Дългоцъфтящи катерачи- рози

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от dar »

Сега, защо всичко се скри в тоя спойлер? Текста за Елизабет е след спойлера. Елизабет, моля те погледни предходния пост!Благодаря ти :tzvetentze:
Ако админ се интересува от катерачи и чете тук, да се готви май за няколко семинара, такива като мен не са за еднодневен, явно ще трябва повече време, пък и троянската да се оцени подобаващо :dovolen:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от greeneyed »

Спойлер
Покажи
Elizabet написа: Яну 20, '19, 10:47 За моите Зеферинки се грижа повече отколкото за другите рози защото под арката се минава постоянно.
Изображение
След първия цъфтеж изрязвам всичко с 1/3 от клончето. Оплитам и привързвам новите клони, а който не може го режа. Торя редовно и пръскам превантивно за брашнеста мана. Арката е на пълно слънце до 2 часа следобяд, после пада сянка от къщата
Изображение
Хайде пак да поговорим за Зефиринката. Тя е Climbing Bourbons rose- силно ароматна, без бодли, дотук отлично и после- цъфти обилно в края на пролетта, може да се очаква известно повторение, особено при мек климат.. При теб как се изявява откъм повтарянето, Елизабет?
Бих препоръчала от собствен опит Pilgrim. Такива са още THE GENEROUS GARDENER, JAMES GALWAY,CLAIRE AUSTIN. Категорията им е English Climbing Roses. Там няма грешка с цъфтежа- на вълни , на вълни. 8-)

,
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Elizabet
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 15, '12, 19:26
Местоположение: Пловдив

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Elizabet »

При мен Зеферинка повтаря, казвала съм го и друг път, даже есента като минат големите жеги изкарва по някой цвят. Намерих една снимка от 01.07.
Изображение
Не знам от климат ли е, от друго ли е....Пролетта торя с яра мила, след първия цъфтеж торя с NPK 10-5-10. Дар, изрязвам всички цъфтяли клончета. Понеже първите две години, тази роза беше постоянно с брашнеста мана, пръскам със Скор или друго каквото имам още от есента, после през зимата веднъж и така почти всеки месец. Откакто я пръскам често, не е хващала мана. Купувана е от Бритрозако, нямам нищо против ако кажете, че е някоя друга роза.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от rosi-m »

Аз я имам от 3 години и никога не е имала
мана тази година не съм пръскала нито една
роза
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10087
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 348 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от МГХ »

Pilgrim и аз я заглеждам. Ама все се чудя . И взех, че я сложих в другия край на градината. Там я наблюдавам. :hmmm:
Sirena
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Мар 28, '17, 11:58

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Sirena »

Здравейте, от 4 години имам къща на село, много обичам рози и имам 15 за сега. Нооо една катерлива, засадена през есента има клони, които са на оградата, но няма цвят. Питанката е - кога цъфтят. Цял следобед е на слънце, свежа, зеленее, не е замръзвала, но не цъфти. За съжаление не знам името и, подарък е. Моля, знаещите да отговорят, че много ме притеснява.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от libra »

Имаш ли идея коя е ,някои цъфтят на миналогодишни клони? Спокойно,няма да останеш без цвят,но за тази ,може би другата година.
Sirena
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Мар 28, '17, 11:58

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Sirena »

Благодаря, изобщо не знам коя е, щяла да цъфти розово уж
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Виола »

Сирена, и аз имам такива рози - климбинг и рамблинг. Цъфнаха ми на 4-тата година. Това зависи от сорта. Обикновено новите хибриди зацъфтяват още на първата или на втората година.
Sirena
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Мар 28, '17, 11:58

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Sirena »

Виола, благодаря. Значи да не я изкоренявам :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”