Дългоцъфтящи катерачи- рози

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

ето ти една грандифлора, до два метра стига
с много малко шипове

http://www.rosebook.ru/roses/grandiflora/prominent/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 587 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

МГХ написа: Яну 19, '19, 11:32
Такава муха ми пуснахте с този Westerland. Само имам молба да кажете колко е бодлив и ароматен . С някакво сравнение. Искам да го сложа до място където се преминава и може да се закачи някой в него.
Mиленка, Westerland е мощна роза, огромна, бодлива, при мен веднъж цъфти обилно, после още на 2 пъти по-скромно. Не се отсипват цветовете, но иска яко подвеждане/рязане, че стърчи навсякъде.Не бих казала, че е впечатляваща като визия, не бих я сложила на толкова видно място, както възнамеряваш ти.



Изображение

Този формат на снимките за мен е прекалено малък. Трябва да я отварям почти всяка снимка, а това ме бави.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от katina »

Westerland е най-неподходящата роза покрай която да се минава отблизо. Освен че е много трънлива, ама много, клоните са твърди и неприемливи на огъване. Тази година ми цъфтя най-малко в сравнение с другите рози. Иначе си е красива
Изображение
Изображение
Снимката е от 2015г.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от МГХ »

Благодаря ви, katina и greeneyed ! Тогава няма да е тя. Ани, твоето предложение е хубаво, но пък къде ще я търся тази красавица.
На мен ми трябва ароматна, с меки клони, не много бодлива, за слънце с лека сянка променливо през деня. Цвят-само да не е червен.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

МГХ написа: Яну 19, '19, 15:38
Спойлер
Покажи
Благодаря ви, katina и greeneyed ! Тогава няма да е тя. Ани, твоето предложение е хубаво, но пък къде ще я търся тази красавица.
На мен ми трябва ароматна, с меки клони, не много бодлива, за слънце с лека сянка променливо през деня. Цвят-само да не е червен.
[/spoiler]

Е, ами то тогава има много избор. Голяма роза ли искаш, какви габарити горе долу ти трябват. Храст или нещо да се катери?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от МГХ »

calico написа: Яну 19, '19, 15:43
МГХ написа: Яну 19, '19, 15:38
Спойлер
Покажи
Благодаря ви, katina и greeneyed ! Тогава няма да е тя. Ани, твоето предложение е хубаво, но пък къде ще я търся тази красавица.
На мен ми трябва ароматна, с меки клони, не много бодлива, за слънце с лека сянка променливо през деня. Цвят-само да не е червен.
[/spoiler]

Е, ами то тогава има много избор. Голяма роза ли искаш, какви габарити горе долу ти трябват. Храст или нещо да се катери?
Нещо да се катери, да е тясно долу и пищно нагоре, да цъфти и да е красиво. В основата трябва да е по голичко, а нагоре облистено и зацветено. И много ароматно.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

Виж тази http://www.rosebook.ru/roses/noisette/blush-noisette/

От тези, които имам, аз силно ти препоръчвам Фелиция, или Клер Матен, или Ла Рейн Виктория. Клер е най-цъфтежна ,но няма силен аромат. Фелиция и Ла Рейн имат и двете.
ако искаш, ще потърся снимки

видях изискванията ти. Ла Рейн Виктория е доста широка отдолу, другите не са. най-подходяща според мен е Фелиция

п.п. пропуснах Пол Нейрон, ще стои отлично там. има 14-18см цветове :potekoha: http://www.rosebook.ru/roses/perpetual- ... ul-neyron/
даже го слагам на първо място
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от МГХ »

Красив е Пол Нейрон, но ще ми се слива като цвят с другата роза. Не става. Търсим нещо по различно като тоналност. Но ти благодаря. Аз от доста време гледам и все не си харесвам. Там ми е една красавица, която трябва да преместя на друго място Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

ами някоя старинна бяла вероятно ще ти свърши работа

Пол верно че е в ъщата тоналност, но толкова се различават по размера и вида на цвета, че дори според мен ще е по-добре от контраста.
но разбира се, ти си решаваш, аз само казвам моето мнение
бях гледала една пищна арка с две различни рози, но разлика само в размера, цвета се сливаше, страшна красота беше
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от dar »

МГХ, Зефринката няма ли да стане за това място? С меки клони е , без бодли, ароматна, розова. При мен още на първия сезон два броя покриха арката, с изключение на върха й. Ще се опитам да кача снимка от есента. Калико, кажи си мнението за розата, знам че я имаш.
Изображение
Снимката е от края на септември 2018, розата е засадена януари 2018. Не мога да кажа само продължителността на цъфтежа как е.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”