Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от ivanina »

Наближава времето за неизбежните леки корекции на погрешно засадените в градината ни рози.Моля някой с по-голям опит да каже нещо по този въпрос- септември или октомври е за предпочитане за преместването им? :snif:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от estrella74 »

ivanina, аз много голям опит с отглеждане на рози нямам, но имам голям опит с местене на рози. :angelche: По-добре е октомври, когато времето захладнее и розите започват да изпадат в покой, септември е още рано.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от ivanina »

estrella74 написа:ivanina, аз много голям опит с отглеждане на рози нямам, но имам голям опит с местене на рози. :angelche: По-добре е октомври, когато времето захладнее и розите започват да изпадат в покой, септември е още рано.
Много ти благодаря мила! Прочетох във някоя от темите че започват някои тази дейност,и на мен понеже ми предстои да местя рози - "изненада" катерачи таман три на брой се замислих дали да не хвана и аз лопата,но ми се струва времето някак все още клони към лято... :hmmm: Та значи ще изчакам :nod:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

ivanina написа:Наближава времето за неизбежните леки корекции на погрешно засадените в градината ни рози.Моля някой с по-голям опит да каже нещо по този въпрос- септември или октомври е за предпочитане за преместването им? :snif:
при температури на въздуха около 7 - 10 градуса. желателно е листата да са поопадали от първите слани и предзимното пръскане с бордолезов разтвор
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от ivanina »

calico написа:
ivanina написа:Наближава времето за неизбежните леки корекции на погрешно засадените в градината ни рози.Моля някой с по-голям опит да каже нещо по този въпрос- септември или октомври е за предпочитане за преместването им? :snif:
при температури на въздуха около 7 - 10 градуса. желателно е листата да са поопадали от първите слани и предзимното пръскане с бордолезов разтвор
Calico,като споменаваш "предзимното пръскане" с бордолезов разтвор се сещам че аз отдавна приключих с него но искам да те попитам може ли сега да ги опръскам,ако с това все още мога да им бъда полезна?
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

как приключи? пръскала си ги посред лято?
предзимното пръскане се прави преди зимата- някъде ноември, според времето и като започнат сланите и листата да опадват. с 2% бордолезов разтвор и да е по-скоро обливане отколкото пръскане, струята на пръскачката да тече не толкова разпрашено.

аз няма да пипам нищо по розите преди началото на ноември.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от ivanina »

Да,най-редовно са пръскани против мана и акари,но въпреки това новите ми розички са като малките бебета - неспасяеми от към маносването.Пръсках ги на две седмици до към средата на август,но после ги оставих да подишат малко без тази химия.Сега забелязвам нагризване на цветните пъпки от дребни зелени гъсеници и ще им приложа отново препарат против мана и отрова за вредители. :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

аз мисля че за маносването има и по-добри препарати от бордолезовия разтвор.
но предзимното пръскане се прави с два пъти по-концентриран разтвор от нормалното
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Asarina »

Здравейте :dovolen:
Днес си купих от Бриколаж 2 корена рози на Фидус. Сега се чудя какво да ги правя??? Още е топло и ако ги насадя дали няма да покарат и да измръзнат? Дали да не ги отворя от найлона, да им намокря малко корените и да ги сложа на студено и тъмно в една стая, дето температурата е 12-15 градуса. И към 15 октомври да ги насадя. Какво ще кажете :?:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Asarina »

Розите са потопени във восък, както практикуват нашите производители. Относно сортовете, ще гадая в друга тема :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”