Дългоцъфтящи катерачи- рози

Публикувай отговор
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Lappland »

Ясно, мерси
Дано намериш твоята

Сега видях тази Фелиция
http://www.rosebook.ru/roses/musk-hybrid/felicia/
Страхотна е
Заравям се да я проучвам, много много ми харесва на пръв поглед
И цветът ще пасне на верандата
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

ето я моята Зефиринка, има толкова и от другата страна
Изображение

и челно



Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от dar »

calico написа: Яну 19, '19, 18:01
Спойлер
Покажи
Дар, опитай пак. Сега няма бутон за спойлер със зачеркнато оче, но до полето Шрифт в началото има голям бутон и пише Спойлер. Активирах го и ти пиша сега между таговете му. Има нови бутони, не ги разбирам всичките за какво са, ще трябват проби.
Дар, може би ще ти трябва още една такава арка, на около метър от нея, да разполагаш розата, ще стане като тунел
но имаш време докато порасне
Калико, благодаря ти. Ще го мисля, че ММ реши да сложи едни постоянни колци в зеленчуковата градина и на снимката се вижда, че началото им попада в арката :ufff: И тази нова бъдеща арка евентуално ще доведе до разбиване на тия колци. Утре ще ходя да гледам дали имам шанс с тази идея.
Леле, сега видях пак твоята :shock: Как ще я озаптявам не знам. На Елизабет толкова прибрана и послушна стои на арка, как я възпитава? Може би твоята си я оставила свободно да се вихри и не я привързва? Ще видим какво ще стане.
Последно промяна от dar на Яну 19, '19, 19:43, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

Лапланд, Фелиция ще ти пасне идеално, с меки клони е и се подвежда лесно
изключителна роза- здрава , ароматна и цъфтежна

ето я при мен, мрежата е 1,50 висока, подведена е по нея, че комшията отгоре има асма, да не пречи


Изображение


Дар, мисли го. Зефирине не е роза, дето може да се побере на 40-50 см ширина, колкото е арката. Трябват й поне 1,5 метра.
По-добре сега, иначе ако почнеш да режеш клони от розата и ще я загубиш, то поначало тя е за стена ,не толкова за арка, и ако е арка, трябва да е тунел. Две арки през метър и със свързващи пръти острани ще ти свърщат идеална работа
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Lappland »

Мерси, Калико
А как се чувства на пълно слънце? Издържа ли на пек?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

да, няма проблем. В най-голямата жега леко губи тургур, и цвета клюмва, но на сутринта пак е свежа
нали видя при мен колко стана един корен? при това е рязана
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от мечтица »

Днес като преглеждах розите в Розебука,попаднах на тази красавица.
Ваууу,направо влюбих се в тази роза-
Dream Weaver
Височина:
300-350 см
Ширина:
100 см
тук в съчетание с Baronesse

Изображение

Ако я има някой,би ли споделил за нея?
Иначе рускините много я хвалят,ето един от коментарите:-
''Это просто чудо из чудес (а мне с моими 300 сортами есть с чем сравнить). На третий год цветет почти без перерыва, пока обрезаешь первые отцветшие цветы, кустик уже полностью усыпан новыми кистями с бутонами, и так все лето. Каждая кисть - это гигантский букет "конусом" и высотой в полметра. Розочка хороша всем - долго и обильно цветет, вполне прилично держит дождь, практически не болеет (единичные листья с ЧП во второй половине лета), не требует никакого особого ухода. На третий год рост примерно 1.80. Единственный недостаток - веточки довольно тонкие и под тяжестью цветов или после дождя могут обламываться. Но это можно поправить, если подвязать к опоре - зато есть что подвязывать, это же просто море цветов! ''
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

calico написа: Яну 19, '19, 17:04 Да, имам я. Още като се каже роза без бодли и първата за която се сещам, е Зефиринка. И второ, защото при мен за 6 години никога не е цъфтяла повторно.
Ами бурбонска роза, и аз имам една , уж есента трябва да повтаря- да, ама не, досега не се е случвало. Хич не ги обичам такива еднократки! 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

Не е до бурбонския вид, Грийни. Има десетки бурбонски рози дето повтарят,иима и дето цъфтят непрекъснато, ама наистина непрекъснато-а з имам две такива- Ла Рейн Виктория и Хермоза.
Просто Зефиринка си е еднократна явно. Макар че в енциклопедиите я пишат, че повтаря, не знам защо. може пък някъде и да повтаря. Тя цъфти ина нови клони, и е обичайно явление след първия цъфтеж да има цвят по нея на тези нови клони дето ги е извадила след цъфтежа. но това не се брои повторен цъфтеж
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Тутти »

Calico, тази Фелисия съм я снимала и я помня като една прелест на оградата ти към съседите. Много красива наистина. Цвета й много ми допада, порцелан.
А Зефиринка я чакам, тази година ще й е трета, вярвам, че ще стане красавица, засега вади едни дълги клони.
И розата, която показа Мечтица е разкошна. Сега започвам да се замислям дали да не реорганизирам малко... Много рози ми се повтарят и може да ги подаря, така ще има нови на тяхно място.
Dar, арката с двете Зефиринки ще стане, какво толкова я мислиш, щом при Елизабет е станала. Питай я как я реже, подробно да ти каже. Рязането за мен е много важно. Все гледам и все се уча, и все ненаучена се чувствам. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”