Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Вие в Севлиево нямахте ли доста ниски температури? Зимата току що започна .Да,някои региони зима не виждат ,но повечето ще видим.Януари и февруари,по принцип са си най-студени.Ние имаме по 15 см сняг и през април върху цъфналите лалета и нарциси.Миналата година февруари имаше много хубави дни и аз се въодушевих с рязане на розите ,после доста клони почерняха.Не знам дали съм права, рязането да набеждавам за това,но тази година няма да режа рано.И мен ме сърбят ръцете,тъкмо днес си представях как окръцквам голите клони пред хола.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2527
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 976 пъти
Получил благодарност: 1381 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от gevkati »

и аз съм си скрила ножицата, рано е. На сечковците не може да се разчита 8-)
forski
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Апр 7, '15, 16:52
Местоположение: Sevlievo-Sennik-Bulgaria

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от forski »

По-принцип имаме ниски температури до и под -20 -25 но тази година под -5 не е падало. А и аз съм в с.Сенник което е на високото над Севлиево и температурите са по-високи. Вчера стоях, гледах, чудих се, и уж взех ножиците само да ги оформя ... и работата отиде. Много са надули пъпките, някъде дори са се отворили, абе топло си е. Следващата десет дневка пак под -5 не го дават да пада, а през деня е + 10, всичко иска да цъфти.
Тhink positiv!
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Lizi »

Аз тези дни орязах всички ЧХ. Заедно с пъпките и цветовете - при нас под 0 не е падало.
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Лакомник »

Здравейте!Ще засаждам две рози WHITE KNOCK OUT една до друга на разстояние 50см.дали ще е добре?Пред тях има засята Сабина и се чудя на какво разстояние от нея да ги сея? :hmmm:
лалесъм

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от лалесъм »

forski написа:По-принцип имаме ниски температури до и под -20 -25 но тази година под -5 не е падало. А и аз съм в с.Сенник което е на високото над Севлиево и температурите са по-високи. Вчера стоях, гледах, чудих се, и уж взех ножиците само да ги оформя ... и работата отиде. Много са надули пъпките, някъде дори са се отворили, абе топло си е. Следващата десет дневка пак под -5 не го дават да пада, а през деня е + 10, всичко иска да цъфти.
Не се ли получава подсилване на ранното разлистване с това рязане - надули пъпки от топлото време и като се орежат - още повече стимулиране :?:
И аз имам проблем с нацелване на точното време за подрязване на розите, особено с това толкова променливо в последните години време - някои рози миналата година орязах твърде късно и им съсипах и храст, и цъфтеж :hmmm: Та ни рано, ни късно - А КОГА :snif:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

A,не се притеснявай,че ти си им съсипала цъфтежа-моите орязах февруари, после дойдоха 4 слани.И се получи същото с цъфтежа.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

е, сланите една година в началото на май ги попариха
пъпките са или пред разлистване, или вече леко разпукнати по върховете
мисля че като ги орежем, ще забавим разлистването, щото трябва да насочат хормоните към по-долните пъпки, дето още не са надути, а това ще отнеме време все пак.
Гледам Гисметео и Синоптика, не виждам отрицателни температури сутрин за моя регион
то верно че не са точни дългосрочните, ама чета и метереолозите, и те това казват.
дори и да вали сняг през март, сега е топло и трябва да се реже.

Лаленце, режат се преди сокодвижение, а то вече е тръгнало.

за мене общия принцип за рязането на розите е: По-добре рано, отколкото късно.


ако не беше тук малката да се занимавам с нея, вече щях да съм изкарала мушкатата навън отдавна и розите всичките да са орязани, и сигурно и за следзимно пръскане щях да имам време, но не би.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

В наше село само божурите са напънали да се разлистват,розите-не.Свежи са им пъпките,червенички,ама да се разлистват-не.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от greeneyed »

libra написа:В наше село само божурите са напънали да се разлистват,розите-не.Свежи са им пъпките,червенички,ама да се разлистват-не.
И у наше село- аналогичен случай : червени пъпки имат половината рози, другите спят. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”