Вкореняване на рози от резници

Публикувай отговор
Аватар
Aila
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Яну 27, '14, 01:05

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Aila »

Мариана Бечева написа: Юни 8, '19, 21:11 Това са моите нови розички, заложени октомври 2018 г. под тунел. За мен това е най-успешното вкореняване.
Много хубави рози !
Може ли да разкажете малко по-подробно как точно направихте тунела и на какво разстояние ги заложихте, под наклон или не, поливали ли сте ги, кога открихте тунела и тн?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 493 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от ivko69 »

Момичетааа...и момчета.....Няма да ви притеснявам повече,ако ми отговорите на един въпрос.... :hmmm: Съвсем небрежно сложих едни резници от рози да се вкореняват по метода "Борито",в мокър вестник и т.н.Може да бъркам името на тоя метод,ма сто процента знам,че сте наясно какво съм направил..Та,това беше на 17.11.сега,тая година... :lol: Писал съм на плика в който съм ги увил,че трябва да ги погледна след 10.12.пак тая година,ма нямам търпение,и те сега ги погледнах...Ми имат си онова,беличкото,не се сещам как се казваше,всичките резници го имат,няма значение къси ,дълги ,тънки или дебели...Всичките са с това бялото от долу...Тааа,понеже една колежка ми каза,че тоя метод нещо куца,и е лесно да се стигне до тук до където съм стигнал,искам да ви попитам-Как да процедирам натам...Внимавайте какво ще ми кажете,защото ще го направя... ;) Благодаря ви предварително....И ще ви цукна... :tzeluvka:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 493 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от ivko69 »

Ааа,или пък кажете в коя тема да погледна...Не ме мързи да чета.... :stiskam:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от greeneyed »

Сега резниците се слагат директно в градината под бутилка. Бурито се прилага за ранно пролетно вкореняване.Ето линк към темата viewtopic.php?f=25&t=3861
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1740 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Мария Николова »

ivko69, този пролетен метод дава 100% бъдещи корени, но и 100% загуба след прехвърлянето на постоянното място в градината.
Грийни ти е отговорила правилно. Само ще отбележа един детайл.
Сега резникът трябва да бъде поставен и покрит с бутилката на постоянното му място. Никакво местене.
И търпеливо остави бутилката чак до пролетта на 2021 г. (После ще ми благодариш. :angelche: )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 493 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от ivko69 »

Благодаря ви за насоките..Ще ги сложа под бутилки,па каквото стане... :dovolen:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Ава_и_мама »

Да допълня, аз слагам под лек наклон по 3 резника под едно шише от кока кола с капачката нагоре. Резниците ги правя с пета и около 20см, като заравям две пъпки и две или три оставя отвън. В топлите вече дни махам капачката до горе долу декември месец. Ако е много добра 🌹 и изпълни бутилката в дъждовни или дни без много слънце махам бутилката. Идеята е нежните листенца да не се хербатизират от силното слънце и да имат време да се климатизират. По 3 резника слагам с идеята, че все един от трите ще се хване. Ако и трите се вкоренят, какво по-хубаво от това. :P При мен успеваемостта е около 70-80%. От миналата година пък ми се хванаха всички, при положение, че се поливат редовно. Успех! :P
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от prijatel62 »

Мария Николова написа: Ное 29, '19, 23:41 ivko69, този пролетен метод дава 100% бъдещи корени, но и 100% загуба след прехвърлянето на постоянното място в градината.
Грийни ти е отговорила правилно. Само ще отбележа един детайл.
Сега резникът трябва да бъде поставен и покрит с бутилката на постоянното му място. Никакво местене.
И търпеливо остави бутилката чак до пролетта на 2021 г. (После ще ми благодариш. :angelche: )
А лятото на 2020г. какво ще правим с бутилката? Преди 2 седмици заложих резници, само че къси - на 3 пъпки. Днес надигнах леко бутилките и видях, че резниците без притеснение са пуснали 3-4 листчета. :daaa:
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1740 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Мария Николова »

prijatel62 написа: Дек 10, '19, 18:38
Мария Николова написа: Ное 29, '19, 23:41 ivko69, този пролетен метод дава 100% бъдещи корени, но и 100% загуба след прехвърлянето на постоянното място в градината.
Грийни ти е отговорила правилно. Само ще отбележа един детайл.
Сега резникът трябва да бъде поставен и покрит с бутилката на постоянното му място. Никакво местене.
И търпеливо остави бутилката чак до пролетта на 2021 г. (После ще ми благодариш. :angelche: )
А лятото на 2020г. какво ще правим с бутилката? Преди 2 седмици заложих резници, само че къси - на 3 пъпки. Днес надигнах леко бутилките и видях, че резниците без притеснение са пуснали 3-4 листчета. :daaa:
Да, нормално е. Но това съвсем не означава, че има И 3-4 коренчета. ;)
Прежали един резник, извади го и огледай има ли поне едничко коренче и пиши какво си видял. :mrgreen:

През 2020 вътре в бутилката ще е пълна с плевелчета. :lol: Махаш бутилката, оскубваш ги и пак я връщаш. :daaa: Тя създава благоприятна въздушна влажност през лятото, докато корените растат и заякват.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от prijatel62 »

:dovolen: Добре, а с изваждането на резник ще изчакам. Тези листенца са за сметка на пластичните в-ва, натрупани в самите резници, така, че за сега няма да ги безпокоя. ;) ;)
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”