Щамбови рози

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от libra »

Колко е голям цветът ,има ли аромат?
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Щамбови рози

Мнение от Havga »

Размерът на цвета е около 9-10 см в диаметър, има аромат, но обонянието ми не е добро, за да го оприлича на нещо. По-скоро класически аромат на тъмно червените рози от градината на баба. Цветът е нетраен. Днес вече почна да пада, но е на слънце от 9 до 17.30ч. Цветът се задържа 4 дена.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Щамбови рози

Мнение от Havga »

Имам един много тъп въпрос :).
Какво ще стане ако закопая малко повече стъблото на щамбата?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от libra »

Мисля,че нищо лошо.Понякога нови рози на гол корен закопаваме над присадката и от там тя пуска допълнителни корени.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Щамбови рози

Мнение от Havga »

libra написа: Авг 21, '18, 11:26 Мисля,че нищо лошо.Понякога нови рози на гол корен закопаваме над присадката и от там тя пуска допълнителни корени.
Мерси :) В такъв случай щамбата отива октомври в една дълбока 70 см. саксия. Мисля около 20% -30% от стъблото за влезе под почвата.
Либра, между другото само в случай, че ти е интересно. Щамбата нацъфтя :) Жълтата роза определно е по-впечатляваща. Направи три огромни цвята по 10 см., доста кически и издръжливи. Сега има и нова пъпка, но върховете си стърчат без да цъфтят...Догодина, ако я има, ще опитам да не и хоризонтирам клоните. Реално точно издънките от хоризонтираната част не цюфтят.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от libra »

Aaaaa,подвеждаш аудиторията-какви 20-30 % ! Колко см е това?
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Щамбови рози

Мнение от Havga »

Хахаха, ами стъблото е около 130 см., така че мисля една педя да закопая, около 25 см.. Много ли е?
Иска ми се хем да я укрепя по-добре, хем отгоре да посадя напролет някакви плиткокоренни, почвопокривни.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Щамбови рози

Мнение от libra »

Имаме опит съа закопаване 3-4 пръста над присадката .За повече не съм правила и чувала.Ако някой има опит,да се обади.
Perla
Кафе с мляко
Мнения: 233
Регистриран на: Авг 9, '15, 14:46
Местоположение: Пловдив

Re: Щамбови рози

Мнение от Perla »

Здравейте,искам да си взема щамбова плачеща роза,от къде сте си закупили вашите??В сегашните поръчки не успях да се ориентирам дали има такива..
Аватар
benka77
Кафевар/ка/
Мнения: 865
Регистриран на: Яну 11, '14, 09:15
Местоположение: Варна

Re: Щамбови рози

Мнение от benka77 »

Perla написа: Авг 26, '18, 12:00 Здравейте,искам да си взема щамбова плачеща роза,от къде сте си закупили вашите??В сегашните поръчки не успях да се ориентирам дали има такива..
Провери в Брит Розако, моите са от там.
,,Поведението е огледало, в което всички показват своя истински образ,, Гьоте
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”