СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Публикувай отговор
GIOIA(Джоя)

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Грийни,ходя след теб по темите,но не виждам нито една снимка :snif: що ли? :hmmm:
Ми, яд ме е :evil:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от greeneyed »

Джоя, забелязах , че като копирам адреса на снимката , за да я публикувам, излиза съвсем различен формат от преди. Нямам представа какво става с Google+,ще го зарязвам.

Изображение

Сега вижда ли се?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
GIOIA(Джоя)

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от GIOIA(Джоя) »

:daaa:

Прелест!Коя е?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от greeneyed »

des Quatre Saisons- купена за почвопокривна,стъблата са гъвкави, ама там , където е сложена няма място по земята; издигнаха се клоните, какво да правят? 8-) Харесва ми,голяма китка е на края на стъблото и цветовете са трайни.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от Lizi »

Kika написа:Лизи, дай снимка на твоя Пол Нейрон :stiskam: :tzeluvka:
И моята не е еднократна, няма бодли и цвета е много едър и красив. Някакви други предположения за сорта?!?
Това не е моя Пол Нерон, а резник вкоренен миналата есен .Все още е бебче. И затова цветовете не са много големи все още .Моя Пол е над 2 метра ,но няма цвят в момента .Иначе цветовете му са огромни . Няма друга такава роза може би.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от janethd »

roselover написа:Дал, бих дала много, за да изпадна в състояние да чувам как расте тревата! Обичам да си представям каква хармония е това... :angel2: и колко много трябва да вложиш от себе си за себе си. Тъй като спокойствието не ми е много присъщо, винаги съм си мечтала да мога да изпадна в такова блажено състояние. Дет се вика - всеки луд с номера си. :lol: Но ..много се отклоних от темата.


И тъй като аз съм си инат, продължавам с публикуването на "избраните" 8-)

Comte de Chambord, Портландска, 1860г. 90/60см. Това определено е един от първенците сред старинните рози. Цвят 7-10см., упойващо силен аромат 9 от 10, обилни повторни вълни цъфтеж, устойчива на болести (податлива на черни петна), устойчива на студ. Родител е на остинката Гертруд Джекил, но според руския сайт е по-добра от "дъщеря си" . Единственият недостатък, посочен пак там, е че листчетата и са много нежни и при дъждовно време се слепват, но това се компенсира от голямото количество цветове, които произвежда.
Имам я в градината си и това, което мога да добавя е, че отделните цветове издържат няколко дни.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
А как се държи на слънце
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от mileni »

Cécile Brunner Cl Franz P. Hosp САЩ, 1894
Тази година нарасна вече.Цветовете са дребни,но много кипри.Има много приятен аромат.Гъвкави,тънки клони.
Изображение
много ми е трудно да я снимамКачвах се на оградата ,за снимката :D
Изображение
Quatre Saisons 1660г.
Изображение
дъжда я съсипва,ухае прекрасно,като повечето старинни рози.Много бодлива,но се поддава на обучение,да се превива
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от pipike »

libra написа:Мисля,че грешиш-Les Quatre Saisons http://www.rosebook.ru/roses/modern-shr ... e-saisons/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Май не е и старинна -2003г?
Много Ви моля кажете на шарена сянка ще я бъде ли
Les Quatre Saisons. В контейнер е и трябва да я засадя.
И от двете страни кои други две мога да сложа ниски и така разляти
:hmmm:
А втория вариант две Les Quatre Saisons и по средата коя
- е не мога да го измисля :ufff:
пп. имам 2 броя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от calico »

Les Quatre Saisons и Quatre Saisons са различни рози. Ти коя имаш?
Последната показана е Les Quatre Saisons, а по-нагоре бледорозовата е Quatre Saisons и тя наистина е на почти 400 години. Мисля че е на едно от първите три места в ХМФ. Старинната я имам и е добре на пълно слънце

Les Quatre Saisons е общо взето малка роза, някъде я дават и почвопокривна. Рускините пишат, че прегаря, значи малко засенчване няма да я повреди.
с кого да я комбинираш?- ами гледай обемите и храстите, другото не е от такова значение, тя е розова и се комбинира със всичко по цвят. Зависи какво имаш. Ако тепърва ще купуваш, по-добре купи още 1-2 такива, те стоят отлично в масив
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнение от pipike »

calico Les Quatre Saisons от ниските
Може би бяла ще е най- добре
Имам безименна ниска
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”