Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1660 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Тутти »

Втора зима повечето рози остават с листата си. Замислям се дали да ги махам с ножицата. :hmmm: Миналата зима ги оставих и не забелязах това да им пречи, освен че тежкия сняг им огъва клоните, когато има листа. Моля опитните да кажат само "режи, пречат" или "остави ги". Четох при рускините противоречиви мнения.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

Тутти, те ще си паднат напролет. това че са на стеблото ,не значи че то не си е оттеглило соковете.
при мен мадам алфред най-редовно си зимува с листа, но розата си спи. Листата накрая се почти хербаризират, изсъхват на стеблото и пак не падат.
Мисля, че не е редно сега да си даваш такъв предколеден зор :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от bell »

Тути, и аз чистя чак пролетта, тогава е и рязането на розите и всичко накуп правя.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 583 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от greeneyed »

Скъсяваш стъблата ,примерно наполовина, а листата да си стоят. Лимончело например е с все листа,същински кукуряк! ;) На него дори и стъблата не режа, гъвкави са клоните , не се чупят. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1660 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Тутти »

:ieeemyzh: Calico, благодаря. И аз се надявах мнооооого на такъв отговор. Ще правя от утре коледни подготовки, и аз като Оля спирам за сезона.
Greeneyed, благодаря ти. :tzeluvka:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от daxc »

Въпреки , че дават сериозно застудяване , не се сдържах и си купих една роза от britrosaco , която днес пристигна.
Сложих я в кофа с вода за да поеме влага и сега се чудя довечера дали я да садя навън или в саксия и да я прибера до пролетта на положителни температури в мазето , на осветено при пеларгониите.
Ако я сложа сега в двора , дали ще успее да се развие за пролетта или ще измръзне?
Кой вариант ми препоръчвате?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от zeleno »

daxc написа:Въпреки , че дават сериозно застудяване , не се сдържах и си купих една роза от britrosaco , която днес пристигна.
Сложих я в кофа с вода за да поеме влага и сега се чудя довечера дали я да садя навън или в саксия и да я прибера до пролетта на положителни температури в мазето , на осветено при пеларгониите.
Ако я сложа сега в двора , дали ще успее да се развие за пролетта или ще измръзне?
Кой вариант ми препоръчвате?
в двора , но по заровена / ако искаш и хлопни едно шише отгоре
после издебваш един от хубавите февруарски дни и си я настаняваш подобаващо
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от daxc »

Благодаря за съвета.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от d_vitanova »

daxc написа:Въпреки , че дават сериозно застудяване , не се сдържах и си купих една роза от britrosaco , която днес пристигна.
Сложих я в кофа с вода за да поеме влага и сега се чудя довечера дали я да садя навън или в саксия и да я прибера до пролетта на положителни температури в мазето , на осветено при пеларгониите.
Ако я сложа сега в двора , дали ще успее да се развие за пролетта или ще измръзне?
Кой вариант ми препоръчвате?
Ако земята ти позволява - сади още сега, днес-утре. Дори и да е замръзнало , то е само на няколко сантиметра отгоре. Загърли хубаво и това е!
Ако не можеш да садиш сега по някаква причина - затрапИ я някъде из двора /или в градината на приятелка :dovolen: / и не я мисли до напролет. Аз съм затрапвала така Червената шапчица - буквално на 10-20 см. плитко, хоризонтално положена, изцяло зарита. Без поражения!
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от daxc »

Събота и неделя щяло да бъде доста по-топло и мисля тогава да я сложа в земята, а ранна пролет ще я засадя на постоянното й място.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”