Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Публикувай отговор
bell

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от bell »

nina fileva написа:Здравейте момичета.търся да си купя резници от леонардо давинчи ,бременските музиканти и белведере
Здравей и добре дошла :tzvetentze: Ще се радвам да се представиш в подходящите теми във форума. Нашето общество е мило, приятно и приятелско.
Мисля, че скоро бе отбелязано от друг потребител, че тук резници не се продават :hmmm: има поръчки за рози, но те са в отделни раздели във форума. Тук объсжадаме и обменяме опит, а не сме пазар. Не знам с какво впечатление оставате новите потребители, но ми прави впечатление, че в последно време в тази богата секция с информация за розите настана някакъв хаос от безмислени коментари.
nina fileva
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Окт 11, '15, 13:24

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от nina fileva »

Нямам какво да предложа в замяна ,точно за това искам да си купя резници.Това с общите поръчки не ми е много ясно ,а и нямам време да чета цялата тема.Ако все пак някой иска да ми продаде резници, нека ми пише на лично.Съжалявам че съм създала хаос в темата и ме извинете за безмисления коментар.

И още нещо -точно този форум и точно вашите градини ме запалиха по розите .
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от Noel »

nina fileva написа:Нямам какво да предложа в замяна ,точно за това искам да си купя резници.Това с общите поръчки не ми е много ясно ,а и нямам време да чета цялата тема.Ако все пак някой иска да ми продаде резници, нека ми пише на лично.Съжалявам че съм създала хаос в темата и ме извинете за безмисления коментар.

И още нещо -точно този форум и точно вашите градини ме запалиха по розите .
Здравей,Нина и добре дошла :tzvetentze:
Не бива да се засягаш!Имаме тема -представяне,намери време и се представи :tzvetentze:
Ако ти харесва форума и форумните градини,то ще отделиш време и за повече четене.
Не продаваме резници,но ще срещнеш приятелство-заповядай :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
dannaia
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Юни 12, '17, 18:33
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от dannaia »

Търся резници от Laetitia Casta –Meilland - не мога да предложа размяна - съвсем начинаеща съм :(
gospodinov

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от gospodinov »

Натали-Я написа:
Изображение

на втората снимка цветовете някак си бледнеят, но това е лошата шега на моя стар фотоапарат(да си похваля, купих си нов Sony с 20MP).
Натали, чудесна Белведере, много е красива на тази снимка :slove: , честита придобивка - нов фотоапарат, очакваме снимки.
Nina Fileva, тук във форума, може просто да поискаш/помолиш приятелски за резници, някой със сигурност ще е отзове, както Наталия в случая.
Не винаги всичко струва пари, има много по ценни неща.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от Магдалена »

Наталия,Господинов, :tzvetentze: ,
Нина Филева се е регистрирала на 12 октомври2015г.тук и има само две мнения в същия ден.
За последно е влизала във Форума през ноември,2017г.
Много сте любезни, но нейното желание и интерес към форума ми се струват твърде епизодични!
Дали и ще прочете щедрото предложение на Натали-Я!?! :hmmm:
Ако ме опровергае,готова съм да й се извиня! :tzeluvka:
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от mysisu »

Здравейте! Търся роза ругоза /срещам я и като набръчканолистна роза, дано да не е грешка/. От чужди сайтове не мога да поръчвам, а от нашите разсадници не намирам. Ако ме насочите или някой ми изпрати някоя излишна, нежелана, резник, каквото има, ще бъда много благодарна!!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от calico »

"Ругоза" е общо наименование на вид рози. Групата е голяма. Коя точно ругоза търсиш?

виж тук темата за видове рози ругоза, разгледай и прочети https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.p ... 0%B7%D0%B0
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от mysisu »

Прочетох темата. Доколкото разбрах, това е дива роза, от която са създадени разновидностите. Ако правилно съм се ориентирала, ще ми стои хубаво до ограда в отдалечения край на двора и няма да има нужда от премахване на прецъфтелите цветове, а появяващите се на тяхно място закръглени шипки ще допринасят за очарованието /все едно от мен е казаното във втория пост от темата за ругозите/. В този смисъл няма значение коя разновидност ще получа. Току-що прерових и един български производител и ми възникна чуденка дали MORSDAG WITE e някакъв вид ругоза, щом пише, че е "на Grootendorst открита през 1956г". Ако е такава, да я поръчам. Пак при същите има две, за които пише, че "не е нужно премахване на прецъфтелите цветове, без това да пречи на растението". Но ми харесват и самите шипки как изглеждат, а това изречение, а и снимка няма освен цъфнала, не ми дава информация как изглежда прецъфтяването. Става дума за SUNNY KNOCK OUT i WHITE KNOCK OUT. Моля ви за помощ. Която и да е, само да е от този вид - ругоза. Тепърва започвам да отглеждам рози. Но много съм впечатлена от коментарите и снимките тук. Голяма красота и много труд. :sclap:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Размяна на резници и вкоренени издънки от рози

Мнение от calico »

за тия конкретно не знам, но по принцип ругозите отсипват чисто, т.е. сами хвърлят увяхналите листенца и остава само шипката
тези рози не се и режат, само за оформяне на храста
Зеленко има ругози, дано види тук за да пише :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”