Дългоцъфтящи катерачи- рози

Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Виола »

Не, само търпение ти трябва.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10024
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 576 пъти
Получил благодарност: 1046 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

Crazy for tou - луда работа, аз режа, тя тръгва отново,стърчи и боде.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Еличка »

Това Crazy ❤️, като го видя, черна завист ме гризе и ми идва да го изкореня моето :ufff:. Направихме му специална стена - решетка, метър широка, 2,50 висока. Сложила съм го така, че погледна ли към гората, него да виждам. Не и не! За четири години два клона по метър. Едва успях есента да хоризонтирам част от единя. Не знам какво му е. От другата страна на решетката миналата година посадих от яд Excelsa. Амиииииии, тя вече си я превзе. Досега само една роза съм местила, розовия Леонардо. Веднага живна горкият. Освен и с Лудото да пробвам :cry:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10024
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 576 пъти
Получил благодарност: 1046 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

Ако ще я местиш, Ели, да знаеш, че е трудно управляема, енергичен растеж във всички посоки и понеже е на пътека, голямо рязане пада. Много цъфти, иска редовно почистване на цветовете, а бе луда работа. :lol: Но поне не боледува.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Еличка »

greeneyed написа: Юни 1, '19, 18:15 Ако ще я местиш, Ели, да знаеш, че е трудно управляема, енергичен растеж във всички посоки и понеже е на пътека, голямо рязане пада. Много цъфти, иска редовно почистване на цветовете, а бе луда работа. :lol: Но поне не боледува.
Хахахаха, Грийни! Златна ти уста! Да се вихри и много да цъфти място има. Даже за пет такива ще намеря, ама.... И не боледува :hmmm: ? Ами при мен само тя хваща черни петна, а е на най-проветривото място в двора, само там няма роса. Не случих на Лудото Розе аз!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10024
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 576 пъти
Получил благодарност: 1046 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

И аз имам рози, които не вървят както в други градини, но на Carruth розите се държат чудесно в градината ми. А твоята щом за 4 години не е достигнала развитие както се полага за зряла възраст, трябва да предприемеш нещо. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от mysisu »

Моля за мнение за катерач Пол Скарлет (от Бритрозако). Четох Розебук, но ми се иска и ваши мнения да получа. Болнава ли е в жегите тук, наистина ли е еднократно цъфтяща (срещнах мнения за повтаряне), капризна ли е относно засенчване? Да бъде до дувар дали ще е добре?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5586
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1652 пъти
Получил благодарност: 1806 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Тутти »

Mysisu, розата е чудесна. Изцяло хоризонтирана, вади безкрайно много цвят. Стара и надеждна е, вече повече от десет години, една от първите ми пет рози. Еднократна е, но цъфти повече от месец и то изключително изобилно. А това, че не боледува е най-голямата й червена точка. Ето я моята, има клони по шест метра и повече, изобщо спрях да я режа в един момент, стана огромна, има място. През две години след цъфтеж я намалявам и после пак я пускам да се вихри.
Изображение
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от mysisu »

Ехаааа, красота!!!
Благодаря! Ще я поръчам. Нищо, че ще цъфти само през май. Мястото, което е за запълване, е подходящо за еднократна.
Тази снимка от този сезон ли е?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5586
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1652 пъти
Получил благодарност: 1806 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Тутти »

От миналата, сега още не е цъфнала. Цъфти юни и преминава в юли.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”