Присадки на рози. Техника на присаждане

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10769
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 450 пъти
Обратна връзка:

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от botan »

В темата за хибридизация стана дума за присадките на око на Burling Leong и намерих тази статия, в която той обяснява подробно как се прави: https://ia601903.us.archive.org/21/item ... 202009.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от 4eers »

botan написа:В темата за хибридизация стана дума за присадките на око на Burling Leong и намерих тази статия, в която той обяснява подробно как се прави: https://ia601903.us.archive.org/21/item ... 202009.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Burling Leong е жена и е една от помошничките на покойния Ралф Мур .Тя е отговаряла за размножаването на миниатюрите на Ралф, а понастящем има свои расадник за рози .
" onclick="window.open(this.href);return false;
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от mimivd »

Може ли някой знаещ да помогне относно облагородяването на шипка.Началото на май засадих няколко шипки в градината,които ще облагородя на есен.По кое време може да ги прехвърля в саксии,за да си ги взема напролет в града.Дали е удачно това да стане едновременно с облагородяването през август,септември. т.е. вадя шипката,облагородявам на спяща пъпка и я садя веднага в саксия.
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от 4eers »

mimivd написа:Може ли някой знаещ да помогне относно облагородяването на шипка.Началото на май засадих няколко шипки в градината,които ще облагородя на есен.По кое време може да ги прехвърля в саксии,за да си ги взема напролет в града.Дали е удачно това да стане едновременно с облагородяването през август,септември. т.е. вадя шипката,облагородявам на спяща пъпка и я садя веднага в саксия.
Аз лично бих първо присадил пъпките докато има сокодвижение до август началото на септември и ноември като се застуди да ги прехвъря в конейнер Дивото отгоре ако няма къде да ги развиваш розите не бързай да го режеш :stiskam:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от mimivd »

Благадаря ти много за съвета.Ще опитам...пък дано да се получи :stiskam:
Ноември ще ги прехвърля в саксии,които ще зимуват на стълбището.Там температурата не пада под 0 С .Рано на пролет пък ще орежа дивото.
Догодина ще споделя.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от Миша »

4eers написа:...........]

Аз лично бих първо присадил пъпките докато има сокодвижение до август началото на септември и ноември като се застуди да ги прехвъря в конейнер Дивото отгоре ако няма къде да ги развиваш розите не бързай да го режеш :stiskam:
4eers, четох за съхраняване на резници в разтвор на пчелен мед, издържали до 18 месеца , помагал и за по-добро и бързо вкореняване, пробвали ли сте ? И калемите по-лесно се прихващали :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от 4eers »

Здравей
Интерен начин на съхранение и най вероятно има и нещо вярно . Преди се интересувах за това тук в форума но никои не отговори
4eers написа:Здравеите
Някой до сега ползвал ли е пчелен мед при вкореняване на резници Повечето го дават като корено образуващ хормон но според мен по скоро е защита от патогени и помага да се образува защитен слои до образуването на калуса
http://www.gardeningknowhow.com/garden- ... ormone.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от Миша »

Аз пробвах за вкореняване на хортензии, вкореняването избърза с десетина дни спрямо нетретираните, и понеже замислям да пробвам калеми , та се чудех дали някой има опит , става въпрос за овошки по принцип, но се надявах да има някой с опит при розите, все пак тук е основно цветарски форум .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от 4eers »

По принцип не съм виждал калемите да ги топят в някакъв хормон или пудра Ползва се се отгоре като замазка да пази от влага да не влиза на присадката
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Присадки на рози. Техника на присаждане

Мнение от Миша »

4eers написа:По принцип не съм виждал калемите да ги топят в някакъв хормон или пудра Ползва се се отгоре като замазка да пази от влага да не влиза на присадката
Да, обаче имаме един вишнап, който ни се опъва вече толкова години и не ще да се прихване, баща ми прави калемите, не аз, да уточня, много стар сорт и много хубав, но вече дървото си заминава, и търсим спешно нещо подпомагащо , ей тази статия ме насочи към меда при овошките


http://www.bgfermer.bg/Article/6379301" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако имаш някакви други идеи, давай, моля!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”