Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Честно казано,предубедена съм към комбинации асми и рози.Аз под моето грозденце имам ягодки.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от mysisu »

Ще има проблем и с косенето около нея. Утре ще мисля на място. Някой ден може и аз да покажа нещо красиво :tzvetoman:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от daxc »

Не знам как е при вас, но топлото време събуди спящите ми рози ( включително и новозакупените ) , а дават застудяване.
Какво да направя за да ги предпазя от измръзване?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Нищо.дори и да измръзнат нежните листенца,ще се събудят спящи пъпки от друго място.Не завиваме розите през зимата.
forski
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Апр 7, '15, 16:52
Местоположение: Sevlievo-Sennik-Bulgaria

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от forski »

Вчера ги орязах моите, в това топло време се събудиха и взеха да надуват пъпки. Дават го да застудява, ма колко да застудее -1 до -3 то това си е жива пролет. Не знам само Февруари да не удари някой студ -15 -20 ма като гледам как вървят през зима топла/студена тази съм я писал от топлите!
Овошки, храсти, рози всичко тръгна да налива пъпки, както каза вчера комшията като оглеждахме черешите, март месец може и да берем :D
Тhink positiv!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Вие в Севлиево нямахте ли доста ниски температури? Зимата току що започна .Да,някои региони зима не виждат ,но повечето ще видим.Януари и февруари,по принцип са си най-студени.Ние имаме по 15 см сняг и през април върху цъфналите лалета и нарциси.Миналата година февруари имаше много хубави дни и аз се въодушевих с рязане на розите ,после доста клони почерняха.Не знам дали съм права, рязането да набеждавам за това,но тази година няма да режа рано.И мен ме сърбят ръцете,тъкмо днес си представях как окръцквам голите клони пред хола.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от gevkati »

и аз съм си скрила ножицата, рано е. На сечковците не може да се разчита 8-)
forski
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Апр 7, '15, 16:52
Местоположение: Sevlievo-Sennik-Bulgaria

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от forski »

По-принцип имаме ниски температури до и под -20 -25 но тази година под -5 не е падало. А и аз съм в с.Сенник което е на високото над Севлиево и температурите са по-високи. Вчера стоях, гледах, чудих се, и уж взех ножиците само да ги оформя ... и работата отиде. Много са надули пъпките, някъде дори са се отворили, абе топло си е. Следващата десет дневка пак под -5 не го дават да пада, а през деня е + 10, всичко иска да цъфти.
Тhink positiv!
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Lizi »

Аз тези дни орязах всички ЧХ. Заедно с пъпките и цветовете - при нас под 0 не е падало.
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Лакомник »

Здравейте!Ще засаждам две рози WHITE KNOCK OUT една до друга на разстояние 50см.дали ще е добре?Пред тях има засята Сабина и се чудя на какво разстояние от нея да ги сея? :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”