Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Девина, мерси, не знаех за шкурката :daaa:
аз акумулаторната все със шкурка я точа, ама то няма кой знае каква файда.

ще ти пращаме ножици значи :ieeemyzh: :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от lenuza73 »

Никой ли не реже рози :hmmm: Аз днес ги започнах уж леко,леко само санитарно и докато се усетя постригах 42 рози и то както си му е редът.Останах без ръце :angelche: Много мислих дали да ги почвам ,но те са събудени,имаме вече и листенца и се почна .Не дават много ниски температури пък и да има студени дни надявам се няма да е фатално..Най голямото дърпане беше със катерачите..хоризонтирах два,утре започвам и останалите.За моя изненада в Бременските музиканти се беше скрил гостенин...е изрязах доста,но тя ще се оправи бързо.Тази година имам и черни клони на няколко рози,но като цяло всичко е добре.Рязах доста ниско повечето и махах старо,малко да ги ъпдейтна,че все щадях последните 3-4 години.Убийство си е това рязане ,но никой не ми е виновен...защото все ще ги намалям ,а всяка есен попълвам с нови...не знам тези с по 300 рози как успяват :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Ленузко, и аз режа, вече седмица и повече. Ти добре си се справила като за начало, 40 рози да 1 ден :o

днес се борих с Ла Рейн Виктория и Раубритър, и още имам от тях, и клони са събиране имам. Раубритъра май още спи, ама като е до Викторията и са оплетени, така става.

аз също не съм рязала подмладяващо доста време , вече поне 2-3 години основно и тази година го правя, някои почти май ще се занулят, и за съжаление Хайд Хол ще е от тях, ще видим как ще се възстанови. Двете Маргарити също почти из основи ще бъдат изрязани. Като че ли досега не е имало толкова много стари и дебели клони, почти по всички рози. Ами което се оправи - добре, иначе ще има подмяна. Ще ми трябват 3-4 големи рози за наесен, трябваше тази есен някои да махна, но не остана ред за поръчки.
Голям зор са големите рози, пък малките са ми малко поначало. :angelche:
Розите отдавна са събудени, и е по-добре сега да ги орежа, отколкото да чакам студовете да минат, чакането няма да ги спаси.
и аз се надявам да няма много замръзи, та да не се наложи още едно рязане тип "чаен хибрид" ;)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от lenuza73 »

При мен са повечето ниски,за това успях да изрежа толкова ..Ани и аз така ниско ги подкарах та може и да нямам много цвят тази година,но имаха нужда ,наистина става едно кълбо бодли и не можеш да свреш нищо за да ги изрежеш..оставих ги на по 5-6 клона ,извътре изрязох доста...бе дано не ме намразят и да не искат да ми цъфтят :lol: :lol: и все повече се замислям да се разделя с някои наистина... ако нямам много рози работата ми ще намалее доста .Днес и ММ помага ,сега стои и гледа в една точка :lol: питам го какво му е ..такова убийство днес вика не ми се е случвало отдавна :lol: да вземеш малко да ги намалиш тия рози :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Спойлер
Покажи
Днес и ММ помага ,сега стои и гледа в една точка :lol: питам го какво му е ..такова убийство днес вика не ми се е случвало отдавна :lol: да вземеш малко да ги намалиш тия рози :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ленузко, не си разваляй съвършената градина, недей. Розите ти тъкмо са във вихъра на потенциала си, как ще махаш.
ако нещо естествено си отиде, да, ама така, да разваляш този рай при теб - мнее, не и пак не. :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Резитба на рози

Мнение от dar »

И аз ги подкарах моите рози. В софийско съм, но са тръгнали. Времето този уикенд беше хубаво не можах да се сдържа. Озорих се с махането на листата от катерачите. На Едена толкова са живи, че на места малко се обелваше от стъблото му. Някъде четох, че така не е добре, но това се случи. Не стигнах до подреждането им и рязането им. Напръсках ги с органомедния препарат на Флорин 99. Ленузка ме изуми с тази бройка за 1 ден, най- вероятно, защото НМ е помагал ;) . Аз за два часа 5 бр. Не ми спори явно и аз така почнах само лекичко, без ръкавици и сега ще трябва да ги слагам през деня да крия белезите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Дар, как така ще белиш старите листа от стеблото :svekurva:

нали знаеш, хиляди пъти сме казвали, че се режат с ножица на 1 см от стеблото, а не се обелват с ръка
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Резитба на рози

Мнение от dar »

Калико, знам, че имаше нещо по този въпрос, но това с ножицата съм го пропуснала. Може би защото бяха млади и нямаше толкова клони и листа. Много трудоемко. Чудя се на теб и такива като теб с големи рози как ви стига времето. Останаха Маргарита и един катереч на Масад и двете Зефринки. Тях ще ги режа, но Еден и Греъм Томъс са правени грешно. Дано не са ми сърдити много и не са пострадали много. Каква е идеята на рязането, да не се бели стъблото или да пази пъпката? На флорибундите и ЧХ рози лесно падат листата. Няма нужда и тях да режа или?
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Резитба на рози

Мнение от katia »

С риск да ме освиркате, че не чета :snif: ама що им махате/режете старите листа :hmmm: И що ги пръскате сега :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Катюш, старите листа е добре да се махнат, щото са развъдник на болести. Да се свалят и да се изнесат изобщо от района на розите. По същата причина и се пръска с меден препарат - против гъбични болести. Гъбите зимуват освен в почвата, и по листата и в пазвите на листата. затова е добре да се облее стеблото с препарата, така че да се стече в пазвите на листата. и е добре и земята наоколо да се напръска, след като се съберат листата.


Дар, сама си познала- при обелването на листната дръжка се повреждат новите листни пъпки, които са в пазвата на старото листо. затова се режат на 1 см от стеблото. Този остатък после сам си опадва.
Розите, които сами си хвърлят листата, естествено няма нужда да им се режат.
те и да не ги отрежеш старите, пак ще паднат, но някои падат твърде късно, когато вече новите се изкарали и стои грозно на храста, а и зарази носят повече.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”