Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Daniela Pargu »

Пролет след отгърляне и плевене ,пръскам с едно за семенца/става бавничко,защото много внимавам за розичките/.Казва се май Пендиган/или подобно име/Страшно съм доволна!
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3451
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 209 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от polyabs »

Не знам дали това което ще споделя е за тази тема, ако не е моля модератора да го премести.
Преди време четох тук за вкореняване на резници в хладилник увити в мокър вестник и завити в найлон в чекмеджето за зеленчуци. Тъй като от рождения ден на форума в София си взех доста резници които бяха донесли нашите момичета реших да пробвам но вместо вестник ги завих с лигнин и мокрех веднъж месечно ако изсъхнат и сега като го погледнах, ами те тръгнали да цъфтят :lol: отворих леко където е чепчето, имаше калус и 1-2 коренчета по 1 см белички. Показвам снимка и днес ще ида да ги забуча в земята .... надявам се като ги потопя във вода лигнина да се разтвори и да го отвия без да нараня крехките коренчета и стебла... та ще докладвам след време какво е станало с експеримета :daaa:
Изображение
като ги развия преди засаждане пак ще снимам :daaa:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от ivanina »

Ава_и_мама написа:Привет, Иванина!
Да ти споделя моя опит с плевелите покрай розите. Насадих седуми( камчатски седум). Плътен е и не дава на тревите да изкарат. До друга роза има пък аубриета бяла, рожец на трета. Неудобството е че не се копае и не се загърля.
Привет Ава _и_мама! :dovolen: ...и всички останали момичета ,
взели отношение по въпросът ми за борбата с плевелите в розите!
Миша написа:Касорон се прилага само при добре вкоренени рози /или храсти/, иначе може да ги унищожи или най-малкото да забави развитието им.Какви треви имаш?
Ми , тревите ми са доста разнообразни видове- като започнем сега с пилешката , образуваща килимче,след което идва ред на детелинката , след нея тученицата и още много знайни и незнайни за мен сортове.
По принцип избягвам да садя каквито и да било цветя из розите с едничката мисъл да не ги задушавам.
За това се спирам на варианта - Препарати, но действително трябва да се работи много разумно с тях , за да не навлечем беля върху розите.
Розите ми са млади растения и по препоръката на Миша не би трябвало да ползвам Касорон.
Остава да опитам препарата , който успешно е прилагала Daniela Pargu- Пендиган/или нещо такова/.
Записвам си го на листче и утре ще проверя в агроаптеките ни. :daaa:
Благодаря ви за полезната намеса ! :nod: :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

Миша написа:Касорон се прилага само при добре вкоренени рози /или храсти/, иначе може да ги унищожи или най-малкото да забави развитието им.Какви треви имаш?
абе моите са вкоренени, ама щом е тъй, се отказвам, ще чопля на ръка колкото мога
мерси Мише :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3451
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 209 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от polyabs »

Това е обещаната снимка на резниците които стояха цяла зима в хладилника :daaa:
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Защо резниците са с пета/така ли се казва?/,дали е по-успешно вкореняването така?Такива резници получих от Зеленко и така ги засадих.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3451
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 209 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от polyabs »

И тези са от Зеленко, Либре, тя каза че така било по добре и ето резултата, аз сега ги засадих преди да завали, дано ми се получи експеримента :stiskam: направо ги бях забавила в чекмеджето за плодове в хладилника, пак като не цъфнаха, добре :lol: Тези които имат петичка са покарали коренчета, другите - не, само филизи.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Значи,чакаме тя се изкаже по въпроса.
GIOIA(Джоя)

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Явно е по добре с пета.Всички коренчета са тръгнали от петичките.
И аз садих с пета резници преди седмица :stiskam:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от ivanina »

ivanina написа: Привет Ава _и_мама! :dovolen: ...и всички останали момичета ,
взели отношение по въпросът ми за борбата с плевелите в розите!

Остава да опитам препарата , който успешно е прилагала Daniela Pargu- Пендиган/или нещо такова/.
Записвам си го на листче и утре ще проверя в агроаптеките ни. :daaa:
Благодаря ви за полезната намеса ! :nod: :tzvetentze:
... и , да ви споделя резултата от търсенето на препарата Пендиган днес в аграрната ни аптека.
Ми не получих одобрението за намерението си да ползвам този препарат за чиста от трева градина с рози от обслужващото аптеката лице. :hmmmmmm:
И в днешно време , където всеки търговец гледа да ти свали хиляди звезди от небето за стоката и да ти вземе парите от джоба, аптекарката ми извади една такава обширна лекция
за последиците от ползването на хербициди в градината и отражението им върху културните растения - че на мен ми се изпари всичкото желание за този метод.
Връчи ми тази листовка с изречението - ето тук прочетете и решете , но аз Не ви го препоръчвам! :hmmm:
...продължавам с ръчното почистване.
Изображение

Благодарих и , че беше искрена с мен! :nod:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”