Дългоцъфтящи катерачи- рози

Публикувай отговор
Elizabet
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 15, '12, 19:26
Местоположение: Пловдив

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Elizabet »

Рязането и на мен ми е мъгла. Изчела съм всичко което сте изписали и като застана пред розата все не знам как да режа. За моите Зеферинки се грижа повече отколкото за другите рози защото под арката се минава постоянно. За да стоят прибрани съм привързала с мека тел
Изображение
След първия цъфтеж изрязвам всичко с 1/3 от клончето. Оплитам и привързвам новите клони, а който не може го режа. Торя редовно и пръскам превантивно за брашнеста мана. Арката е на пълно слънце до 2 часа следобяд, после пада сянка от къщата
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

Елизабет, великолепна арка :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от мечтица »

► Виж съдържание
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Миленке,отзивите на рускини за тази роза много са противоречиви,
на много от тях розата нараства много бавно и повторния цъфтеж слаб.
Но от повечето коментари стигнах до убеждение,че тази роза по добре ще се чувства на полусянка.
''В жарком климате нужно сажать в тень. Иначе в жару роза перестает расти, на солнце горят не только цветы, но листья и ветки.''
Към тази роза която имаш на арка,аз бих сложила някоя в розово-коралов цвят,A SHROPSHIRE LAD ( Ausled) е чудесна,стига да се чувства добре.
Харесват ми както вече писах Dream Weaver,но прегледах много сайтове и никъде не я видях в каталозите.
Още-Jasmina, Coral Dawn,Paul Noel,всичките са в розов нюанс.
Jasmina
Изображение
Paul Noel,в съчетание с Maritim
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от dar »

calico написа: Яну 20, '19, 11:13 Елизабет, великолепна арка :potekoha:
На мен Калико от тия снимки на Елизабет ми се подпали главата. Знам, че и преди си я виждала тая арка. Ще дава уроци Елизабет то иначе, няма да стане. Елизабет :liubov:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от dar »

Спойлер
Покажи
Рязането и на мен ми е мъгла. Изчела съм всичко което сте изписали и като застана пред розата все не знам как да режа. За моите Зеферинки се грижа повече отколкото за другите рози защото под арката се минава постоянно. За да стоят прибрани съм привързала с мека тел

След първия цъфтеж изрязвам всичко с 1/3 от клончето. Оплитам и привързвам новите клони, а който не може го режа. Торя редовно и пръскам превантивно за брашнеста мана. Арката е на пълно слънце до 2 часа следобяд, после пада сянка от къщата
/spoiler]
Елизабет, режеш една трета от дължината на цъфналото клонче, нали? Пишеш първи цъфтеж, това означава , че при теб не е еднократна. Аз торя само на пролет с яра мила, ти с нещо повече ли ги черпиш? Със скор ги пръскаше против мана, нали?
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от dar »

Сега, защо всичко се скри в тоя спойлер? Текста за Елизабет е след спойлера. Елизабет, моля те погледни предходния пост!Благодаря ти :tzvetentze:
Ако админ се интересува от катерачи и чете тук, да се готви май за няколко семинара, такива като мен не са за еднодневен, явно ще трябва повече време, пък и троянската да се оцени подобаващо :dovolen:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

Спойлер
Покажи
Elizabet написа: Яну 20, '19, 10:47 За моите Зеферинки се грижа повече отколкото за другите рози защото под арката се минава постоянно.
Изображение
След първия цъфтеж изрязвам всичко с 1/3 от клончето. Оплитам и привързвам новите клони, а който не може го режа. Торя редовно и пръскам превантивно за брашнеста мана. Арката е на пълно слънце до 2 часа следобяд, после пада сянка от къщата
Изображение
Хайде пак да поговорим за Зефиринката. Тя е Climbing Bourbons rose- силно ароматна, без бодли, дотук отлично и после- цъфти обилно в края на пролетта, може да се очаква известно повторение, особено при мек климат.. При теб как се изявява откъм повтарянето, Елизабет?
Бих препоръчала от собствен опит Pilgrim. Такива са още THE GENEROUS GARDENER, JAMES GALWAY,CLAIRE AUSTIN. Категорията им е English Climbing Roses. Там няма грешка с цъфтежа- на вълни , на вълни. 8-)

,
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Elizabet
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 15, '12, 19:26
Местоположение: Пловдив

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Elizabet »

При мен Зеферинка повтаря, казвала съм го и друг път, даже есента като минат големите жеги изкарва по някой цвят. Намерих една снимка от 01.07.
Изображение
Не знам от климат ли е, от друго ли е....Пролетта торя с яра мила, след първия цъфтеж торя с NPK 10-5-10. Дар, изрязвам всички цъфтяли клончета. Понеже първите две години, тази роза беше постоянно с брашнеста мана, пръскам със Скор или друго каквото имам още от есента, после през зимата веднъж и така почти всеки месец. Откакто я пръскам често, не е хващала мана. Купувана е от Бритрозако, нямам нищо против ако кажете, че е някоя друга роза.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от rosi-m »

Аз я имам от 3 години и никога не е имала
мана тази година не съм пръскала нито една
роза
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от МГХ »

Pilgrim и аз я заглеждам. Ама все се чудя . И взех, че я сложих в другия край на градината. Там я наблюдавам. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”