан. Дано стане. :stiskam:
Ша укротяваш опърничавата :hihihi: а, Дон Жуана направо си го арестувала вързан и хоризонтиран! Горкият плейбой :angelche:
Диманко, я кажи това на дувара какво е, което се стеле без прикрепяне? Искам да пусна по една стена, но да не привързвам и само да не е бръшлян.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от shoshy »

Джоя, Lizi, Bell, благодаря за отговорите :liubov: . Просветих се :D .
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от zeleno »

как ще е бръшлян бе bell
той не е листопаден
това е дива лоза , смятам аз
но и тя кърти мазилка
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”