Рози в контейнери

Публикувай отговор
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от desiyoto »

Раче, моите са насадени точно в стари бъчви и качета,всяка пролет ги мажа с горено масло. Но имай в предвид, че и това е временно. Все някога ще ти се наложи да ги смениш,но моите са от четири години така и са ок,така че мисля ще изкарат поне още толково, а после нови :nod:
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Рози в контейнери

Мнение от ra4eto »

Смятам че и това време е достатъчно за да им се порядваме в този им вид :tzvetentze: Прекрасни са ти розите :tzvetentze:
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от desiyoto »

Мерси :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози в контейнери

Мнение от calico »

Раче, влагата е тази която скапва дървото. Защо не тапицираш отвътре кацата с нещо непромокаемо да намалиш разлагането отвътре, а отвън да мажеш като Деси?
Някакъв найлон няма да пречи на розите, щото все едно че са в пластмасова саксия. така могат да откарат и повече години
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от desiyoto »

calico написа:Раче, влагата е тази която скапва дървото. Защо не тапицираш отвътре кацата с нещо непромокаемо да намалиш разлагането отвътре, а отвън да мажеш като Деси?
Някакъв найлон няма да пречи на розите, щото все едно че са в пластмасова саксия. така могат да откарат и повече години
Много добра идея Калико, що ли не те познавах преди четири години :ufff: Сомо мисля задължително от доло найлона да е отворен иначе ще изгният розите.
mama_li

Re: Рози в контейнери

Мнение от mama_li »

calico написа:Раче, влагата е тази която скапва дървото. Защо не тапицираш отвътре кацата с нещо непромокаемо да намалиш разлагането отвътре, а отвън да мажеш като Деси?
Някакъв найлон няма да пречи на розите, щото все едно че са в пластмасова саксия. така могат да откарат и повече години


точно така съм замислила да опаковам отвътре моите дървени съдове, когато стигна да ги заредя с рози :daaa:
Може би от големите, плътни чували, съответно пробити там, където са отворите и на дървените съдове, за да се предпази от гниене и дъното.
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Рози в контейнери

Мнение от ra4eto »

Ами да :sclap: Ще го пробвам това с найлона,Calico,Благодаря
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози в контейнери

Мнение от calico »

да, Деси, отдолу задължително с отвори или без тапицерия.
и да ти кажа, преди 3-4 години не бях толкова умна :lol:

аз бих взела от това с което облицоват дъното на езерцата, струва ми се по-здраво от разни мушами и найлони.

всъщност като ми направи моя мъж кашпите за рози, и аз така ще процедирам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Zlati
Kъсо кафе
Мнения: 74
Регистриран на: Юни 3, '10, 11:04
Местоположение: Бургас

Re: Рози в контейнери

Мнение от Zlati »

desiyoto написа:Раче, моите са насадени точно в стари бъчви и качета,всяка пролет ги мажа с горено масло. Но имай в предвид, че и това е временно. Все някога ще ти се наложи да ги смениш,но моите са от четири години така и са ок,така че мисля ще изкарат поне още толково, а после нови :nod:
Desiyoto, какво масло и как го гориш.
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от desiyoto »

Не го горя аз :lol: , това е смененото масло от двигател на кола, във всеки автосервиз може да питаш. :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”