Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от greeneyed »

Ако не са под присадката, няма да ги махаш. От снимките не се вижда присадката и откъде излизат. Не ми приличат на шипка, ама ти си ги разгледай хубаво.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
polia
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Авг 12, '12, 20:59
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от polia »

Натали-Я благодаря за изчерпателния отговор. Тази година ще се пробвам и аз , пък дано се получи.🙂
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от сюзан »

greeneyed написа: Мар 19, '19, 14:07 Ако не са под присадката, няма да ги махаш. От снимките не се вижда присадката и откъде излизат. Не ми приличат на шипка, ама ти си ги разгледай хубаво.
Грийни, благодаря! Не приличат на шипка. Утре ще се дупя да ги разгледам по-обстойно.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от milena02 »

Сюзан, няма нужда да се дупиш. Със сигурност не е шипка. Зная как изглежда шипката, като избие. Остави всичко както си е.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от сюзан »

milena02 написа: Мар 19, '19, 19:12 Сюзан, няма нужда да се дупиш. Със сигурност не е шипка. Зная как изглежда шипката, като избие. Остави всичко както си е.
Благодаря! :tzeluvka:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Havga »

Момичета, хайде да преговорим с какво и кога торим розите.
Знам, че е дъвкано доста, но има и новаци, които четат понякога много противоречива информация. Например Яра Мила комплекс се препоръчва често за пролетно торене и отзивите са добри, но има и информация, че пролет се тори с богати на азот торове, а посочената Яра Мила има повече калий.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от milena02 »

Не съм агроном, тука Мишето има думата, но азотът е за листа, калият за връзване на читави пъпки, фосфорът е за цъфтеж. Аминокиселините за листно подхранване са адски важни, между другото, и изобщо не ги подценявайте, аз винаги слагам в пръскачката, без значение дали обгазявам срещу инсектициди или мана, ей така - да има. И понеже нямам нерви да им угаждам на всичките глезотии на розите, просто им докарвам една каруца тор и я разхвърлям, пък те да си избират какво ще ядат от менюто. Този лукс обаче им го осигурявам чак на третата година, иначе развиват повърхностни корени, понеже не са принудени да бачкат. И гладни съм ги държала. Тогава пък се скъсаха да цъфтят. Конкретно на въпроса "Кога да се тори?". Когато земята се стопли. В момента е безсмислено.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от ljuboznatelna »

Ама вие си говорите за вашите си рози. Моите си имат листа. Торих ги вече, че и три пъти пусках поливната , да стопи торта.
Живо се интересувам кога е времето за пръскане срещу пробивача?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5622
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1704 пъти
Получил благодарност: 1919 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Тутти »

Пробивач не съм виждала вече втора година. През февруари пръскам с Флорин 99 - наномеден препарат, много ефикасен и при това безвреден. Тогава ларвите на пробивача се убиват. Те сега си спят, но ако миналото лято ги е имало, се крият някъде, нищо, че не се виждат. Аз и миналата година пропуснах през февруари да напръскам и затова го направих през март. И сега така пак през март. Ефект има, трябва обаче да мине една година и розите наистина развиват имунитет. Този препарат е не само за рози, използвам го за всичко. През лятото пръскам един или два пъти с листния предпазващ и подхранващ препарат и така всичко си расте и цъфти и връзва. Всяка пролет си поръчвам по два от единия и от другия вид и това ми покрива целия сезон. Има си препоръки в листовка се изпраща заедно с препарата. По-лесен начин не познавам. Най-сетне спрях да се тровя и да се алергизирам, и не убивам пчелите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от ljuboznatelna »

Тути,много интересно, благодаря! Опитах да разгледам сайта за препарата, но много трудно се чете. Би ли споделила как избра кой от препаратите да използваш? И цена, ако може.
Ето тук прочетох малко по-добре, за тези, които се интересуват.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”