Вкореняване на рози от резници

Публикувай отговор
wenche

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от wenche »

Есента бях забила няколко пръчки във входа на една къртичина (въобразявам си, че така прогонвам гадовете). Единственият критерий, по който съм ги избирала, е да са дебели и много бодливи. Преди снега ги гледах, че целите са се облистили, може и да цъфнат :mrgreen:
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 768
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 105 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от maranta »

Да, да, знам Зеленко :nod: Венче :daaa:
Аз нямах предвид, че съм успяла, просто документирам експеримента. До коренчета ги докарах, сега ще чакаме и :stiskam:
По този начин опитвам за първи път, и аз като Тихомир :nod:
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Мариана Бечева »

Това ми е трети опит за вкореняване на рози под тунел и втори-под бутилки.
Началото на ноември заложих по един резник от вид роза под найлона и два под бутилки. Според наблюдение и сравнение, по-добре презимуваха резниците под тунела. Засега загуби имам от резниците под бутилка. То ми е ясно, че крайния резултат е непредсказуем, но каквото зависи от мен, ще го направя. :dovolen:
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1478 пъти
Получил благодарност: 1445 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Тутти »

Под бутилка моите мухлясват. Под тунел има повече циркулация на въздуха, сравнително, така си мисля и аз, а дали е така?
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Мариана Бечева »

Тутти написа: Мар 27, '18, 12:07 Под бутилка моите мухлясват. Под тунел има повече циркулация на въздуха, сравнително, така си мисля и аз, а дали е така?
Точно това се получи и при мен-мухлясаха.
Мисля, че адаптирането на резниците под тунел ще е по-лесно и с по-малък риск. Постепенно ще ги откривам, първо от едната страна, после и от другата, за да циркулира свободно въздуха, а за пълното откриване ще чакам подходящо време. А за крайния резултат...мнооого ще има да чакам! :stiskam:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от daxc »

Около 90 процента от резниците ми загниха, но има малко които изглеждат свежи. Резниците са под буркани. Кога трябва да ги открия и през колко време да ги поливам?
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от mucunka »

Мариана Бечева написа: Мар 27, '18, 12:45
Тутти написа: Мар 27, '18, 12:07 Под бутилка моите мухлясват. Под тунел има повече циркулация на въздуха, сравнително, така си мисля и аз, а дали е така?
Точно това се получи и при мен-мухлясаха.
Мисля, че адаптирането на резниците под тунел ще е по-лесно и с по-малък риск. Постепенно ще ги откривам, първо от едната страна, после и от другата, за да циркулира свободно въздуха, а за пълното откриване ще чакам подходящо време. А за крайния резултат...мнооого ще има да чакам! :stiskam:
Моите резници от тунел са открити вече, по-лесно ще се адаптират в хладното време, а и ще мога да следя влагата. Поливам редовно и лятото изкопавам с бела с пръст около резника и местя на постоянното място. По това време вече имат коренчета. Нещо, което забелязах. Тази година заложих малки резници, около 20 см.,и успехът е на 100 процента. Забравих,топя резниците във вкоренител.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

Не те ли притесняват предстоящите слани?
Аз имам 2 под буркани с листенца,но не смея да ги откривам.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от mucunka »

libra написа: Апр 6, '18, 11:50 Не те ли притесняват предстоящите слани?
Аз имам 2 под буркани с листенца,но не смея да ги откривам.
Ще им метна едно покривало отгоре..., то ще е една седмица, от 17 до 24 април май...
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Мариана Бечева »

[/quote]Моите резници от тунел са открити вече, по-лесно ще се адаптират в хладното време, а и ще мога да следя влагата. Поливам редовно и лятото изкопавам с бела с пръст около резника и местя на постоянното място. По това време вече имат коренчета. Нещо, което забелязах. Тази година заложих малки резници, около 20 см.,и успехът е на 100 процента. Забравих,топя резниците във вкоренител.
[/quote]

Моите резници полудяха и ще се наложи да действам като теб, скоро да ги местя на постоянните им места. Ако ги оставя до късна есен, мисля че ще им е тясно и ще забавят развитието си. Щом при теб е било без проблем, дано при мен също така да е...
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”