Щамбови рози

Публикувай отговор
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Щамбови рози

Мнение от Vanya71 »

Здравейте, момичета. Включвам се в темата за съвет.Миналото лято за мое съжаление от 5щамби се раздели със две.Така и не разбрах какво им се случи. Имам ги от повече от 5години.Тази в ляво загина.Молбата ми е да ми предложи те някоя подобна като цвят и размер на цвета.
Vanya71
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Мар 11, '19, 19:23

Re: Щамбови рози

Мнение от Vanya71 »

Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Щамбови рози

Мнение от Havga »

Момичета, кажете как се развиват новите щам би от Бритрозако. Моите не са мръднали, а мина вече месец!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от Breda »

Havga написа: Мар 22, '19, 10:50 Момичета, кажете как се развиват новите щам би от Бритрозако. Моите не са мръднали, а мина вече месец!

Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Щамбови рози

Мнение от Havga »

Бравус.Някакви идеи как да съживя моите. Едена специално ми е много на сърце...
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от mileni »

И моя Еден не е мръднал. Вчера пак го обикалям. Мисля да полея, с бледорозов разтвор на калиев перманганат. Това е за рози, които чимеят :D
Съвета е на Натали Я. Много съм доволна, от този разтвор. Той е за проблемни рози.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Щамбови рози

Мнение от Havga »

mileni написа: Мар 22, '19, 13:34 И моя Еден не е мръднал. Вчера пак го обикалям. Мисля да полея, с бледорозов разтвор на калиев перманганат. Това е за рози, които чимеят :D
Съвета е на Натали Я. Много съм доволна, от този разтвор. Той е за проблемни рози.
Моля обясни? Бордолезов разтвор на калиев перманганат?!?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от Breda »

mileni написа: Мар 22, '19, 13:34 И моя Еден не е мръднал. Вчера пак го обикалям. Мисля да полея, с бледорозов разтвор на калиев перманганат. Това е за рози, които чимеят :D
Съвета е на Натали Я. Много съм доволна, от този разтвор. Той е за проблемни рози.
Проверено,действа :daaa:

Хавга,има едни пакетчета калиев перманганат е аптеките,правиш съвсем блед разтвор с вода и поливаш розите.Аз слагам и на други растения,даже профилактично от време на време.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от mileni »

Хавга, Бреда вече ти е казала.
Не бордолезов, бледорозов разтвор.
Миналата пролет ми се наложи, да местя късно стари рози. Много се измъчиха, само Марсел ен фльорс нищо не усети.
Тогава прочетох съвета, на Натали. Веднага полях, няколко пъти и... живнаха розите.
Трябва да се внимава, с този разтвор, при по-силен има опасност да изгорят.
В кофа вода, слагам съвсем малко калиевият перманганат. Ако изпусне повече, от него и разтвор а стане Лилав, разделя в още една кофа, и в двете допълва вода, докато избледнее цвета.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5626
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1711 пъти
Получил благодарност: 1935 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от Тутти »

Vanya71 написа: Мар 13, '19, 07:53 Изображение
Vanya71, както и предполагах, градината ти е прекрасна. Лявата щамба е загинала, но катерливата й близначка е останала, нали? Аз не бих слагала друга щамба, защото уникалността на тази композиция е в повторяемостта. Еднаквия сорт рози много ми харесва. Ако ти стои празно и недовършено, сложи някоя туя, но ниска, още по-добре юниперус, да не скрива прозореца. Ще се балансира групата от растения. Ако държиш на щамба, дребноцветна трябва да е. Виж на Margaritenia щамбите няколко поста по-назад. Показала е дребноцветни щамби.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”