Вкореняване на рози от резници

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

crazywork ,различните видове рози се вкореняват с различен успех-като правило ,дребноцветни,обилноцъфтящи,с малки листа,се вкореняват по-лесно.След това самата техника-най-важното е е да се предотврати изсъхването на резниците.За това ,на влажно място,шарена сянка,под буркан или пластмасово шише,редовно поливане.На пролет ,когато трябва да се махне укриетието,младите листенца трябва да се пазят от жега или измръзване.Все пак,цялото упражнение е и проба-грешка.
Резникът трябвало да бъде дебел колкото молив,от цъфтяла клонка.Събери си и друга информация,в нета,а и тук има достатъчно.
Аватар
crazywork
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Юни 30, '16, 08:56
Местоположение: София

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от crazywork »

Благодаря!
Една от розите, която се опитвам да размножа е мини роза с дребни листенца. Другата расте пред блока и е от една комшийка от Еквадор. Тази роза много ми харесва! Жълта, с едър цвят, право стебло и малко бодли. Мога да ви я снимам малко по-късно :)
За съжаление в момента е много акарясала, но ще я изчистя когато си взема препарата началото на седмицата.
Аватар
crazywork
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Юни 30, '16, 08:56
Местоположение: София

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от crazywork »

Ужасно въшлясала милата!!! Как не ги е срам тези комшии да я занемарят така :( Още в понеделник ще я почистя!
http://prikachi.com/images/172/8818172Z.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

Хубава роза,мнозина ще ти завидят.Трябва да я излекуваш много добре,иначе резниците ще загинат.Да кажат и другите ЧХ дали се вкореняват сравнително успешно.
Еквадор е световен производител на рози рязан цвят.Ето малко да си разширим кръгозора,не че не сме се омотали достатъчно в рози:
Изображение
Аватар
crazywork
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Юни 30, '16, 08:56
Местоположение: София

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от crazywork »

libra написа:Хубава роза,мнозина ще ти завидят.Трябва да я излекуваш много добре,иначе резниците ще загинат.Да кажат и другите ЧХ дали се вкореняват сравнително успешно.
Еквадор е световен производител на рози рязан цвят.
Мога да споделя няколко резници като я излекувам. Мисля да я напръскам с Авант.
Резниците, които съм заложила сега трябва и тях да напръскам, така ли? Мислех, че е достатъчно като ги изчистих от листата и измих под течаща вода.
wenche

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от wenche »

crazywork написа:Ужасно въшлясала милата!!! Как не ги е срам тези комшии да я занемарят така :( Още в понеделник ще я почистя!
Изображение
Ето сега се вижда снимката, красива роза.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

Струва ми ,че и по листата има увреждане,може би мана? За резниците-трябва да са здрави и без въшки,които да ги изядат,определено.Тази роза ще цъфти до късно,така че ще имаш време за резници.
GIOIA(Джоя)

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от GIOIA(Джоя) »

bibi написа:Изображение

Изображение
Биби,браво момиче!Аз иглолистни и всякакви други "клончета" успявам да вкореня,но рози от резници имам само две :snif:
Втората снимка от предишният пост,е пъпка на тази роза,нали?
Не знам,какво съм писала,но това е някакъв дребен ЧХ,купуван за мини.
60 до 80 см е висока и тясна( може би педя :lol: )Прави ми 2-3 шиша с 2-3 цвята отгоре.

Mimivd ,от влагата и дъжда са луничките.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от bibi »

Изображение
Джоя, от тази ли си ми пратила?Всички резници от теб ми се хванаха и се развиват добре,само Мария Терезия тръгна и в един момент замръзна.И нито вади листа,нито умира,още се чуди роза ще става ли?Надявам се от това да си ми пратила,че тази снимка ме пощури.
Последно промяна от bibi на Юли 1, '16, 15:01, променено общо 2 пъти.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от bibi »

Изображение
Да това е пъпката.Знаеш ли какво си ми писала "Розова флорибунда от първата снимка неизвестна" и аз така си я записах.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”