Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Публикувай отговор
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от stanislava »

Сега виждам, че коментирате роза Аспирин..
Някой раздава ли резници от нея и ако да - какво би искал в замяна.. или ако продава, каква е цената й?
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от ljuboznatelna »

На Фидус Носталгията е бяла флорибунда. Скъса се да цъфти, обаче още нямах ограда, където я бях засадила, и лекомислено реших, че с бодли никой няма да се знимава, но от всички рози избраха тази да ми откраднат. Затова нямам снимка.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от naa »

Разменям вкоренени резници от The Ingenious Mr Fairchild, Sceptre d'Ile, Winchester Cathedral, Pilgrim или Golden Celebration за резници от Jude The Obscure, The Dark Lady, Jacques Quartier, Cardinal Hume, Jaqueline du Pre или Guirlande d'Amour.
Мога да предложа и невкоренени резници от Крокус, Помпонела, Saint Swithun,или нещо друго от моите цветя - червена бегония, розов цеанотус или др.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от naa »

Мистър Феърчайлд вече е обещан.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от lena »

Имам издънка с корен от Perennial Blue, ако някой иска да каже. Търся подобни (с дребни цветчета) коренчета или резници.
Аватар
DaniEl
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Мар 28, '11, 12:12
Местоположение: Варна

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от DaniEl »

Здравейте! Търся резник от Рапсодия в синьо. Някой може ли да ми помогне.
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от dolli »

DaniEl написа:Здравейте! Търся резник от Рапсодия в синьо. Някой може ли да ми помогне.
Срещу 3,50 лв. можеш да си купиш розата с корен - Флоров № 20. Не е гаранция, че ще улучиш от първия път, но опитай.
Аватар
DaniEl
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Мар 28, '11, 12:12
Местоположение: Варна

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от DaniEl »

Обаждах се във Флоров, но точно този номер го няма, а нали знаеш като ти влезе някаква муха в главата......
dal

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от dal »

DaniEl написа:Обаждах се във Флоров, но точно този номер го няма, а нали знаеш като ти влезе някаква муха в главата......
кажи на мухата , че даже да ти изпратим рапсодията сега не е точно моментът за залагане на резници по принцип и второ- до есента пръцката ако е жива ще има 2 мм корени , а в това време тук ще пристигат розите от поръчките , където ти за няколко лева ще можеш да си поръчаш и да дойде напълно жизнеспособно растение - с корени , което да ти цъфти още от догодина ;
а и не бързай , на всяко изложение и пазар метро баумакс практикер и квото се сетиш ги има пръснати от есента розите с номерата Му , вероятно и № 20 също така :daaa: та може да се сдобиеш още преди лятото и да не пропускаш сезона
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от kiss4ety »

Здравейте, искам да задам един въпрос есента си боднах пръчки от рози различни сортове в двора... Гледам хванали са се и листенца имат... Та въпроса ми е кога точно да махна шишетата който съм сложила от есента?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”