СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Публикувай отговор
roselover

СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от roselover »

Доста теми за рози има тук, но мен доста ме "сърби" да поместя нова тема за слабостта ми - старинни сортове рози. От скоро имам такива и бих била много благодарна, ако някой отглежда такива и има опит да сподели :angelche:
roselover

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от roselover »

Тук ще сложа снимки на някои от сортовете, които имам

Reine des Violettes
Изображение
Изображение

Mme. Hardy
Изображение

Comte De Chambord
Изображение

Blush Damask прилича на нашата Казанлък
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от libra »

Перфектни са !Явно и си голяма мераклиика,добре се развиват при теб!
roselover

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от roselover »

Това, са 5 месечни храстчета, снимани са края на май началото на юни. Ароматът им е разкошен. Ароматът на Харди е доста различен от ароматите които съм усещала при другите рози, според мен мирише на борова гора.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от mileni »

Пет месечни храстчета и отлкова много цвят :shock:
Наистина името ти отива,на аватара :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от dolli »

Що ми трябваше да виждам тези красавици, сега няма да мирясам докато не си купя и от тях, тази Reine des Violettes - очите ми останаха в нея, прекрасна е.
Roselover, поздравления за великолепните растения. А би ли споделила от собствен опит имат ли някакви недостатъци тези старинни рози - говаря за податливост към болести /мана, черни петна/, еднократен цъфтеж и тем подобни.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от orkud »

Това е енциклопедията на рускините , чийто линк знам от Калико :tzeluvka: Тук е линка със сортовете старинни при тях
http://www.rosebook.ru/roses/oldest-rose/" onclick="window.open(this.href);return false;. Много харесвам това, че кликайки на сорта, можеш да получиш информация за храст, цъфтеж, аромат, болести и какво ли не :angelche:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от Titi »

Великолепни рози, roselover. Поздравления за отличния вкус :tzvetentze:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от calico »

И аз съм фен на старинните рози. Засега нямам, защото искам първо да уредя англичанките и мускусните хибриди покрай оградата, и след това да видя къде и какмо може да се сложи.
Но мисля че една бурбонска роза която си поръчах сега се води странинна, не съм сигурна.

общо взето от данните за тях съм останала с впечатление че са податливи на болести
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shagrath
Виенско кафе
Мнения: 382
Регистриран на: Сеп 30, '10, 21:23

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от Shagrath »

Внимавай много, щото из форума тихомълком броди другарката Тодорова и са крадне квото и падне :evil: Да не стане така, че да ги видиш качени твоите снимки на сайта й. Ако искаш, преди да публикуваш снимкте като предпазна мярка слагай по някакъв фонов надпис на фотошопа през цялата снимка, като застраховка. Че както е тръгнало, скоро Евробус може и старинни рози да вземат да продават :lol:
Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”