Вкореняване на рози от резници

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от лалесъм »

Грийни, благодаря ти, напълно ти се доверявам :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от greeneyed »

Ако ги заложиш през юли, като вземеш резници от цъфтяли клонки, поливаш достатъчно през лятото, можеш да разчиташ по-бързо да имаш цъфнали рози- още през следващото лято. Ама на мен тогава хич не ми е до резници, затова сега като орежа розите, залагам някои фръцли и са готови за преместване чак на другата есен. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
лалесъм

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от лалесъм »

до сега успешно съм залагала през септември
първите ми опити бяха през късна есен и не са ми се получавали, но причините за това могат да са различни :nod:
незабравка

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от незабравка »

greeneyed написа:Ако ги заложиш през юли, като вземеш резници от цъфтяли клонки, поливаш достатъчно през лятото, можеш да разчиташ по-бързо да имаш цъфнали рози- още през следващото лято. Ама на мен тогава хич не ми е до резници, затова сега като орежа розите, залагам някои фръцли и са готови за преместване чак на другата есен. :daaa:
Благодаря,Грийни,Лаленце! :tzeluvka: И аз съм вкоренявала юли и август ,но ноември ще ми е за сефте. :dovolen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от zeleno »

и аз , тази есен , наслагах резници
половината са под бутилки , другите под тротоарни плочки
да видим какво ще излезе :stiskam:
bell

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от bell »

zeleno написа:и аз , тази есен , наслагах резници
другите под тротоарни плочки
да видим какво ще излезе :stiskam:
:shock: гОрките! Бял ден няма да видят :hihihi:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от mileni »

Фани,непременно да споделиш ,за тези изпод плочите.Може и да си казала,но не съм прочела.Как точно ги залагаше под плочката?
Аз съм залагала и напролет,след подрязване.Единствено Леонардо се вкоренени.Направо полудя,есента го изпратих на розенопристрасна душа.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от maranta »

Не съм Фани :angel2: , но доста често го практикувам това слагане на част от плочка или камък до корена, за да задържа влага :stiskam:
Заложих сега и няколко резника без бутилки, под наклон и затиснах с камъни(само зеленичкото от клечките се вижда). Нямам дълъг опит с вкореняване на рози, но мисля, че няма разлика в успеваемостта с вкоренител и без. А да, при мен по-добре се получава с есенните резници. :daaa:
Правя го това с камъните редовно, при всякакви цветя, особено лятото, то не смогвам изобщо да наваксам с поливането на новозасадени цветя и така си помагам/спестявам разхождането на лейката :P
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от mileni »

Маранта,благодаря за отговора!
Наталия,беше ми интересно и полезно да прочета твоя начин,благодаря!
Аз също успешно съм вкоренявала,без захлупване.
Есента е по-успешно вкореняването при мен.
Миналата есен Зеленко раздаде на РД на форума резници от Бриз парфюм и се вкоренени добре,цъфна,порасна.
Моите впечатления са,че по-тънички резници се вкореняват по-успешно,от дебели такива.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Тутти »

Натали-Я, точно навреме и точно както ми е нужно, е това споделеното от теб. Бях се отказала да правя вкореняване на резници, а сега ще го правя точно по този начин и чувствам, че този път ще успея. Много ти благодаря за илюстрацията, съвсем ясно. Може да звучи нелепо, но хич не ми се получава с резниците, ще сменя и мястото. Може и в това да е била причината.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”