Дългоцъфтящи катерачи- рози

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 617 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Shami »

Ама не ме плашете така де :lol: ,тези гирлянди са ми отпред :shock: ,съвсем отпред :hmmm: ,хич не ми се иска да я местя :snif: ,при всички ви я виждам огромна,а при мене е мъничка,със ореол :angel2: ,най отпред :lol:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от clock »

Макс :potekoha: ККК :potekoha: не си падам по червени рози, но вашите Флорентини съвсем ми спряха дъха! Вече много се замислям дали да не си я взема :hmmm:

Жозефин, накара ме да се влюбя в Гирляндите на Амур. Имам едно местенце :hmmm: дето може свободно да се вихри. Ей такива чудовища страшно много обичам :angelche:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 617 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Shami »

Да,да :daaa: ,Клокче и аз се замислих за една Флорентина,след тези убийствени снимки ,уж нямаше да взимам вече рози,няма място,но толкова изкушения виждам из темите и въздишам,въздишам,записвам,записвам :lol:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 571 пъти
Получил благодарност: 1034 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

Brownie , Cherry meidiland

Изображение Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
vinthy
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Авг 19, '19, 10:33

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от vinthy »

Здравейте на всички фенове на розите.
Понеже съм нов да се представя казвам се Венци и си изграждам една прекрасна градина като повечето от вас. Изчетох доста материали за катерливите рози но имам някой не ясноти. Ще изграждам арка под която се минава постоянно която е на слънце сутрин и след обед е на сянка. размерите на арката са 1м ширина и дължина може би 3-3.5м. Това са ми условията за розите. Мился да пусна 2 рози който да се оплетат и да бъдат с различни цветове. След доста четене се колебая между следните сортове :Maritim и Флорентина от др. страна Laguna и Jasmina. ако може да предложите от ваш опит някой сортове също ще съм ви благодарен. Живея в Северойзточна България тук има студове доста големи понякога. Другият ми въпрос е от къде си поръчвате розите и кога е сезонът им.До сега съм вкоренявал само от резници а времето им наближава:) Благодаря на всички за отзивите предварително
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от libra »

Здравей ,добре дошъл !
За арки се използват рози рамблери, с дълги меки клони ,те са и без/почти без бодли.Според мен ,височина 2-2,5 няма да се достатъчна да се развие на конструкцията .При рамблерите трябва да се внимава да са повторно цъфтящи,защото по-вечето не са.
Рози купуваме с групови поръчки от чужбина и от тук сме имали .Сериозните доставчици са Бритрозако и Оакплант.Поръчки не знам дали ще има кой да ги прави тази година.Рози на гол корен се купуват и садят от октомври ,в контейнер- почти по всяко време.Бритрозако мисля ,че още не са си обновили каталога.
Евентуално,можеш да получиш резници от нас.Рамлерите се хващат лесно.
www.rosebook.ru -този сайт е мн. добър за справка и картинки.Сега видях несъответствия за някои от твоите рози ,но по принцип става.
https://oakplants.eu/index.php?route=pr ... path=96_63 това са катерачите на Оакплантс .В контейнери са ,за това са скъпи.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7643
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2102 пъти
Получил благодарност: 1173 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от pepelqshka71 »

Според мен 1м. ширина е малко за да сложиш по 2 рози. Аз бих ти препоръчала Еден да е едната роза.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
vinthy
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Авг 19, '19, 10:33

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от vinthy »

pepelqshka71 написа: Авг 19, '19, 12:43 Според мен 1м. ширина е малко за да сложиш по 2 рози. Аз бих ти препоръчала Еден да е едната роза.
най вероятно не съм се изразил правилно. Мисля от лявата страна да сложа червена роза а от др. страна др цвят който след време да се оплетат.
vinthy
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Авг 19, '19, 10:33

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от vinthy »

libra написа: Авг 19, '19, 11:34 Здравей ,добре дошъл !
За арки се използват рози рамблери, с дълги меки клони ,те са и без/почти без бодли.Според мен ,височина 2-2,5 няма да се достатъчна да се развие на конструкцията .При рамблерите трябва да се внимава да са повторно цъфтящи,защото по-вечето не са.
Рози купуваме с групови поръчки от чужбина и от тук сме имали .Сериозните доставчици са Бритрозако и Оакплант.Поръчки не знам дали ще има кой да ги прави тази година.Рози на гол корен се купуват и садят от октомври ,в контейнер- почти по всяко време.Бритрозако мисля ,че още не са си обновили каталога.
Евентуално,можеш да получиш резници от нас.Рамлерите се хващат лесно.
www.rosebook.ru -този сайт е мн. добър за справка и картинки.Сега видях несъответствия за някои от твоите рози ,но по принцип става.
https://oakplants.eu/index.php?route=pr ... path=96_63 това са катерачите на Оакплантс .В контейнери са ,за това са скъпи.
Здравей, какво имаш в предвид че височина 2,5м няма да е достатъчна? все пак ще е арка с височина 2.5м и дължина по цялата арка около 5-6м. Ще се радвам ако някой от вас ми даде резници да си вкореня.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от libra »

Да се уточним за размерите на конструкцията-широка 1 м и дължина на дъгата ли е 3 -3,5.?колко е висока арката?Става въпрос ,розата да е достатъчно висока ,за да се срещне с отсрещната ,а не да стои като подпряна.Също,важно е ,самата арка да е стабилна като конструкция ,за да крепи клони и листа.Защото,обикновено са доста доста слаби.
Аз имам рамблери ,но не в такива цветове .Имам бял Iceberg лилав Purple skyliner, Ghislaine de Feligonde .
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”