Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от shoshy »

Breda, Mimivd, Ann, благодаря ви за информацията за ножицата :tzvetentze: . Ще ходя да я търся, че огромен Дарби ме чака и се чудя от къде ще го подхващам.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от сюзан »

Калико, благодаря за напътствията!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от clock »

Аз също имам ножица на Гардена и съм много доволна от нея. Днес докато рязах и се замислих. Тази ножица е малка и е идеална за женска ръка. Има извивка на дръжките, която перфектно ляга в извивката на дланта. Самите дръжки са къси и това позволява лесно да упражняваме повече сила с по - малко усилие. Понякога използвам старите лозарски ножици на ММ. Дръжките са им прави и дълги. За да срежа някой по дебел клон трябва да си преместя ръката в края им, за да създам повече сила и да срежа клона. Докато при малките ножици на Гардена те сякаш се залепват за ръката ми и всичко ми е много по- лесно.
Когато си ги вземах уцелих някакъв комплект. Ножици, лопатка, уред за премахване на плевели и ръкавици, всичко за 40 или 45лв, вече не помня. Ръкавиците отдавна са скъсани, но трите инструмента си ги ползвам нон стоп. И понеже нямам клонотрошачка клонотрошачката съм аз с ножицата. Всички клонки и клони, пръчки от асмите и други подобни клечки ги ситня на по 7-8 см и в чувал. Така една прилична купчина крачуляк (местна думичка) влиза спокойно в един книжен чувал.
Ето комплекта
Изображение

Изображение

А ножицата на Ann изглежда още по - добра!

Последно :D Имам едни по- старички велурени ръкавици. Дамски, зимни, с малка панделчица на китката. Още нито едно трънче не е успяло да ги пробие и да ме убоде :nod:
Последно промяна от clock на Фев 20, '19, 22:44, променено общо 1 път.
slavinaj
Дълго кафе
Мнения: 102
Регистриран на: Окт 11, '18, 22:36
Местоположение: София/Мало Бучино/На балкона
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от slavinaj »

calico написа: Фев 20, '19, 13:38 Бърз въпрос: как режете Чипъндейл?
моя на петата година вече има за рязане, не е кюфте.
в Розебука пише че е чаен хибрид, а в ХМФ- че е флорибунда.
дайте ми моля жокери, че не ми се гледа кюфте още пет години
В сайта на Тантау пише, че е ЧХ, аз понеже не си падам по ЧХ, не я купувам, макар че е много красива роза.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Слави, и аз не съм фен на чаените хибриди, обаче това чудо има малко общо с ЧХ.

снимката е от нета, но и на Ленузка е такава, и още на доста места

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Резитба на рози

Мнение от ann »

Всичко е точно , както го каза Clock :)
Извивките на дръжките прилягат перфектно в ръката ми , не се плъзга, измъква или убива някъде. Стисваш, чува се "хрус" и клоните се надребняват в чувала.
Моята също беше в комплект с ръкавици, мисля, че е точно този от снимката.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

тази ножица и на мен ми е любима. понеже не полагам кой знае какви грижи за ножиците, налага ми се през година-две да купувам нови. Но от тази винаги имам. Тя обаче е за зелени клони, сухите твърдите и мъртвите реже трудно и се захабява от тях. Установих, че ми трябват и ножици за мъртвото дърво. Най-добра работа за тях вършат овощарските ножици. Но не купувам скъпи за тая цел, вземам нещо по десетина лв и като се скапе вземам нова.
наскоро си взех такава
Изображение

доволна съм, с храпов механизъм е на три степени и реже добре суха дървесина, и не е скъпа.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от zeleno »

ето и аз да се включа в спама / щото си имаме тема за инструменти /
имам Гардена , в началото бях влюбена в нея , сега вече дъфчи и се самозаключва , вбесяващо е
та , по необходимост , за да не изпусна инерцията , режа с един еФтинджос от Лидл , та прекрасно реже простосмъртната - тя е от ножиците за пресни клони , не сухи , при тях острието влиза в улей
пп и Фискарс имам , нея вече просто не знам къде съм я зарязала ....
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Оля »

И аз да се разпиша в темичката :dovolen: .Почти приключих с резитбата на повечето рози. Останаха десетина полиантови, които се чудя дали да не си ги оставя както са си, само леко ще ги фризирам отгоре. Остава и да привържа катерачите по- стабилно към оградата, както и да кача провисналите клони на хималайския муск на конструкцията му. Имам чувството, че е дръпнал поне с един метър от последното привързване. Смогнах и да напръскам с шампион преди предстоящото застудяване, макар че се притеснявам , че направих разтвора малко по- силен :hmmm: . Остава да си събера клонаците и листата и да ги запаля в огнището, за да унищожа възможни вредители. За щастие почти нямах поразени от агрилус клони- може би само два, три.
ПС да ме посъветвате за резитбата на полиантите , че още умувам :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Aз бих постъпила ,както ти мислиш-малко по върховете.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”