Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от daxc »

Попаднах на видео, където показват как се подрязва айсберг.
Някой пробвал ли е да подрязва по показания начин?
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Резитба на рози

Мнение от patriciq95 »

Breda написа: Юли 9, '18, 19:52 То сега не е времето,ама да попитам предварително.Имам две рози в градината,които не ми харесват като храст,Тази е Новалис - трети сезон,не е рязана,освен връхчетата напролет,вади разклонения от метър нагоре,отдолу голи крака,ми не ми харесва така,иначе е много цъфтежна,сега е на прага на втора обилна вълна,слагам снимка и от март месец.Ако я отрежа на 80 см примерно,ще пусне ли разклонения отдолу? В момента е 2м и отгоре на 2 м и отгоре,мисля и още ще расте доста.

Изображение

Изображение

Изображение

Втората е Голдън гейт ,и тя така се развива,на 1,20 м само голи крака,нея ще я местя наесен,ако я отрежа ниско би трябвало да изкара шишове отдолу ,нали?

Изображение
Здравейте от любопитство може ли да попитам това от долу на розите какво е ? Талаж ли е или нещо друго и защо ако не е тайна е сложено. Изглежда интересно сякъш ограничава ако има трева отдолу.
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Резитба на рози

Мнение от patriciq95 »

Може ли да попитам четох четох и малко се поомотах моите рози са млади но имам и стари рози чайни хибриди които до сега са рязани почти до долу. Мисля сега да ги скася малко тоест на половина, а напролет както пише тук в форума за съответната група рози преди да са почнали да се разлистват. Какво да правя с розите които с от тази година. Да не ги режа или? Имам английски рози, флорибунди и чайни хибриди. Също катерачи. Или да скъся всички без катерачите и английските.
Другия ми въпрос е може би не за тая тема но не разбрах какво е това хоризонтиране имам Симпатия и съм я сложила да се катери по една от колоните на бивш асмалък така да кажа. нямам я снимана извинявам се че качва чужда снимка просто искам да покажа само как точно стои розата по същия начин е само, че моята има 3 големи клона по около 3-4 метра, но още не е цъфнала. Някой може ли да ми обясни защо къде ми е грешката?
http://prikachi.com/images.php?images/131/9420131P.jpg
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Lizi »

Аз бих ги орязала поне на една трета остинките ,но на пролет. Катерачите не режи .
Ето една снимка от форума какво се получава при хоризонтирането:
Изображение
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Резитба на рози

Мнение от patriciq95 »

добреблагодаря много. Така стана но само единия клон и то само връхната частслед като я подрязах защото се ядосах че само растеше и щеше да обиколи сигурно целия асмалък много дълъг беше станал единия клон и го скасих и след известно време от страни избиха доста странични разклонения, но само там не по цялото протежение. Аз си мисля, че най-вероятно е млада още розата. Поне с това си го обеснявам.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Breda »

patriciq95 ,под розите има дебел слой мулч - на едната роза на снимката е временно окосена трева, а на другата стърготини,носи ми ги познат от един дърводелски цех с чували.Да,пази влага и почти няма плевели.На снимката са пресни пресни,в течение на времето потъмняват и не стоят така неестесвено и спестяват часове труд
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Резитба на рози

Мнение от patriciq95 »

Благодаря много за информацията :) :tzvetentze:
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Резитба на рози

Мнение от Leila123 »

Lizi написа: Окт 16, '18, 14:05 Аз бих ги орязала поне на една трета остинките ,но на пролет. Катерачите не режи .
Ето една снимка от форума какво се получава при хоризонтирането:
Изображение
А на арка как се хоризонтира ? Представям си го на ограда например, но на арка.... :hmmm: Имам две арки с хилави катерачи, вървят само нагоре.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Лейла, лесно е - стълба, канапче, и подвеждаш и привързваш клона по арката
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Мария Николова »

Leila123 написа: Окт 17, '18, 10:01
Lizi написа: Окт 16, '18, 14:05 Аз бих ги орязала поне на една трета остинките ,но на пролет. Катерачите не режи .
Ето една снимка от форума какво се получава при хоризонтирането:
Изображение
А на арка как се хоризонтира ? Представям си го на ограда например, но на арка.... :hmmm: Имам две арки с хилави катерачи, вървят само нагоре.
Търсех снимка да ти покажа катерачи (Дон Жуановци :dovolen: ) на арка, а се отплеснах за цял час. :lol:

Изображение

Снимката е на Vladiaslava78 от първото й гостуване с НМ.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”